Máte recept na domácu vianočku?

boubelka0021
5. mar 2013

Baby hladam recept na domacu vianocku ale aby nebola na druhy den sucha....

fordikford
5. mar 2013

daj si jednoducha hrnčeková vianočka na varecha .sk je výborna ja ju robim stále je akko z obchodu 🙂

sympa1
5. mar 2013

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=20443
ja robim podla tohto receptu a mam ju lepšiu ako z obchodu. aj na druhy den je mekulinka ked je zabalena do mikroten.sačku. len jednu zmenu mam, kvasok tradicne s mliekom a nie s vodou( ako je v recepte)

andelok
5. mar 2013

@boubelka0021 Toto je foodblog moho znameho a ma tam uzasne recepty, aj na vianocku...skus vyskusat: http://delikatesy.etrend.sk/recepty-suroviny/vi...

cerez
5. mar 2013

@sympa1 tá vyzerá ukážkovo

boubelka0021
autor
5. mar 2013

@sympa1 Takze nedas 250ml vody ale mlieka???

sympa1
5. mar 2013

@cerez dakujem 🙂 a to bol moj prvy pokus o vianocku, krasne mi vysla tak som si ju zväcsnila..odvtedy ju peciem pravidelne

sympa1
5. mar 2013

@boubelka0021 ano presne tak.som zvyknuta robit kvasok s mliekom a nie vodou, tak som si robila podla seba

cerez
5. mar 2013

@sympa1 Prvotina? Tak klobúk dole!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sympa1
5. mar 2013

@sympa1 podla mna je fakt jednoducha..ide tam len par veci...a len pol kila muky...a krasne nakysne na cely plech...ved vidis 🙂

boubelka0021
autor
5. mar 2013

@sympa1 takze vsetko ako je v recepte len namiesto vody rovnaky podiel mlieka...

sympa1
5. mar 2013

@boubelka0021 ano 🙂 ...

boubelka0021
autor
5. mar 2013

@sympa1 super vyskusam ju....

renata5
5. mar 2013

@sympa1 ahoj ja nechapem tomu pleteniu ako mam pliest zo 4????tri este by sli a ked teda uz upletiem tak tie 4 dam na spodok a tie tri dam na vrch teda pomastim a tak dam tie tri????

sympa1
5. mar 2013

@renata5 http://www.oetker.sk/oetker_sk/html/default/deb... skus pozriet toto...ja som sa podla toho naucila....ano na spodok zo štyroch , na to urobiš z troch a nechas kysnut...potom potrieť vyslahanym žltkom s mliekom a dat piect... 🙂

fordikford
6. mar 2013

@boubelka0021 ano je dobra 🙂

boubelka0021
autor
6. mar 2013

@fordikford aky mas recept

fordikford
6. mar 2013

myslela som tu vianočku čo som ti poslala presne tu robim

larosa
6. mar 2013

@boubelka0021
@fordikford aj ja pečiem hrnčekovú a je skvelá 🙂

fordikford
6. mar 2013

ja ju spravim večer že bude akože na ranajky ale stále sa nejak vyparí 🙂

boubelka0021
autor
6. mar 2013

@fordikford aha tu z varechy....

boubelka0021
autor
7. mar 2013

@sympa1 A ako dlho si ju piekla a na kolko stupnov...Ja som vcera skusala vianocku a sla tam smotana na slahanie no aj napriek tomu, ze som tam dala 4 spajle sa mi vianocka posunula a je troska sucha...

sympa1
7. mar 2013

@boubelka0021 peciem na 175 stup. v teplovzudsnej 20 minut a potom znizim na 150 a este 10 minut...ale kontrolujem stale aj podla vyzoru..ona je uz potom krasne zhneduta.. a .aby nebola az prilis 😀

stanka37
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
trudka4
14. aug 2013

@sympa1 vypadá božsky, já ji zkusím upéct

trudka4
14. aug 2013

Tak jsem dnes udělala taky tu vánočku z mimibazaru.
Dostala jsem na vánočku chuť, tak jsem si ji doma upekla. Z toho pletení vánočky jsem byla úplný mimoň. Je to moje první domácí. Na vrchu mi trošku praskla, nevím proč, ale snad to na dalších dopiluju

mizulienka
5. jan 2014

@sympa1 ahoj, vyskusala som tvoj recept na vianocku a musim povedat, ze toto je ta najlepsia vianocku aku som zatial robila, vyskusala som uz par receptov ale stale to nebolo ono...tato bola krasne makka vo vnutri, akurat sladka, no super...ja som namiesto vody dala mlieko a namiesto oleja maslo...ale chcem sa spytat na jednu vec, ked som ostatne davala podla receptu, cesto som mala dost riedke, musela som prisypat este dost muky...aj ty si tak mala?

sebo1
5. jan 2014

Ahojte, nie je to síce priamo recept, ale skôr článok s niekoľkými praktickými radami na prípravu domácej vianočky (Je to na mojom blogu o potravinách.). Verím, že pomôže 🙂 : http://www.i-potraviny.sk/vianocka-par-rad-k-pr...

mimolimit
13. nov 2014

@sympa1 ahoj, taktiez som vyskusala tvoj recept a vyslo mi cesto velmi riedke. Prvykrat v zivote som robila vianocku, tak neviem - ma take byt? Na fotkach vyzeralo byt normalne pevne 🙂 Pouzila som obycajnu hladku muku, nie extra special. Mohla byt chyba v tom?

sympa1
13. nov 2014

@mimolimit no asi to bude tou mukou...ma tam ist polohruba a nie hladka ...skus nabuduce takto a drzim palce 😉