Máte overený recept na medovníčky?

maciak410
8. dec 2022

Ahojte, máte prosím overený recept na medovníčky? Budem piecť druhý krát v živote 🙂

pecka
8. dec 2022

skusala som niekolko rokov, vela receptov, a tieto uz robim 6 rokov. Perfektny recept 😉
https://www.mimibazar.sk/recept/50766/maekke-me...

akvi
8. dec 2022

@maciak410 ak chces zdravsiu verziu, ako dala pecka, tak hlavne nedavaj palmariny a hery a pod. odpad a daj maslo. A prave medovniky su z raznej muky, nie psenicnej.. Moj recept - 400g hladkej RAZNEJ muky, 2 vajcia, 70g masla, 100g cukru, 3 polievkove lyzice medu, 1 kopcovita mala lyzicka sody, 1 kopcovita mala lyzicka pernikoveho korenia, 1 mala kopcovita lyzicka skorice. Rozpustis maslo, do neho med, vajcia, zmiesas si dokopy sypke a potom spolu. Idealne nechat cesto odlezat do druheho dna zbalene vo folii, aby neobschlo..Ale nie je to podmienka, mozes robit aj hned..

surama
8. dec 2022

@akvi Ahoj, votriem sa do diskusie trochu :D Tu raznu muku davas kvoli tomu, aby dlhsie vydrzali? Nie su medovnicky take kyslejsie potom? Vdaka za info 🙂

pecka
8. dec 2022

@akvi pekny zdravy recept aj tvoj 😉 mozno vyskusam tento rok z polovicnej davky ...
ja som skusala aj verziu s maslom, ale nebolo to "ono", boli rozliate a neboli makke. V "mojom" recepte ide prave o to aby sa s cestom dalo hned pracovat a po upečení boli makke a nestvrdli 🙂 pre mna ideal . Ked chce niekto isr na istotu, urcite odporucam tento recept.

dadada8388
8. dec 2022

@surama z Raznej múky nemajú byť prečo kyslé.
Najlepši recept mam od Tinky zo stránky tinkinerecepty.sk tiež sú z raznej, robila som aj zo spaldovej, oboje super ale z raznej najlepšie. Dala som aj niekoľkým kamarátkam a každá už pecie len podľa tohto receptu. Medovníčky sú mäkkučke od začiatku a nestvrdnu nikdy a chuťovo sú fantastické.

akvi
8. dec 2022

@surama nie, nie su kyslejsie, praveze razna muka spravi taku "orieskovu" chut. Netusim, ako dlho vydrzia, lebo u nas sa zjedia za par dni 😅 Ja ani nahodou nemozem piect nejak dopredu nic..ale vlastne u nas na Vianoce robim akurat tie medovniky a nieco slane.. Kolacov mame cez hlavu od babiek a tety a pod.. takze ja fakt robim len toto. Aj dnes sa chystam zamiesit a zajtra upeciem, ale to zjeme hned..nema sancu do Vianoc 😂
Inak tie mnozstva to su vlastne uz upravene, mali by vyjst 4 plechy (zalezi samozrejme aj od velkosti formiciek).. Ja som si upravila aj cukor, zda sa mi ho vsade zbytocne vela.. takze kto lubite sladsie, tak supnut kus cukru este.

akvi
8. dec 2022

@surama ja dokonca robievam aj z celozrnnej raznej, ale to su potom take hrbolate a tam uz citit to zrno..Ale my sme zvyknuti, vela robim z celozrnnych muk, takze nik uz nepinda 😅

surama
8. dec 2022

@akvi No to tiez nie je zly napad 🙂 Ja mam doma vselijake muky, lebo skusam kvaskovat, takze som otvorena roznym napadom :D

akvi
8. dec 2022

@surama vlastne teraz rozmyslam, tie plechy , teraz som si nie ista..ci som netrepla ze 4 kurnik, nepamatam si.. Robim tak 2x za rok pred Vianocami ..tak to ber s rezervou..

akvi
8. dec 2022

@surama jeeej, super, ja tiez kvaskujem..

surama
8. dec 2022

@akvi Jaaj. No u nas ked peciem pred Vianocami, tak tiez nikdy do Vianoc nevydrzia a potom upeciem dalsiu davku a tu uz nezjeme, lebo kazdy je prejedeny :D A tu muku sa len preto pytam, lebo napr. pri chlebe je ten chlieb trochu kyslejsi, ale zas vydrzi dlhsie..psenicny zas vydrzi kratsie, tak som myslela, ze to ma nejaky suvis :D

akvi
8. dec 2022

@surama no vobec praveze ta kyslost raznej tam nie je. Kvaskovy robim vlastne na 90% stale psenicno razny a ano, tam je ta kyslost citit..Ale v medovnickoch nie, neboj.

surama
8. dec 2022

@akvi Super, tak to urcite skusim tento rok s raznou 🙂

soldi
8. dec 2022

Tiez mam rokmi overeny recept, zaklad je podla mna v kvalitnych surovinach. A tiez su hned makke.
V hrnci necham zovriet
250g masla 82%
150g agatoveho medu
150g kokosoveho cukru

Potom zmiesam so 600g spaldovej polohrubej muky, vinnym kamenom (miesto prasku do peciva) a skoricou.
Cesto necham hodinu v chladnicke. Do rury davam na 8minut a 170 stupnov

akvi
8. dec 2022

@soldi ooo, s kokosovym cukrom to musi byt super, to urcite vyskusam.. Med ja davam radsej kvetovy, lebo mne agatovy chuti prilis jemne a mam pocit, ze ho potom slabo citit.. My mame rozne medy doma, lebo vcelarime, takze som odskusala uz vselico..

soldi
8. dec 2022

@akvi ja uz len kokosovy cukor pouzivam, uz mi ine nechutia 😀 vyskusaj. a ja vyskusam ten kvetovy med, mam myslim jeden doma, kamarat vcelari, tak ma tiez zasobi :D

roja01
8. dec 2022

@soldi tu spaldovu polohrubu muku myslis bielu alebo celozrnu?

malacibulka
8. dec 2022

Vyhovuje mi ten na bonvivani.sk

zdenkatv3
8. dec 2022

@roja01 to si myslim, ze je jedno aku das. ALe ten kokosy cukor je zaujimavy, len keby nebol tak extremne drahy

jasminet
8. dec 2022

500g hladkej múky, 190g cukru, 125g rozpusteného masla a 125g medu, 2 vajcia, 1 čaj lyžička sódy bikarbóny, perníkove korenie. Piecť potom na 180stupnov 10 min.

roja01
8. dec 2022

@zdenkatv3 ja mam skusenost taku, ze celozrna je tazsia.

babalenka
9. dec 2022

Pripnem sa

slnecnica11
9. dec 2022

@maciak410 ja pečiem od Kamily Magalovej,sú mäkkučké https://varecha.pravda.sk/recepty/medovniky-fot...

adrianajozko
9. dec 2022

@akvi presne tieto som robila teraz a su vyborne mekucke a chutne

filipka250
9. dec 2022
opi14
9. dec 2022

@akvi kokosový ma aj nižší glykemický index 🙂 mám tehu cukrovku a keďže chcem piecť medovníčky chcem skúsiť tento cukor. Som zvedavá 👍🏻😄

basska_b
9. dec 2022

Ja len na okraj, nejaka pernikarka Andrea radila, ze recepty su v podstate fajn, len nepiect moc dlho, lebo prave potom budu tvrde. Moja mamina ich ma tvrde ako kamen. Musia 3 tyzdne maknut. Pytam sa, kolko ich pecies? 10-12 minut...

betkaulicna
9. dec 2022

Pripínam sa 🎄

lizatko1009
9. dec 2022

@surama skus namiesto raznej dat ovsenu a ovsene vlocky s otrubami až taká zdrava verzia to neni z raznej musíš zameniť ešte viac ingrediencií