Mäso z mrazáku

vanesaszakalova
21. jan 2024

Dobrý deň maminky chcela by som sa spýtať kupovala som mäso kuracie morčacie pre svoje bábätko 7m. A kupovala som ho pred 3 dňami čiže 18 tého som ho kupovala a bol tam dátum používateľnosti len do 22 čiže do zajtra ale ja ho mam v mrazničke keď mi z toho mäsa ešte zostane môžem ho ďalej bábätku variť alebo už ho mám zlikvidovať? Lebo mam strach že čo ak mu ho dám po dátume a začne ho bolieť bruško

egonsk
21. jan 2024

@vanesaszakalova tu otazku myslis vazne???? Veci v mraznicke maju podstatne dlhsiu spotrebu. Datum spotreby je uvedeny pri skladovani v chladnicke, teda pokial sa nejedna o mrazeny tovar, kde sa berie v uvahu uz to zamrazenie, ale zaroven tam potom zvykne byt evedenych viacero datumov, podla teploty mrazenia.

vanesaszakalova
autor
21. jan 2024

@egonsk no áno myslím tú otázku vážne len preto lebo nechcem aby ho bolelo bruško alebo aby niečo dostal keďže to mäso ten dátum je uvedený len do určitej používateľnosti a ja sa v tom veľmi nevyznám preto som sa spýtala že či sa môže variť aj po dátume keď je v mrazaku

niekto2hy
21. jan 2024

@vanesaszakalova ,,bol tam dátum používateľnosti len do 22 čiže do zajtra ale ja ho mam v mrazničke keď mi z toho mäsa ešte zostane " https://polovnictvo-rybarstvo.pluska.sk/polovni...
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/150163-o...

vanesaszakalova
autor
21. jan 2024

@niekto2hy a ešte ho môžem teda variť? Pre bábätko

niekto2hy
21. jan 2024

@vanesaszakalova Áno,ale keď sa raz mäso rozmrazi,nemá sa znovu mrazit.

januska12323
21. jan 2024

Dátum platí pre chladničku. V mrazničke mäso vydrží násobne dlhšie, vtedy sa dátumom už nemôžeš riadiť. Vyber, nechaj rozmraziť a zistíš, pokazené by si rozoznala.

vanesaszakalova
autor
21. jan 2024

Ďakujem vám 😁

tenerifka
21. jan 2024

LUDIA MOJI, vam niekedy nenapadne taka zakladna otazka, ako mohlo ludstvo prezit az doteraz?, lebo mne kazdu minutu, citajuc MK....

viestta
21. jan 2024

@vanesaszakalova zmrazene maso ma minimalnu trvanlivost 6 mesiacov (tucnejsie), chude maso az 12 mesiacov od zmrazenia, ak bolo skladovane pri teplotach nizsich ako -18°C, co kazda mraznicka s troma hviezdickami ma.

gvenduska
21. jan 2024

V mraznička môžeš skladovať koľko chceš len keď to rozmrazis tak to treba hneď spracovat