Mäso s včerajším dátumom

29. feb 2024

Ahojte, zabudla som na mäso a tak som ho spravila dnes mleté bravčové, mohlo by sa niečo stať? Dátum spotrebivania bol do včera. Nesmrdelo ani nejak inak nevyzeralo. Ďakujem

crazy_lazy
29. feb 2024

Sama si si odpovedala, že nesmrdelo ani zle nevyzeralo. Keď je tam uvedený nejaký dátum tak to neznamená, že s úderom polnoci sa hneď pokazí.

cookie29
29. feb 2024

a zdravy rozum? Ved kedysi ked bolo maso domace alebo od masiara, datum spotreby vyrazeny nemalo 🙂 a ako pise vyssie @crazy_lazy myslis ze vcera 23h59 est ok ale dnes 0h01 uz nie? 🙂 ja sa snazim respektovat, ale su veci, kde je to len orientacne. Mimochodom uz sa mi stalo, ze maso smrdelo este pred datumom spotreby... a aj po bolo ok...

msnesquik
29. feb 2024

@cookie29 aj mne sa stalo, ze smrdleo uz skor, v obchodoch to otrasne skladuju, hocijako

hanaxxx
29. feb 2024

Stat by sa urcite nieco mohlo, ci sa aj stane, uvidis. Ja by som urcite nevarila maso, po datume spotreby, ale kazdy rozmyslame inak. Mlete maso sa kazi rychlejsie ako maso v jednom velkom kuse, ja napr mlete z tohto (a aj ineho ) dovodu nekupujem, zomeliem doma. Pamatam si, ze kamoskina rodina mala raz takto zaludocne problemy z mleteho maso a to nebolo ani po datume apotreby.