Maslo po záruke

25. aug 2024

Dnes na obed sme piekli rybu v rúre ale sme si nevšimli ze maslo je cca mes po záruke.. jedlo to ročne dieta..nemôže mať z toho zdr problémy?

majamat
25. aug 2024

vsoka teplota dokaze vselico znicit, cize v pohode. a teda v rure sa pecie fakt na vysokej teplote.

tramtada31
25. aug 2024

Maslo by malo byt ešte v pohode

sisska96
25. aug 2024

Čosiiiiiii, mesiac u masla je nič. Keď tam nebola pleseň, aby nesmrdi tak to je nič

autor
25. aug 2024

@sisska96 to zas nie..bolo na pohľad v pohode..len som sa bála koli synovi

januska12323
25. aug 2024

Záruka je nepodstatná pokazené maslo zbadáš.

autor
25. aug 2024

@januska12323 čiže sa môže aj po záruke ak nie je skazene?

birika
25. aug 2024

ja po zaruke - ak sa stane - vzdy na tepelne spracovanie

majamat
25. aug 2024

presne, ako tu pisu, zhrniem to:
- pokazene maslo zbadas, neiktore choroboplodne zarodky nemusia byt v zaciatkoch vidno, cize upravou pri vysokej teplote sa znicia,
- dlasia vec je, ze ak yb tam aj nieco bolo, nie ej to rozsirene, navyse maslo je vysokotucny vyrobok, infekcia sa siri skor v sachridoveja bielkovinovej zlozke potravin. pochybujem, ze by bakterie a mykoza vyrasla na cistych tukoch. samozrejme maslo cisty tuk nie je,a le toho sotatneho je tam fakt malo
-a ak by tam predsa aj nieco zostalo, kyselina si s tym dokaze poradit, ale podla mna tam po peceni v rure nic nebude.

majamat
25. aug 2024

inak zazila som ludi,c o pojedlia j plesnivy chlieba nic im nebolo.

autor
25. aug 2024

@majamat jej ďakujem.
Ty si hlavička

sisska96
25. aug 2024

Ale nie. Dátum na masle je orientačné. My zvykneme robiť aj domáce, tam není dátum😅

januska12323
25. aug 2024

Ja inak beriem všetky dátumy len orientačne, samozrejme snažím sa minúť v termíne ale potom podľa zmyslov.

patus_2
25. aug 2024

Dátum spotreby je iba orientačná doba... Koľkokrát sa stane, že je výrobok pokazený ešte pred dátumom spotreby. A mnohé potraviny vydržia ešte dlhé týždne alebo mesiace po dátume spotreby. Ak nezapacha, nieje zmenená farba, konzistencia, nieje viditeľná žiadna pleseň a ešte aj prejde dostatočnou tepelnou úpravou, tak sa nemáš čoho báť.