Makrónky

96sofia96
7. okt 2023

Dobrý deň,
Chcem vás poprosiť o cenné rady, tipy, triky, skúsenosti ohľadom pečenia makrôniek.
Skúšala som ich niekoľkokrát podľa talianskej metódy a nie vždy mi prišli úplne super.
Viete mi poradiť?
Ako ste sa vy dopracovali k top makrónkam.
Nejaké veci, na ktoré si dať pozor.
Kedy sa vam podarilo upiecť úžasne makronky.
Odkiaľ čerpáte inšpirácie, rady, recepty na pečenie makroniek.
Čo so zbytočnými žĺtkami, ktoré ostanú?

Ďakujem za každú jednu odpoved ❤️

lola6666
7. okt 2023

@96sofia96 tu sa pripnem

majlo1234
7. okt 2023

Makronky su brutal citlive na vsetko, na teplotu miestonosti aj vlhkost vzduchu. Vazis si bielka? Ja mam recept na gram , a tiez sa mi niekedy nevydaria, ale robim francuzsku metodu, bielka nechavam “zostarnut” v chladnicke aspon 24 hodin. Cukor s mukou preslahavam mixerom dokopy. Makronky nechavam zaschnut na plechu, az potom peciem.

majlo1234
7. okt 2023

A zo zltkov robim napriklad lemoncurd, pripadne creme brule, citronovy posset, zltkove rezy…

lubka_95
4. dec 2023

Ja som v pricese ucenia, uz to celkom ide ale stale ich adi necham dlhsie v trube aj krd z vnutra su akurat tak nechapem preco sa mi furt trichu pripecu… posielam foto… vedeli by ste mi niekto poradit co robim zle a ako sa s tym popasovat?☺️ dakujem ☺️

petulda333
4. dec 2023

Domcinelaskonky stranka,najdi makronky. Ma tam presny popis a rady. Skusala som xy krat,az podla nej sa mi podarili

lubka_95
4. dec 2023

@petulda333 dakujem ale na jej stranke som nasla len na objednavku a nie recepty, nevies mi prosim ta poslat link kde si to nasla? ☺️