Má niekto túto pomôcku na pečenie?

smarti
5. okt 2012

Máte niekto tento mlynček na pečenie koláčov? Teraz to bude v Lidli v akcii a keďže veľa pečiem, hlavne na vianoce a suchého pečiva, tak by sa mi to možno aj oplatilo kúpiť. Máte s tým niekto skúsenosť? Má to nejaké presne dávkovanie, či vytlačím cesto a treba ho nejako nožom odrezať? Alebo vychádzajú z tej pištole presné množstvá na koláčiky ako je to uvedené na obrázku?

http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/SID-83C451C6-2F...

xlucia
5. okt 2012

@smarti ja ho mam, sice inu znacku, ale pouzivam ho uz roky. na jedno zatlacanie mas jeden kolacik, nozom nic nerezes.
problem je iba pri nahrubo sekanych orechoch. inak pohoda

zmrzlinkams
5. okt 2012

tiež mam doma a pokial je dobre urobene cesto na tetno pristroj tak je to super ale neda sa to urobiť napr. z cesta ktore je na iny učel koláčikov aspon mne to nešlo ....ale kupuj si len kovove, ja som mala z plastu a prasklo mi to časom, a teraz mam kovovy a už ho mam pekne dlho ... 🙂
@smarti

alami
5. okt 2012

@smarti áno, je to strojček na strojčekové pečivo. môžem odporučiť + kuk túto tému https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/strojcekove-pecivo-poradte-recept-na-cesto/

pozor na to, aby si si doň nedávala hustejšie cesto (dávaj iba cesto na strojčekové pečivo) inak sa nedá vytlačiť a tie plastové sa naozaj lámu, ako píše
@zmrzlinkams

natal12
5. okt 2012

to bi sami zislo 🙂

smarti
autor
5. okt 2012

Dík dievčatá, tak si ho asi kúpim.

kvetinka211
5. okt 2012

@smarti treba mat asi dobry recept ... ja som to skusala dva krat, mam take co bolo strasne drahe a je z plastu, uz aj prasklo ☹ Cesto raz skoncilo v mrazaku, druhy raz ako linecke kolace ... vzdy sa mi to lepilo na strojcek, nevedelo sa to odstrihnut, no katastrofa, bola som z toho zufala a zuriva 😠 Tusim s tym suvisi aj to ze sa mi zlomil 😀
Rozmyslam ci tomu nedam este jednu sancu s tym lidlovym, vzdy som tuzila robit take kolaciky .. no asi ostanem pri vykrajovanych ...

slavka1307
6. okt 2012

Dobrý večer. Je to dobrá vec. Len pozor na to, aby strojček bol kovový, lebo plastové praskajú - ako bolo spomínané.

littledevil
6. okt 2012

Ahojte baby, trosicku budem mimo temy, ale ja tento strojcek mam a skusala som robit 2x kolaciky a ani raz mi neslo vytlacit cesto. Nemate nejaky recept na cesto, ktore by cez ten strojcek preslo? Dakujem 🙂

titkovamiriam
6. okt 2012

@smarti jej aj ja mam taku asi 30rocnu este z NDR,dostala ju raz mamina na Vianoce,je celokovova,ale mam aj taku z plastu ta je trochu nesikovna do ruky no kolaciky su z jednej aj druhej super!