Laskonky - miešanie nad parou

mijunik
12. sep 2021

Dievčatá (možno aj chlapi), pekne prosím o radu. Mám recept z roku 1983 na laskonky. Prikladám foto receptu. Rozhodla som sa robiť práve tieto, pretože dúfam, že budú chutiť tak, ako si ich pamätám z detstva. Nie som však vôbec zdatná v pečení… 😊 Prosím, keď vymiešam tuhý sneh a vmiešam doň cukor, ako dlho to musím miešať nad parou? Ono je to tuhé v podstate hneď. Miešam elektrickým ručným šľahačom. Ak ide o uvarenie bielkov, tie by mohli byť do 10 minút, hádam aj skôr, nie? A môžem potom tie orechy primiešať tiež elektrickým šľahačom alebo to treba už opatrne a pomaly aby to nespľaslo? Dáko som to síce spravila, neviem však, či správne a práve to suším v rúre na 75 stupňov. Trvá to hrozne dlho, možno už aj 1,5 hodiny, ale čítala som, že vyššia teplota nemá byť, aby laskonky nezhnedli. Ako viem, že sú laskonky už dostatočne usušené? No a krém - zase - ako dlho miešať nad parou? A musím metličkou, či môžem elektrickým šľahačom, keď už je v snehu cukor? Hanba mi, že som také jelito 🙁, moja babička bola vynikajúca kuchárka, toto som po nej asi nezdedila a ona už nežije, tak sa jej nemôžem opýtať. Isto by vedela. 🙂 Ďakujem za rady. 😚😚😚

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zabina27
12. sep 2021

Šľahaj kľudne 10-15minut, ak sa ti chce a mixér zvládne, aj 20, aby sa dobre prehriali - vtedy sa pekne upecu a nesplasnu. Ja sice nerobievam laskonky, ale parížske rožky, ale postup je to isté, pečiem tiež dlhšie, keď sa ľahko odlupnu z papiera, tak je hotovo

mijunik
autor
13. sep 2021

@viestta ďakujem 🙂

mijunik
autor
13. sep 2021

@zabina27 ďakujem 🙂