Kvasená kapusta z obchodu - zavarenie do pohára

20. dec 2023

Ahojte. Kupila som si kapustu z lidla (vid foto), s priatelom ju celu na vianoce neminieme nakoľko robim menej kapustnice, otázka znie, dal by sa zvyšok zavarit do pohára? Alebo čo by ste mi poradili ? Ďakujem

0silvia0
20. dec 2023

v chladničke ti to vydrží aj mesiac, daj do zaváraninového pohára a postupne minieš, nájdi si recepty s kyslou kapustou.

egonsk
20. dec 2023

@0silvia0 veru, kysla kapusta sa da vyuzit na vela sposobov.. napriklad take mňamky ako: strapačky, knedlo-vepřo-zelo, koložvárska kapusta, guľky plnené údeným a s kapustou, segedín, ... och, az mi slinky tecu 🙂

simsalabim
20. dec 2023

My ju jeme radi surovu, napr k pecenym zemiakom. Je plna vitaminov a probiotik. Ale my robime liptovsku, recept po starych rodicoch, s cviklou, takze ju mame ruzovu a podla mna chutovo o dost lepsiu.

sasa1310
20. dec 2023

V sáčkoch v obchode je pasterizovana čiže ti už nekvasí a vydrží ti dlho aj v chladničke. To je výhoda kúpenej kyslej kapusty v obchode, ale zároveň je ochudobnená o tie najväčšie benefity kyslej kapusty.

lindous
20. dec 2023

Ako už napísali, vydrží ti... k tipom na recepty, ktoré tu už sú prihodím ešte kurča pečené na kyslej kapuste, tam jej vieš spotrebovať dosť veľa naraz, my to máme veľmi radi, pečiem rovno aj so zemiakmi okolo a na záver na kura hodím slaninku, aby sa vypiekla 🙂

oslo1
20. dec 2023

@simsalabim prosim ta, mohla by si dat recept. Dakujem

simsalabim
20. dec 2023

@oslo1 poslala som ti ho v ss.

majlo1234
20. dec 2023

My mame radi napriklad zemiakove placky a k tomu kyselu kapustu orrstovanu so slaninkou

viestta
20. dec 2023

Normalne nalozim kyslu kapustu do zavaraninoveho pohara, zavriem, strcim do hrnca, necham zovriet vodu, odstavim a necham vychladnut v hrnci. Potom pohar odlozim do spajze, kapusta uplne bez problemov vydrzi aj rok.

rachel36a
20. dec 2023

Uplne v pohode zavaram kapustu...

xckaretxxx
20. dec 2023

To bude aká kapustnica, keď ti je veľa tento sáčok. Véd uvar poriadnu kapustnicu.

enoula
20. dec 2023

Uvar z celej, ved to nie je ani 1kg, to sa zje, kapustnica vydrží.. alebo nabudúce kúpte pol kg balenie..
A teda určite vydrzi v chladničke zatvorena

h2
20. dec 2023

Veď keď už varíš, uvar z celého vrecka. Keď je vám to veľa, tak zasterilizuj, alebo zamraz hotovú kapustnicu. Ja mám rada takúto kapustu aj surovú, ako šalát k jedlu, napríklad minulý týždeň ku granadíru.

malinovka333
22. dec 2023

@xckaretxxx mozno vari kapustu z pol litra vody

rachel36a
22. dec 2023

@xckaretxxx nie kazdy vari kvantum kapustnice...my sme 4, a varim v 2 litrovom hrnci, takže miniem max 400-500g kapusty