Kvasená kapusta - povlak na povrchu

5. jan 2023

Ahojte, nakladali sme kapustu, ale na vrchu sa mi neustále robí tento povlak. Minule roky sme to nemali, neviem, či mám celý sud vyhodiť, alebo co... Kapusta nie je mäkká, ale príde mi to nechutne... Vie niekto poradiť, čo s tým? Nie je to len voda, miestami také tahave... No neviem, fakt...

inak2022
5. jan 2023

My to vždy len zvrchu odoberieme a premyjeme kapustu vodou. Kapusta nestráca na kvalite

moncacina
5. jan 2023

Aj mi premyjeme co sa mi nepáči zvrchu odoberieme vyhodím. Ostatne používame ďalej

oli18
5. jan 2023

Ved kapusta kysne stale, taky povlak je normalny. Ak by okolo bokov bola trocha makka, tak vyhod. Ale to, co na foto, nie je dovod na vyhodenie.

vulka
5. jan 2023

Zaťažiť rovnomerne doštičkmi a kameňom a následne do suda zapáliť sírny knôt. Ten pôsobí dezinfekče a plak sa netvorí. Len s daj pozor, aby si sa moc tej síry nenadýchala. Čiže urobiť to musíš rýchlo.

autor
5. jan 2023

Ďakujem pekne za rady. Áno, viem, že kapusta kysne a ze v sude to pracuje stále, ale takto sme to ešte nemali. A to sme nenakladali prvýkrát.

danda13
8. jan 2023

Ja davam na vrch platno a tak dosku a kameň a tento povlak sa spraví na platne to stale preplacham ked vyberám, možno mate teplejšie alebo malo vody 😉

autor
8. jan 2023

@danda13 no, pravda, že máme teplejšie. Mame sud v pivnici, ale je tam teraz dosť teplo... Chladnejšie miesto v dome už ale nemám 🤷‍♀️

123macko123
5. jan 2024

Ja som čítala, ze treba dat pri nakladani kapusty chren na plátky nakrájaný, ale ci sa môže dat do vykysnutej neviem mozno miekto poradi.