Kvasená kapusta

popoluskaxy
5. nov 2022

Ahojte, prvýkrát máme natlačenú kapustu v sude. Chcem sa spýtať, keď odoberiem kapustu, mám tam potom stále nechať kameň, ktorým bola doteraz pritlačená? Viem, že musí byť stále pod vodou, aby nesplesnivela. Ale či treba aj zaťažiť kameňom. Ďakujem za radu

nika23t
5. nov 2022

@popoluskaxy ja zaťažujem zakaždým, až kým nie je súd prázdny.

zirafienka
5. nov 2022

ja po vykysnutí skalu vyberiem. Dôležité je, aby bola vždy voda v žliabku. Takto robí roky a nikdy mi kapusta neoplesnela.

popoluskaxy
autor
5. nov 2022

@nika23t
@zirafienka ďakujem, skúsim tam zatiaľ kameň nechať. 😉

macikovaiveta
5. nov 2022

@popoluskaxy Po vykysnuti po troch tyždňoch dávam kapustu do fliaš, 2-3 minúty zasterilizujem a vydrží aj do leta kým ju nežijeme.Nemám s ňou žiadne starosti.

macikovaiveta
5. nov 2022

Oprava nezieme

popoluskaxy
autor
5. nov 2022

@macikovaiveta áno, už som čítala o tomto zaváraní. Možno skusime aj my. Ďakujem 😉

evica17
5. nov 2022

@popoluskaxy my zavárané až na jar,keď už začína byť teplejšie vonku,aby sa nepokazila. Takto na zimu nie,aby sme nezničili vitamín c a iné prospešné látky. Veď kapusta ich má hodne.

nika23t
5. nov 2022

Presne pre toto sa aj ja vyhybam zaváraniu... Aby som kapustu neznehodnotila. Ale svokra zavara a sterilizuje tiež hneď po tom, čo je kapusta Kysla.

oli18
5. nov 2022

Ja mam kapustu zatazenu stale. O kapuste musis mat prehlad, aby nevyschla voda, z casu na cas umyt kamene, pripadne doliat cistu vodu. Rozhodne ju nezavaram.