Kuracie pečienky - čistenie

7. okt 2022

Idem variť Kuracie pečienky umyť ich je samozrejmosť avšak treba ich nejak dočistiť poprípade upraviť predtým ako sa dajú na panvicu? Prosím neukameňujtema mám len 20 rokov 🙂

doriiis
7. okt 2022

Odrezat z nich taku tu zlto- hnedu blanu,popripade rozdelit a pokrajat na mensie

nikpa
7. okt 2022

Poodrezavaj tie blany a iné veci ktoré sa ti tam nebudu zdať 😀

autor
7. okt 2022

A to sa musí robiť pri každom jednom kúsku?

doriiis
7. okt 2022

Tam kde ta blana je

korylan
7. okt 2022

Budete pri jedení vyberať z úst tvrdšie zuvackovite kusy, treba tie blany a cievy odstrániť. Aj ak sa nájde zvyšok žlčníka či žlče-zelená farba,treba odrezať,býva to horke v jedle.

patka06
7. okt 2022

Očistiť ako radia vyššie, ale neumývať.
Žiadne surové mäso sa nemá umývať, aby si si baktérie, ktoré sa na ňom nachádzajú nerozniesla po drese a pracovnej doske.
Všetky sa zlikvidujú varením.

osky
7. okt 2022

@patka06 toto citam prvy raz.
Ja by som len take neoplachnute mäso nikdy nevarila a pecienky uz vobec nie.
Po oplachnuti drez i vsetko pouzite naradie poriadne vyrajbem a oplachnem varenou octovou vodou.
Pouzitu hubku vyperiem s pradlom na vyssom stupni..

Ja nic nevyrezujem,iba ak by ozaj bol kus zlce,to musis!
Ale pecienky namacam pred pipravpu do mlieka.idealne na noc,ale aspon na hodinu.
To mlieko vezme tu nechutnu pachut a su aj ovela jemnejsie.
Potom ich oplachnem,osusim a pripravujem
Nezabudni,ze ich nemas solit!
Aby nestvrdli.
Solia Sa az ked. Su hotove.

slavomira236
7. okt 2022

@osky to zo solením platí pre bravčovú pečeň kuracie solim normálne a mám ich mäkké

marca12
7. okt 2022

@patka06 To je nechutne neumyvat maso. Ved potom vzdy vycistim drez,takze ziadny problem.

autor
7. okt 2022

@osky skvely tip 🙂

lindusss2016
7. okt 2022

@patka06 prosim ta... Preco by sa mali bakterie rozniest? Ved to umyjes v dreze a nasledne umyjes drez... Neviem si predstavit varit nepremyte pecienky 🤮 ved to citit krvou jak hovado. Ja pecienky premyvam aj niekolkokrat v studenej vode, kym z nich ide krv. Ty to akoze svacnes takto zakrvavene na panvicu? A ked ich krajas na doske, bakterie sa ti neroznesu? 😃 Viem, o com pises, tiez som zachytila tuto radu, ale za mna patri do kategorie: ked uz nemaju novinari o com pisat....

ella2015
7. okt 2022

@lindusss2016 to nie je rada novinárov, ale potravinárov študovaných, ja mám dve dosky na mäso a nič iné na tom doma nekrájam, mám ich bokom od ostatných
Nejde o to ako čo doma umyješ ale aerosolom sa Ti to roznesie aj na miesta kde by si to nečakala
@osky hubka od mäsa sa má vyhodiť

ella2015
7. okt 2022

@patka06 som rada, že nie som jediná, ktorá mäso maximálne osuší papierovou utierkou ale neumýva

patka06
7. okt 2022

@lindusss2016
@osky narýchlo som našla vysvetlenie
https://zdravie.pluska.sk/zdravy-zivot/kedy-je-...

Mám osobnú skúsenosť s kampylobaktériou, nikomu to neželám zažiť

Na dosku pri práci s mäsom dávam fóliu - nie priamo na dosku, nôž a ostatné ide rovno do horúcej vody.

lindusss2016
8. okt 2022

@patka06 aj ja mam skusenost s campylo, dostali to deti, ked mali 1 a 3 roky a bolo to z kuracieho masa v ceasar salate z restiky 🤷 maso inak umyvam cely zivot a aj vsetci, ktorych poznam. Dosku mam jednu na vsetko a nikdy ziaden problem nebol, to maso, co kupujeme, je prisne sledovane, stane sa to raz za uhorský rok, takze take stresy za mna nir su na mieste

macikovaiveta
8. okt 2022

Pozor na pečienke môže byt žlč, taká gulička ako fazuľa , treba odrezať aby si si nepokazila obed