Ktorý dezert urobiť? Estehazy torta versus rezy?

jajko22
9. mar 2020

Prosim vás velmi pekne o radu, podla vas, ktory recept mam robit. Chcem robit Esterhazy tortu, nikdy som ju nerobila, neviem ako chutí, nasla som dva recepty, tento na vareche rezy : https://varecha.pravda.sk/recepty/eszterhazy-re..., alebo na nanicmame: https://tortyodmamy.sme.sk/torta-esterhazy
Ktory sa vam pozdava, mate nejake skusenisti s touto tortou? Dakujem velmi pekne za pomoc.
Mam len vlasske orechy, tie rezy by som chcela spravit ako obdlznikovu tortu, ak sa rozhodnem pre ten recept z varechy.

kikulienkadd
9. mar 2020

Ahoj,ani ja som to nikdy nerobila, ale ten druhý recept (ten čo je s lieskovcami) mi príde bližšie k tomu akú chuť pod pojmom esterhazy rez poznám. Prosím ťa, nech si vyberieš ktorýkoľvek,napíš mi ako chutil výsledok. Možno sa aj ja pri nejakej príležitosti pustím do pečenia. Vďaka!

kiki68
10. mar 2020

Tu torty od mamy mam odskusanu a je vyborna. Piekla som ju uz tak 8 krat minimalne. Fakt je neskutocne dobra a vsetci to pytaju na narodky

nikol873
11. mar 2020

@jajko22 ten recept na tortyodmamy robila moja mamka uz viackrat a je velmi dobry, mne to velmi chuti 🙂

jajko22
autor
13. apr 2020

No tak som tu tortu robila vcera vecer, podla receptu z nanicmamy a teda asi neviem piecť normalne, lebo sa mi vobec nepodarila podla mojej predstavy aj chuti :D a je taka presladena, ze ju uz urcite nebudem takto robit podla tohto receptu. No ale vyskusala som. Vsetko som navazila presne, len som nahrubo pomlela orechy lieskovcove, korpusy som piekla po dvoch, nebol cas piect po jednom, aj autorka receptu tak piekla, asi som ich vysusila, alebo co, ale to este by uslo, ale dokopy cely zakusok je velmi sladky az presladeny.neviem ci to je cukrovou polevou navrchu zrejme, ale aj korpusy sladke ako svina, a ta maslova plnka tiez sladka hrozne vsetko dokopy presladené. Nabuduce skusim z vlasskych orechov ale ine recepty. A ta vyzdoba torty to je tym ze uz bola polnoc som na to kaslala uz, lebo sa mi zdalo tej kakavovobielkovej polevy malo,keby to dam do kornutku..sacku a robim kruhy zas by mi to nevyšlo,tak som to nacapala lyzickou, mam zlomene okuliare takze som uz bola unavena slepa... Esterhazy mam za sebou, ee, tolko vela cukru urcite uz nie. Skusim asi tento

https://www.youtube.com/watch?v=DwjQBgYJKaE

je madarsky, ale zrozumitelne. A inak neviem ako to robia ze maju take rovne korpusy, zrejme sa ro vsetko orezáva?, lebo moje korpusy boli nafuknute bublinkove. Az tak zlozite to vobec neni, naopak,celkom jednoducha, dlho sa caka na upecenie korpusov, sest korpusov 25 minut, preto ich piekla po dvoch, autorka pise ze torta sa robi tri hodiny, práve pre to pecenie, a chladenie kremov,inak je to jednoducha torta.

jajko22
autor
13. apr 2020

Haha ze jednoducha torta napisem, hlavne ze sa mi nepodarila. Hmm, no asi som presusila korpusy, asi tam je chyba.

kikulienkadd
13. apr 2020

@jajko22 ahoj,ďakujem tu za tvoje skúsenosti s tortou. Čo sa týka sladenia,vždy dávam až o 25%menej cukru ako býva v receptoch. Mám rada sladké, ale nie takého typu ako napr.kupene Manner keksy,po ktorých musí bežný človek dostať šok z presladenia...
Nebuď k sebe veľmi kritická,nezabudaj,že kto nič nerobí, ten ani nič nepokazí. Piekla som teraz vianočku a vyzerala taká ozruta cez celý plech,pletenie dostalo "porážku na ľavú stranu",ale chuťovo sa za ňou moji chlapi išli potrhať. Už viem,že nabudúce urobím z toho množstva nie 1 z deviatich prameňov ale 2 z piatich,lepšie to upletiem a šupnem vedľa seba na plech a nebudú mať kam uhnúť. Nuž, to sú tie skúsenosti... maj sa pekne!

jajko22
autor
27. apr 2020

@kikulienkadd dakujem, si zlatá. Inak ta torta moze byt fajn, ale asi by stacili orechy aj obycajné, su aj zdrave na znizovanie cholesterolu a vanilkovy puding namiesto masla. A taku velku vianocku si robila proaim Ta podla akeho receptu? Inak kupovana vianocka z rakuska chuti uplne inak, ako nasa zo Slovenska, moj otec si ju kupuje, no ale ju riadne dochucuju tu rakusku, a ja som robila hrncekovu a celkom dobre z toho receptu su aj slimaky. A este by som chcela najst dobry citronovy kolac, teda jeden recept mam dobry, ale fakt suuuuper, no ale vsak tam ide nehorazne cela cukru. Az 600 gramov. To sa nedá. Ale je vyborny. Kupila.som si kokosovy cukor ako nahradu, no velmi sa mi nepozdáva. Uplne je ten kokosovy cukor divny. Zda sa mi ze este aj zašumel ked som s nim sladila vodu..na malinovku. No cim uz len nahradit cukor, hm, ten citronovy kolac ...citron si pyta sladke...

jajko22
autor
27. apr 2020

@kikulienkadd tak tento citronový je super, ale tolko cukru je fakt cez ciaru, tak a ja nevydrzim dat si len jeden kusok https://varecha.pravda.sk/recepty/supervlacny-c...

kikulienkadd
27. apr 2020

@jajko22 vianočka bola zo 700g múky-z jednej vianočnej knihy...