Koľkokrát do týždňa varíte?

4. mar 2024

Ahojte, vy čo varíte doma - varíte každý deň alebo na viac dní? Varia aj vaši muži? Kto varí častejšie a kto chutnejšie? Baví vás aj jedlo na druhý deň, zohriate len v mikrovlnke? Dávate uvarené jedlo aj do krabičky do chladničky alebo tam dáte normálne celú panvicu?

hederamonstera
4. mar 2024

Kazdy jeden den…ide ma z toho porazit. Ani nie z varenia ale z toho bordelu potom, denne 2x mycka..na zblaznenie.
Riesim to iba ja. Zalezi ci hrniec potrebujem alebo nie, vacsinou to ide v hrnci do chladnicky, mame ich kopu. Jedine z liatinovych to prelievam

wishes
4. mar 2024

varim cca kazdy druhy den 🙂

ivangeline
4. mar 2024

Zvycajne ob den. Muz sa tesi z varenia viac ako ja. Aspom podla mna. ;D Varim castejsie. Chutne varime obaja. Obcas nieco nevyjde podla predstav ale da sa zjest. Nevadi mi zohriate jedlo v mikrovlnke. ;D

alandra
4. mar 2024

Každý deň a neznášam to, varí aj muž keď sa mu chce - varí výborne. Som rada keď ostane aj na druhý deň (nestáva sa to často) , jedlo davam v hrnci do chladničky.Neohrievam v mikrovlnke lebo ju nemám - pred rokmi sa pokazila a odvtedy nemám a ani nechcem.

lucia13022023
4. mar 2024

Ja varím každy deň, ale milujem to, je to pre mňa relax.
Jedlo na druhý deň proste už nechuti dobre, aspoň nám nie.
Muž nevari obedy, on robí večere.

katica06
4. mar 2024

Keď varím ja alebo muž tak zväča na dva dni keď varia deti tak sa zje na jedno sedenie. Do krabičky dávam čo sa berie na druhý deň do roboty alebo ak zostane málo. Ale vývar a podobne by som nikdy do krabičky nedala okolí. Komu čo chutí je veľmi subjektívne

autor
4. mar 2024

No presne to aj mňa vytáča, že treba potom upratať kuchyňu 😄 ale nemám rada to jedlo z druhého dňa... Ale už si pripadám, že len varím varím varím a nič iné nerobím 😂

veselo_neveselo
4. mar 2024

Varime asi tak obden, zalezi co a co ostane. Ak je vela, ostane ti v hrnci. Ak pomenej, alebo chcem odlozit, tak rozdelim do nadob, nieco do chladnicky, nieco do mrazaku.

Nezohrievam v mikrovlnke, ale na platni. V mikrovlne len take, co sa zle zohrieva v hrnci. Napr ryzu. Alebo cestoviny - ale tie malokedy zostanu. Napr maso zasadne v mikrovlnke nie, lebo nech je akokolvek uvarene, tak zostava po mikrovlnke gumenne.

gleep1
4. mar 2024

Obedy mam teraz v práci aj ja aj muz, varenú veceru spravím len po posilke, co je tak 2 krat za pracovný tyzden, inak varim len cez víkend. Vy varíte aj ked idete do práce aj vy aj muz a mate obed tam? 😁 Som trochu zmätena, lebo keby mam varit tak ako aa tu pise tak by sa len vyhadzovalo nezjedene jedlo 🧐

autor
4. mar 2024

Ja pracujem z domu a u nás na dedine donáška nič moc takže musím toľko variť 🙈 ale večere teplé už nevaríme takmer nikdy, to už by ma z toho varenia naozaj porantalo 😄

veselo_neveselo
4. mar 2024

A este, zalezi co za jedlo - niektore je prave na druhy den najlepsie.
Takto v zime robime vela zeleninovych polievok, hustych. alebo rozne druhy kari: indicke, thahsje zlte, zelene, cervene, masaman, panang, fakt rozne. A tie su vyborne na druhy az treti den, ked sa chute pekne rozlozia. To iste s rajcinovymi "zakladmi": chilli, alebo bolonska omacka, tie sa aj dlhsie varia, a po odstati su vyborne.
Strukovinove jedla detto. Robime cinsku "smazenu" ryzu, alebo nasi goreng, a to je tiez lepsie z dvojdnovej ryze 🙂

Take veci ako cestoviny, pizze, rizota, alebo rezne su samozrejme najlepsie cerstve. Ale zemiakovy salat je tiez lepsi na druhy den 🙂

Takze asi aj vela zalezi, co varis - ci nevaris len take, co su fakt najlepsie zjest rovno zagoruxa z panvice.

domkakvet
4. mar 2024

Podla potreby, kolko toho zostane, ale nikdy nie kazdy den.

veselo_neveselo
4. mar 2024

@gleep1 U nas muz ma prave suchy/studeny obed, tak chcem aby mal nieco teple na veceru. Ja uz sa zveziem pri tom 🙃 A teda sa snazim si v praci dat na obed salat, nech nemam teple dvakrat - lebo to mi netreba, aj ked mi to vobec nevadi 😁

minenkak
4. mar 2024

Varíme keď sa nám chce,napríklad včera a dnes sme mali sendviče so zeleninou,zajtra netuším či budeme variť,niekedy varíme každý deň niekedy až v nedeľu,varíme obaja a obaja rovnako dobre a chutne,ja častejšie ,keďže som doma dve ,až tri hodiny skôr doma.Nemame mikrovlnku,snažíme sa variť len na jeden deň,nemám rada zohrievame jedlo,mimo polievok,ale tie je len muž a tomu nevadí mať to isté tri dní,stane sa to aj tak len raz do mesiaca

andrejka1974
4. mar 2024

Ja varím každé dva tri dni a v pohode zohrejem v mikrovlnke nevadí nám to a varím len ja manžel nevie variť

paty277
4. mar 2024

Varím každý deň občas chlap a varíme myslím si rovnako chutne až na guláš ten robí chlap oveľa lepší viac dochuteny ale ja čo nenavidim nie je ani varenie ani bordel okolo ale otázka čo 🤦🏼‍♀️ najlepšia odpoved na otázku čo variť je “ja neviem “ alebo “vymyslí niečo ty “ za toto by som vraždila 😅

abbey1
4. mar 2024

V podstate varím každý deň. Mikrovlnku nemáme. Ohrievam klasicky na sporáku.

lakebabe
4. mar 2024

Každý den varím niečo iné snažím sa vzdy dve porcie, polievky v malom hrnci, mikrovlnku nepoužívame. Varím len ja už sa teším na leto, keď sa aj muž bude činiť za grilom aspoň 😄

veselo_neveselo
4. mar 2024

@paty277 Taky tak. Ale mam zoznam takych zakladnyxh, co mame radi, a v sobotu pred nakupom dame rec, co by sme asi tak mohli varit najblizsi tyzden. Obcas su z toho fajn napady - ked to nie je pod tlakom, ze musime teraz hned nieco vymysliet, lebo treba varit.

Plua tu su celkom fajne skupiny co varit, tak obcas mrknem, ci niekto neukaze nieco inspirativne.

A akurat minuly tyzden som si zacala pisat zoznam jedal co jedavame, aby som mala poruke, ked dojde inspiracia. Po case bude stacit precitat zoznam a nieco vybrat.

vilma7
4. mar 2024

Polievku varíme aj 2-3 dní, nevadí nám prihriata, v mikrovlnke nezohrievame. Ani deti nemajú problém zjesť polievku, 2-3dni po sebe.
Hlavne jedlo sa varí skoro denne, lebo vždy sa aj zje. Varím asi väčšinou ja, niekedy dochucuje manžel. U nás vari kto je doma, keďže sa pri deťoch striedame. V práci mám stravu len ja, zvyšok rodiny sa stravuje len doma. Niekdy donesiem aj z práce, ale je to len manžel. Tiež ma to nebaví, ale nedá sa nič robiť, jesť musíme.

Panvice sa mi do chladničky nezmestia, polievku odkladám v hrnci. V zime aj na balkón. Máme mLe detí, takže varíme také jednoduché jedla, aby sa najedli aj oni. Nemajú ešte radi korenisté atď.

luccija
4. mar 2024

Každý deň varim okrem nejakého mäsa na stave, bolognskych, guláš to čo sa dá dobre zohriať
Varím iba ja
Niečo dávam do dózy ryzu, cestovinu... mäso nechávam v hrnci.Zohrievam v mikrovlnke.Maloktore jedlo okrem tych na stave mi chutí na druhý den aj zemiaky radšej dovarim nové.
2 z 3 sa komplet stravujeme doma

zorkahorka
4. mar 2024

2x za tyzden na aspon 3 dni. Nie som otrok 😃

bluka2
4. mar 2024

Každý boží deň, chuti to proste lepšie- ale sú aj výnimky 😄

miadi
5. mar 2024

Varim kazdy den Iba polievky pre deti robim na 2-3dni. Zohrievam ich v hrnci Mikrovlnku pouzivam len na popcorn 🍿. A casto kazdemu nieco ine lebo mam takych stravnikov jeden mà rad toto druhy tamto. Ale to je vsetko take rychle varenie. Osobne mam najradsej Moj chleba biely klasicky za hodku vykysnuty a za 40min upeceny😅s avokadom alebo pomazanka z kozieho syra mnam. Muz mà dni ked zje doma ranajky obed veceru a inokedy cele dni je vonku .. vari raz za rok dva . Najprv sa ma opyta ako sa kraja cibula a potom urobi morku aj s plnkou a je najvacsi macher chef 👩‍🍳 Ramsey je trt. ( par dni pred tym si na studuje na youtube recept) Ja vacsinou varim tie porcie akurat na osobu Cize nic sa nevyhodi viem presne kolko zjedia. A ked je malo tak sa dojedia niecim inym. Uz som leniva a vsetko ide do mycky. A vykladaju ju deti aspon raz denne . Este zihrievam akurat tak. z restiky ked davaju mega velke porcie detom . Nedavam hrnce do chladnicky polievku davam do nadobky s vrchnakom. Mam rada poriadok a prehlad v chladnicke. Ze otvorim a viem presne co kde je .

79viktoria79
5. mar 2024

ja varim väčšinou každý druhý deň, nikdy nedavam žiadnu panvicu ani hrniec do chladničky,vsetko prelozim do dózy,a to mám americkú chladničku,ja tam hrnce neznesienm,ohrievam potom iba tolko,kolko sa zje v menšom hrnci polievky, ostatné v mikrovlnke

amelie2017
5. mar 2024

Varime kazdy den, ja obed, muz veceru. Vynimocne nieco na dva dni.

bytc20
5. mar 2024

Varime len cez vikendy a na striedacku s muzom alebo spolu. Muz lepsie vari, ja lepsie peciem. Varime vacisnou len na konkretny den, ale stane sa, ze je toho viac (napr. lasagne) a mame to potom aj v nedelu. Mikrovlnku nemam, ohrievam klasicky. Krabickujem iba ked idem jedlo mrazit. Ak ostava v chladnicke, necham ho v panvici/hrnci/zapekacej mise a len prikryjem.

katkaseiner
5. mar 2024

varime vacsinou na 2-3 dni. Vzdy zavisi aj od dna v mesiaci...napr viem ktoré dni musim do office, vtedy cestujem, cize nemôžem sa ani spokahnut ze rano dorobim ryzu ako dnes ked som na Home office. Pripadne v case uzavierky mam vzdy navarene nech vecer nemusim este k sporaku. Obcas sa stane ze nedelne jeme este vo stvrtok, obcas v nedelu navarim 2-3 druhy a striedame. Nevadi nam ohrievane, ale deti maju radsej cerstve (chodia v skole na obedy). U nas by sa aj dalo objednať kazdy den cerstve jedlo ale len pre nas 2 by to bolo cez 14e a to za tolko penazi ja navarim minimalne na 2 dni.

mata90
5. mar 2024

Ja tiež varím každý deň. Tiež máme radi čerstvé jedlo. Ale niektoré sú ešte lepšie na druhý deň, tie varím na 2 dní. Napríklad guláš , kapustnica ,segedín sú super na druhý deň.

milanemila
5. mar 2024

Vacsinou varim na 2 dni, ale kedze muz sa ide cez obed najest v praci a mala ma teple jedlo v skolke, tak nie vzdy cez tyzden mame nevyhnutne navarene a este aj teplu veceru. Varim iba babatku prikrm (tiez na 2 dni). Jesen/zima varim viac aj cez tyzden, ale jar/leto, ked je vonku pekne pocasie, tak radsej este po skolke niekam ideme a aj pocas dna s krpcom.
Cez vikend varim alebo sa najeme mimo domu, v nedelu na veceru si vzdy nieco objednavame. Neviem nemam to nejak striktne urcene, ked mame na nieco konkretne chut uvarim, ked su deti chore alebo behame kade tade, tak neminam nevyhnutne cas na varenie. Ale teda varim rada a aj dobre, muz robi take pomocne prace alebo uvari vyvar, ide na nakup, ale samotne varenie si zastresim radsej ja :D on som rada ked sa radsej zahra s detmi, ked nie je v praci a ja si zas zresetujem hlavu z deti pri vareni 🙂