Koľko vydrží saláma?

15. feb 2024

Ženy poraďte. Kúpili sme salámu vcelku od známeho ktorý robí doma výrobky. Chcela som ju dať nakrajat u známej v mäsiarstve ale nejak som na to pozabudla a salama je stále v chladničke 😃všimla som si teraz že je na nej akoby kúsok bieleho povlaku neviem či je to pleseň škodlivá alebo len take ako býva aj na klobaskach keď sú v chladničke.
Na dotyk je mazľavá, neviem ako vnútri neprekrajovala som ju
Myslite že by som ju mala už vyhodiť ? :/

egonsk
15. feb 2024

V indii by ju preprali v modrej skalici a kludne zjedli aj keby bola uz zelena... No ale u nas je vacsinou zname, ze salamy na povrchu vyzrazaju tuk a schnu, to je to biele a robi sa to aj na klobasach...

lilianka28
15. feb 2024

No tak mazľavú salámu by som určite nejedla. To koľko si ju držala v chladničke?
Ono pokiaľ by bol ten povlak suchý, ako na klobáskach, tak vtedy áno.

autor
15. feb 2024

@lilianka28 nie je to šunka, je to salama a keďže je vcelku tak ten povrch akoby šupa alebo ako to nazvať je vždy trochu taký aj keď je čerstvá ale neviem to posúdiť nakoľko je to teraz 😂 neviem môžu to byt asi 2 týždne

autor
15. feb 2024

@egonsk 😂😂je mi ľúto vyhodiť ju ale zase určite ju nebudem všemožne oživovať a ešte si uškodiť 😃 len neviem či keď nie je prekrojena vydrží dlhšie ako keby už bola nacata

banderaska29
15. feb 2024

2 tyzdne su už vela, v tej salame mozu prebiehat rozne procesy 😀 A ja by som to asi už nejedla.

nikdenikto
15. feb 2024

2 týždne je veľa

egonsk
15. feb 2024

zalezi ako je ta salama urobena a aky typ salamy to teda je. Suche salamy vydrzia v chladnicke aj mesiace. Ak su v pravom creve a salama uschla a len na povrch sa vyzrazal tuk, tak je OK. Kazdopadne ak mas citlivy jazycek, lahko to odhalis ked ju nacnes, ze ci je slizka a kysla, alebo ok.

reanda
15. feb 2024

cerstvy salam je na povrchu slizky? taky som teda este nezazila.. ak je to udeny suchy salam, tak mu po dvoch tyzdnoch nema co byt... a je jedno, ci je prekrojeny, alebo nie.. prekrojeny ti akurat na reze oschne

mmirka02
15. feb 2024

2 týždňový salám by som už nejedla