Kedy začať piecť medovníky?

ilena
28. nov 2015

Prosím, poraďte, kedy môžem začať piecť medovníky, aby boli na Vianoce čerstvé a chutné?

adalea
28. nov 2015

Podľa toho aké máš cesto. Niektoré recepty sú také, že môžeš jesť na 2. deň a niektoré sa musia nechať odležať

ilena
autor
28. nov 2015

@adalea Ďakujem, poradila by si mi prosím, kde by som mohla nájsť recept, aby som mohla piecť dnes, pretože mám čas a na Vianoce by boli čerstvé -mňam? Ďakujem.

zabina27
28. nov 2015

ja idem piect zajtra, 1. adventnu nedelu 🙂 teda dufam, ze sa mi bude chciet, cestosom spravila vcera, bude teda 2 dni v chladnicke. inak neviem, mne sa zdaju makke aj po upeceni, ale je pravda, ze do vianoc ich nejem (jedine ich zdobim), neviem, ci ostanu tvrdsie, ale na vianoce su makke.
ak chces recept:
Medovníčky
500 g hladkej múky
200 g práškového cukru
1 kávová lyžička sódy
1 lyžička škorice
6 klinčekov + 2 hviezdy badyánu – pomlieť
125 g hery
125 g medu (10 lyžičiek)
2 vajcia
Postup:
Vypracujeme cesto, ktoré môže byť aj niekoľko dní v chlade. Vygúľame ho na hrúbku 0,5 cm a vykrajujeme medovníčky. Ukladáme na vymastený plech ďalej od seba, počas pečenia narastú. Po upečení ešte teplé potrieme rozšľahaným bielkom – ostanú lesklé.
Dozdobíme polevou – 1 bielok, 150g práškového cukru a 1 lyžicu solamylu vyšľaháme dohladka.

ena70
28. nov 2015

ja pečiem tak 2 dni pred vianocami a sú fajn 🙂....

adalea
28. nov 2015

@ilena zajtra vypýtam od mamy recept, my pečieme celá rodina spolu a cesto na medovníky robí vždy mama, ja robím zas lepšie zlepence (linecké). A piecť sa chystáme 12. A medovníky sú vždy mäkké rovnako po celý čas, kým sa nezjedia☺

inull5
28. nov 2015

@ilena ja som nikdy nemala kuchyňu a pečenie ako obľúbenú činnosť,ale odkedy som na materskej tak varím dosť,cukru neholdujeme,ale minulý rok som našla jeden fajn recept na medovníky a boli že mňam🙂 zostali mäkké,a to cesto bolo zvláštne tým že sa tam topil nad parou med a iné veci k tomu a do toho horúceho sa pridalo vajíčko..možem ho zajtra pozrieť ak treba.

adalea
29. nov 2015

@ilena recept:
60 dkg hl. múky, 30 dkg práš. cukru, 15 dkg tuku, 3 vajcia, 2 lyžičky medu, 1 káv. lyžička sódy bikarbóny, trocha škorice. Vypracovať cesto, nechať uležať v chladničke, vyvaĺkať, vykrojiť, upiecť

ilena
autor
29. nov 2015

@inull5 Potešil by ma ten recept, ďakujem.