Kedy dávate deťom biely jogurt?

mataaa1988
22. jún 2017

Ahojte, chcem sa opýtať, kedy dávate drobcom biely jogurt. či je lepšie doobeda, alebo poobede. Máme 7 a pol mesiaca a neviem, kedy je to lepšie.

evittam
22. jún 2017

@mataaa1988 Je to uplne jedno.😀😉

nyusika
22. jún 2017

@mataaa1988
mala si sa opytat aj na PRESNU hodinu, to je tiez extra dolezite 🙂

deti95060810
22. jún 2017

mne pediater hovoril ,že nové jedlá sa pre malé deti dávajú vždy doobeda. nie poobede, ani na večer....

katarinamarkova
22. jún 2017

@deti95060810 a ako dôvod tohto tvrdenia uviedol čo??

jedlo - aj nové - daj dieťaťu keď je hladné, keď má chuť ho ochutnať a keď to dieťatku či mamičke pasuje.

katarinamarkova
22. jún 2017

@mataaa1988 vtedy keď má chuť a vtedy keď je čas niečo zjesť.

deti95060810
23. jún 2017

@katarinamarkova tak tas až taký blud to nie je, ja som to aj čítala.....ak dáš nové jedlo malému bábu večer, môže mať ťažkosti v noci....
A preto sa dáva doobeda - vlastne sa len vyskúša, ako dieťa nové jedlo toleruje, nemusíš dávať ani celú porciu....
neviem čo je na tom také nepochopiteľné.....

katarinamarkova
23. jún 2017

@deti95060810 🙂 nepochopiteľné pre mňa je riadiť sa radou, ktorá mi určuje pomaly hodinu v ktorej mám svojmu dieťaťu dať ochutnať kúsok varenej mrkvy či pár lyžičiek jogurtu.
a ak mu ho dáš doobeda, môže mať ťažkosti počas dňa.
....ja som toho tiež čítala....
minule jeden srandovný článok o tom ako o chvíľu civilizácia, čo žije v podzemí, o kt. už američania dávno vedia, vystúpi napovrch a ukáže nám správnu cestu. Tým chcem len povedať, že to čo sa píše netreba vždy brať 100% smerodajne, a nemenne.

asi mám šťastie na deti, ale všetky 3 ochutnávali čokoľvek, kedykoľvek a ani jedno nemalo, nemá ťažkosti, alergie atd....max. tak po zjedení viac banánu ich trošku zapieklo 🙂 teraz zjedia totálne všetko od zeleniny, ovocia, masa, strukovín, mlieka, obilnín, syrov, rýb, vajec, orechov .....neviem čo som vynechala. jednoducho všetko.

ono asi aj tým, že keď sme niečo nové ochutnávali, tak to nebolo hneď kilo jogurtu a fakt ak dieťatko nie je vyslovene choré, nemá mu prečo pár lyžičiek niečoho nového robiť celonočné problémy.

deti95060810
24. jún 2017

@katarinamarkova tak reagovali tvoje deti, ale úplne inak môže reagovať bábo zakladateľky témy....Nemusí sa s tým riadiť, len som poradila čo mne odporúčal náš pediater. a to nám zle isto nechcel...

katarinamarkova
24. jún 2017

@deti95060810 vieš ono ako čítam tak čítam nikde ale zakladateľka nehovorila, že ide biely jogurt zavádzať ako nové jedlo - pýtala sa: kedy ho deťom dávate.
takže je to asi celé bezpredmetné a platí vyššie uvedené - hocikedy.
jasné - ak sa jedná o úplne nové jedlo, tak opatrne...ale ja fakt nevidím problém okúsiť nové jedlo hocikedy počas dňa. môj názor. chápem a rešpektujem ten tvoj.

mataaa1988
autor
24. jún 2017

Presne tak, biely jogurt máme už vyskusany, len som chcela vedieť, v akom čase je to lepšie. Ďakujem baby ;)