Kde nájdem recepty, keď mám vysoký cholesterol?

2. jún 2022

Ahojte.
Kde nájdem recepty na vysoký cholesterol?
Dakujem

viestta
2. jún 2022

Ktorýkoľvek recept môžeš použiť, znizit akurát živočíšne tuky. Čiže menej tučné mäso a miesto masti olej, vylúčiť vyprážané, znížiť príjem vajíčok aj tých čo sa používajú do jedál, zvazit príjem tukov v mliečnych výrobkoch, ale napriklad nízkotučný jogurt ma v sebe toľko bordelu, že obyčajný biely smotanový je v konečnom dôsledku zdravšia alternatíva.

caroline_
2. jún 2022

Cholesterol je hlavne zo zivocisnej stravy a plus k tomu stres, takze hocijake vegan recepty

mogaa
2. jún 2022

špeciálna diéta neexistuje...treba si naštudovať čo zvyšuje cholesterol a to obmedziť, ideálne vynechať v strave.....ale, 75%cholesterolu produkuje pečeň...takže ideálne zregenerovať pečeň....pri zvyšných 25%čo prijmeš zo stravy sa obporúča zaradiť do stravy hrubozrnná vláknina....ka prijmeš cholesterol stravou a v čreve nie je vláknina, tak sa dostane do krvi, ak v čreve vláknina je, tak časť sa naviaže na vlákninu a odíde prirodzenou cestou...

slapina
3. jún 2022

Akurát som stretla suseda ktorý mi povedal že ide od doktorky a že má vysoký cholesterol a mu nakázala chodiť na bicykli :D Tak išiel :D