Karamelový cheesecake

9gabi9
20. feb 2023

Ahojte.
Našla som v špajzi zabudnuté lotus sušienky. Tak by som rada prvýkrát upiekla karamelovy cheesecake 😋
Máte niektorá overený recept? Môže byť kľudne aj pečený, tie máme radi 😉 A ak by do neho hesla lotus nátierka, bola by som tiež rada.
Vopred ďakujem za každý tip.

1angelika
20. feb 2023

urob si tento a neoľutuješ 🙂 http://hriesnesladkyblog.blogspot.com/2011/09/k...

9gabi9
autor
20. feb 2023

@1angelika
Ďakujem.
Presne niečo takéto hľadám. Myslíš že tých 600g syra môžem skombinovať aj s mascarpone? Napr. 250g mascarpone a zvyšok syr

1angelika
20. feb 2023

@9gabi9 ja nekombinujem, buď dám mascarpone alebo bánoveckú nátierku, alebo tvaroh, ešte som neskúšala kombinovať..

eko22
20. feb 2023

Ako keď robievam cheesecake, tak bežne kombinujem mascarpone a tvaroh. Nepríde mi na tom nič divného, chuť je dobrá a pekne aj drží pokope

1angelika
20. feb 2023

@9gabi9 ako si to myslela? Mascarpone je tiež syr..

9gabi9
autor
20. feb 2023

@1angelika
@eko22

Syry ktoré sú uvedené v recepte ako možné varianty (banov.natierka, Philadelphia,....) majú inú chuť (takú syrovú 😁) ako mascarpone (ten je chuťovo skôr šľahačkovy, aspoň pre mňa 😉) Preto sa pýtam.
Vyskúšam skombinovať a uvidím 😋

@1angelika Ešte ma napadla otázka piekla si ho aj s obyčajným salkom alebo len s karamelovym?

Ešte raz ďakujem za recept 🙏 Ani som netušila že sa tak rýchlo k niečomu dostanem 🙂

1angelika
20. feb 2023

@9gabi9 aha jasné, chápem, áno aj ja to tak vnímam. Čokoľvek z toho dáš bude to fajné uvidiš, 🙂 mne chutí viac keď trochu postojí, aspoň 1 deň. A Salko len karamelové keďže je to karamelový cheesecake 🙂

slavomira236
20. feb 2023

@9gabi9 salko uvar a bude ako karamelove