Kapustový šalát z červenej kapusty

17. sep 2024

Dobrý deň chcela by som sa spýtať, z detstva si pamätám kapustové salat robila ho starká aj s kukuricou bol taký lahodný majonézu možno biely jogurt, len nikde neviem najst recept 😒 všade je iba coleslaw salat, nemáte niekto náhodou recept na takéto niečo? Ďakujem ❤️

viestta
17. sep 2024

Ja robim taky. Zvycajne sterilizovana cervena kapusta, najlepsia je ta z LIdla. Scedim nalev, pridam mrazenu kukuricu, tatarku alebo biely jogurt, dochutim solou, cukrom a bylinkami a necham odstat.

nika23t
17. sep 2024

Ja tiež robím podobný, kúpim sterilizovanu kapustu, prelejem cez sito a poriadne lyžicou odstavim, pridám cibuľu, šunku a kukuricu som dávala, už nedávam, u nás nechutí s kukuricou. Som, čierne korenie a majoneza.

fido69
17. sep 2024

@viestta @janai1
V jednoduchosti je krása. Určite vyskúšam aj ja. 😉

@nika23t Šunku do kapustového/zeleninového šalátu by som nedaval. Silne ochutená šunka (soľ, dusitany, fosforečnany, korenia,...) prerazí až pokazí chuť zeleniny. 🤔

slavomira236
17. sep 2024

Hanacky sme robievali. Niekedy ho aj predavali v lahodkach .

danica2711
17. sep 2024

ja robievam taký, aký som kedysi pred rokmi jedla v Anglicku a strašne mi chutil: najemno pokrájaná/postrúhaná čerstvá červená kapusta, na jemné pásiky pokrájaná cibuľa, za hrsť na štvrtky pokrájaných cherry paradajok, za hrsť posekaných vlašských orechov, soľ, čierne korenie, za lyžicu majonézy (len aby sa tá zelenina ňou tak trochu obalila). Robievam aj verziu bez majonézy, potom len trochu oliváča a jablčného octu. Obidve verzie všetci u nás milujú

veve2903
18. sep 2024

Hanacky šalát ale miesto kyslej smotany dávam jogurt

liusa82
18. sep 2024

my robíme tiež ale z čerstvej červenej kapusty a podobne ako je hore napísané.Nastrúham červenú kapustu ,potom pridám prelisovaný cesnak,sol a už len zmiešam s majonézou,tatarkou alebo bielym jogurtom či smotanou kyslou kto čo lúbi.Tieto tri suroviny iba.Nič viac a takto nám chutí najlepšie