Jogurt v plastovom kelímku

12. okt 2022

Môžem dať jogurt v original plastovom kelimku z obchodu po dátume minim spotreby dať do mraziaku? Nemôžem ich teraz jesť a vyhodiť je to skoda.

anjelicek26
12. okt 2022

Mliecne produkty sa nemrazia... jogurt aj tvaroh menia po zamrazeni svoju konzistenciu.

autor
12. okt 2022

@anjelicek26 aha a bude to jedle či už nie?

yanni
12. okt 2022

Jedle to bude ale jest sa to nebude dat bleeee

viestta
12. okt 2022

Však keď je dobre skladovaní vydrží aj nejaký čas po dátume minimálnej spotreby.

elanor
12. okt 2022

@anjelicek26 tvaroh mrazim bezne, a davam potom do kolaca. Este ani raz konzistenciu nezmenil po rozmrazeni. S bryndzou robim detto. Jaku ju tam dam, taku ju odtial vytiahnem.
Jogurty nemrazim, takze k tomu neviem povedat.

anjelicek26
12. okt 2022

@elanor tak ja som to par krat skusala a vzdy s toho bola brecka 🙄

sima1415
12. okt 2022

Môžeš ale nerozmrazuj zjedz to ako nanuk 🙂

elanor
12. okt 2022

@anjelicek26 niva sa po rozmrazeni napr droli, nieje vhodna na krajanie po kuskoch na nejaku oblozenu misu napr, tam je lepsia cerstava, co drzi kolko tolko tvar. Ale mrazenu pouzivam potom len do omacky, takze mi to vyhovuje, nemusim strihat, iba pomrvim medzi prstami a hned sa droli na pidi kusky. Inak aj niektore tvrde syry to robia, nie vsetky, ozaj iba sem tam. Ked struham na pizzu je to suma-fuk, ale napr ked chcem do spizov, tak to nasere, ked sa pri krajani rozpadne. Len si teraz rychlo neviem spomenut, ktory to bol co sa tak mrvil...

zuzinka888
12. okt 2022

Ja som jogurt este nemrazila, tvaroh bezne mrazim. No ked som chudla mala som v jedalnicku ze ked mam chut na zmrzlinu mam si dat mrazeny jogurt. Ale neviem ci mysleli ten klasicky alebo nejak inak upraveny. Ja ked neustrazim spotrebu urobim piskotovu tortu alebo pohare.

slavomira236
12. okt 2022

Dala som a mala som to potom ako nanuk

evica17
12. okt 2022

Bezbe mrazom mliečne veci,syry,tvaroh, jogurt,bryndza. Keď vytiahnes jogurt,hod ho do piškótového torty,alebo ho zjedz ako nanuk, daj si tam teraz dáke zavárané ovocie so šťavou alebo banán.
Ale ako bolo vyššie psomenute,aj pod atume minimálnej trvanlivosti ,ak je v chladničke ,tak je jogurt ok,aj dva týždne ,pokiaľ je na čuch,chuť a pohľad ok.

saxana000
12. okt 2022

@anjelicek26 aj ja mrazim ale musi to byt hrudkovy tvaroh taka ta kocka.nie jemny v kelimku na palacinky

svokrinjazykmonika
12. okt 2022

Ale už by som ho akože nerozmrazovala, zjedla by som ho ako nanuk. Lyžicou ako nanukovú tortu. Ale inak si nenapísala koľko je po záruke, ak pár dní tak by mi to asi nevadilo ale ak vyše mesiaca tak neviem, neviem...

anjelicek26
12. okt 2022

@saxana000 taky tu v nemecku ani nemame veru.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz