Jedlo pre 10 mesačné dieťa na prvé Vianoce

lubka231
16. nov 2012

Chcela by som poprosiť o radu. Moja malá bude mať na vianoce 10 mesiacov. Čo jej mám pripraviť na jedenie na štedrú večeru, aby to mala slávnostnejšie.

zigzag
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smejko123
16. nov 2012

Ja by som jej pripravila zemiakove pyre a kuracie mesko na zeleninke .Alebo rybu . 😝

xenicka13
16. nov 2012

to co vam, len rybu nevyprazanu a salat nemajonezovy 😀

mata1001
16. nov 2012

@lubka231 zemiaciky a bud kuracie,morcacie masko alebo rybku na prirodno...niekto je tu zase mudry
@zigzag ze ano...?!

zigzag
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mata1001
16. nov 2012

@zigzag ale ved sa pytala tak jej treba normalne odpovedat a nie kraviny jej odpisat...na co jej odpovedas ked ta taketo otazky vytacaju...mozno zakladatelka chcela len ,,spestrit,, veceru malej-nech aj ona ma slavnostnejsiu ako inokedy....no boooze...

zigzag
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
16. nov 2012

@lubka231 - lososa na pare a zemiakovu kasu mozes v pohode urobit. A chrustat trubicky moze tiez 😅

simca06022011
16. nov 2012

no ja som davala malej rybu (z nasej sme jej z vnutra povyberali iba masko a zmiesali s tym a zemiakove pyre so zeleninkou ako v salate.. hrasok, mrkva, kukurica - popucene - v podstate to mala obedo-olevrant. Ale ona isla spinkat normalne vecer ako vzdy s mliekom... nerobila som s nou nejaky cirkus kvoli vianociam, rezim je rezim 🙂

sosovica
16. nov 2012

ubka231@ lubka aj mi budeme mať na vianoce 11mesiacov tiež a ja by som chcela niako spestriť ale myslim že je to zbytočne lebo oni to nevnimaju ešte len bacha na stromček lebo mi štvornoškujeme a je to nebezpečie pre nas 🙂.@zigzag je smutne že takto reagujete pani sa len slušne opytala nemuseli ste hned prsknuť na nu.Su to ich prve Vianoce tak ako naše chcela jej to niako spestriť tak ako ja mojej malej tak sa len pytala.Netreba hned takto reagovať

lussy23
17. nov 2012

take babo si neuvedumuje, že nejaké Vianoce sú. Hocičo, oč môže papať.

kvetinka211
17. nov 2012

@lubka231 ja som aj slavnostne prestrela pre troch, potom sa nam vsak rozbil pohar, takze som zametala, vysavala, syncek dostal namiesto planovanej ryby hippku, mohol ist spat a my sme si dali potom niekedy po deviatej vychladnutu veceru 🙂 ale aj tak to boli krasne vianoce 😉

lemac
18. nov 2012

@lubka231 ahoj, mne sa zda, ze som v knike od Bukovskeho- Hned to bude anjelik videla recept na vianovnu kapustovu polievku upraveny pre mimi. Tak skus pohladat. Podla mna je to mile, ked babo dostane svoju verziu stedrej vecere, nech si predsa zvyka aj na take chute a nech zazije atmosferu, aj ked si to pamatat nebude. Ved nerobime veci len preto, ze si ich bude pamatat. Ide o prezitie danej chvile co najkrajsie.

liliemegane
22. nov 2012

presne ako lemac a sosovica pisu, aj moj maly bude mat 10 mesiacov na vianoce a no booze, pamatat si to nebude, ale verte mi, vnimat urcite ano. A o to krajsi bude ten pocit, ze pri stole budeme traja, nasa krasna vytuzena rodinka, budeme mat sviatocnu veceru na stole, budeme sviatocne obleceni a hlavne uzivat si vianocnu pohodu v kruhu rodiny. A co na tom, ze maly porozbija pohare, vysype tanier so svojou rybou na zem, ze sa ja nenajem, ze stromcek bude na stedry vecer vypelichany od neustalych padov na zem. .... hlavne je, ze my budeme stastni. A ked sme pri upratovani neporiadku, ktora z vas je na stedry vecer sviezo oddychnuta? Asi po celodennom vypekani a upratovani, ziadna. lubka231, sosovica prajem krasne sviatky aj s drobcami 🙂 Ja tiez spravim zemiacky (bud s brokolicou alebo spenatom - tie moj maly zboznuje) a k tomu kapra. Z ryb uz mozu papkat kapra, ci lososa (hlavne nie pangasiusa a tresku - to je odpad) a najma musia byt cerstve, co na vianoce cerstveho kapra urcite mat budete. Ja som nedavno krpcovi rybu odskusala - pstruha), aby som videla jeho reakciu. A mozem vam povedat, ze sa nou isiel zadusit 🙂