Jedlá pre 9 mesačné dieťa

simik14
10. mar 2015

Dobry den prosim vas poradte mi co varit devatmesacnemu babatku ale aj tak celkovo co varite na obed najcastejsie ?🙂

zabina27
10. mar 2015

ja nasmu varievam v podstate zeleninu, maso, zemiaky, ryzu, cestoviny, ovsene vlocky a kombinujem to spolu, napr. zemiak, nejaka zelenina, kusok masa, alebo miesto zemiaku ryza, vlocky ci cestovina, ale aj samotnu zeleninu bez masa, pripadne mu dam vajecny zltok namiesto masa. No a kombinujem to tak, ako sa mi zda, ze by to mohlo chutit 🙂 tiez pozeram na to, aby stale nemal to iste, hlavne tu zeleninu obmienam, mam v mraziaku, takze to je lahke. Pripravujem mu z toho kase. A uz pozeram na to, ze ake kombinacie mu chutia, lebo niektore viem, ze velmi nechce. No a davam mu aj hotove vyzivy kupovane, pre zmenu, take, ake doma nevarim, napr. s telacim, jahnacim masom, treskou... A najoblubenejsie je asi zemiak+losos+nejaka zelenina, mrkva, brokolica, hrasok... alebo zemiak+tekvica+hokaido. Vlastne kombinacia zemiak+maso+zelenina to mi zje vzdy vsetko, uz s tou cestovinou niekedy vymysla 😀 Ja nejako nevarim podla nejakych konkretnych receptov, snazim sa fakt, aby nejedol dokola par veci, rozmyslam, co mal posledne dni, co dlhsie nie a to navarim. No a ked uz raz neviem, dam kupovanu 🙂

zabina27
10. mar 2015

no a je par veci, ktore by som chcela pripravovat, ale neviem, ako ich kombinovat, aby to bolo chutne - napr. cervena sosovica, pseno, ani s tymi vlockami nemam vela fantazie, pripadne taka cvikla - lubi to, ale davam mu ju asi len na 2 sposoby - ryza+maso+cvikla alebo zemiak+cvikla+zltko. takze tiez privitam, ak niekto poradi, ako na to 🙂

siska53
10. mar 2015

@zabina27 cervenu sosovicu a vlocky do polievky (aj ked ja som vzdy mixovala, no bolo to viac tekutejsie,tak polievka). Kedysi sme si so sestrou robievali (my dve nejeme maso) normalnu sosovicu s ryzou a posypat syrom. U vas este bez syra by sa to dalo s tou cervenou sosovicou.
Mozes dat aj fenikel mrkvu a k tomu dake masko a nejaka priloha. Okrem psena i pohanku,quinoy ci amarant.

Mama robievala natierku: Vsetko uvarene:,cvikla,mrkva,zemiak,vajicko a suriva cibula (jasne,ze vy este nie a ani ochutene este nie), no a to by sa dalo vyuzit aj ako normalne papanie pre drobca,len prihriate,cize nie ako natierka.
Rozne polievocky rozne namixujes,aj jacmenne krupy mozes do tych polievok zavarit. Jabsom synovi robievala tekutejsie obedy,lebo on dost malo pil.
Ono zas coskoro pride cas,ked uz budes pouzivat aj ine potraviny(myslim cibulku,cesnak) a aj iny sposob pripravy ako dusenie ci naparovanie (pecenie alebo normalne na cibuli). Ja som to robievala neskor tak,ze ako pre nas,len neochutene a nam som dochutila po odobrati.
Ono tazko tu nejake recepty este pisat,ja som.to uvarila,mixla a maly papal krasne vsetko. Ved vlastnz mozes spravit aj slepaciu/morcaciu/kuraciu polievku. Ak nepapa kusky,tak rozmixujes.

gogolienuska
11. mar 2015

Ja robievam pseno so zeleninou na spôsob rizoto a malej to veľmi chutí.