Jedlá fotka - fondán

viki113
19. apr 2024

Dobrý deň vedel by mi niekto poradlďiť ako nalepiť jedlý fondan (fotku) na tortu keď nemám to jedle lepidlo vopred ďakujem za info

anavixy
19. apr 2024

Podla toho aky mas podklad. Ak nejaky mascarpone, slahacka apod., tak na to nesmie ist fondant priamo, lebo sa roztopi (takze potriet predtym cokoladou napr alebo maslom/maslovym kremom, nejakou vrstvou aby tam nepresla vlhkost z kremu). Ak mas potahovku na torte, tak natriet vodou/alkoholom a nalepis obrazok.

taksomtu
19. apr 2024

@viki113 presne podľa podkladu, na poťahovku som lepila tekutým medom.

viki113
autor
20. apr 2024

@anavixy
@taksomtu takže napríklad keď dám mäsový krem bude to v pohode a natrieť pod olatkom ten tekutý med a prilepiť na krém s masla chápem tomu správne?? Ci stačí len na ten mäsový krém nalepiť??

taksomtu
20. apr 2024

@viki113 ja som robila maslový krém a obrázok zatiaľ len raz a nalepila tekutým medom, bez problémov držal, dokonca som obrázok dávala z boku torty, nie na vrch a super držalo, samozrejme medu treba dať tak primerané množstvo, nie nejakú extrémne hrubú vrstvu a treba popritláčať... ak by náhodou obrázok presahoval mimo torty, tak bacha na to, ja som naschvál chcela, aby do hora tortu presahoval, ale presahoval asi až moc a po čase sa mi začala tá neprilepená pretŕčajúca časť nakláňať, tak ale to bol presah, moja chyba, mohlo mi to dôjsť, prilepená časť bez problémov...

candii
20. apr 2024

Ja vždy robievam plnky so spahackou, mascarpone a nikdy sa mi neroztiekol. Normálne to len na to prilozim. Ale zdobím v deň podávania .. čiže tie 2h Max predtým

viki113
autor
20. apr 2024

@taksomtu takže keď som robila mäsový krém môžem dať rovno naň ci aj ten med musí byť hej

taksomtu
20. apr 2024

@viki113 ja som dávala aj med, či musí byť, neviem, ale zdalo sa mi,že mi to s ním lepšie drží akoby to malo byť bez neho len na tom kréme.

petulda333
20. apr 2024

@viki113 na maslovy daj rovno,nedavaj med. Ja robim len tak a drzi

viki113
autor
20. apr 2024

@taksomtu dala som Bodmaslovy krém aj nad fondan med a pekne držalo ďakujem za informácie pomohlo

taksomtu
20. apr 2024

@viki113 Super, som rada, že sa podarilo ❤ Vidím, že aj u vás sa fičí na Cocomelon 🤣 Dcéra bude mať už tri roky a ešte stále je to u nej suverénne top program 😀