Jedálniček ročného dieťaťa

zigzag
27. júl 2012

Rada by som, aby ste sa podelili s jedalnickom vaseho dietata, zaujimala by ma, ci davate uz paradajky, a inu surovu zeleninu a v akej forme, ja som skusala mrkvu s jallckom postruhat a vypluval mi to,,,, a rovnako neaka nova inspiracia do naseho zabehnuteho jedalnicka by sa mi zisla... 😉 kopa tem o stravovani deticiek, ale zalozila som tuto nakolko, vsetky su orientovane na jedno jedlo, na natierky a podobne, mna zaujimaju vsetky chody , najmy tie zdravsie 😉 dakujem..

luciferkax
27. júl 2012

Ahioj. Môj nevie prežúvať, papá iba kašovité.. áno, teraz sa milion mamičiek ku mne ozve, že som mu nemala mixovať, ale prvé jedlo som zmixovala, skúšala som x-krát dávať popučené, kúsky a vždy ho naťahuje. už má 17 mesiacov. Paradajkovú polievku som po roku skúšala, ale nemala úspech, paradajky u nás nechutia nikomu :D :D
U nás sú ranajky MM, o hodinku jablko a banán, alebo jablko a nektarinka, niekedy mu tam dám pár piškot, niekedy mu tam dám zas namočené ovsené vločky...
Na obed, obvykle naše jedlo, ale zmixované. Zeleninu papá iba varenú, tú dávam aj na večeru, bez maska. Na desiatu dávam jogurt. a na olovrant bud ovocie, alebo puding, alebo krupicu. Môjmu chutí aj krupica uvarená na vode a do toho zmixovaný banán alebo jablko, alebo napr. tvaroh s banánom... kadečo :D

zigzag
autor
27. júl 2012

@luciferkax no kazda maminka vie co jej babo potrebuje, a ked tvoje chce mixovane, tak musis mixovat,hladne ho nenechas, .... my papame ovocie 3-4x do dna, ale chcelaa som este aspon kusok surovej zeleniky niekde dat,,, a mrkvu nechce surovu, ale varenu lubi,,, a nicine ako paradajka mi nenapada a mame domace, tak nebudem potom v zime kupovat v obchode umele, a do druheho leta cakat, to uz bude mat 2 roky.. to uz bude neskoro,,, 😀

my mavame na ranajky ovsene vlocky s ovocim, pridavam mu aj postruhany vlassky orech a par cerstvo nadrvenych lanovych semienok, koli DHA a to vsetko s kyslou smotanou plnotucnou,,, na destatu mavame tvaroh s ovocim,alebo domacou marmeladou, piskotou,, a obed je rizoto z naturalnej ryze so zeleninou, alebo zamiakova kasa so zelenino a maskom, alebo cuketa na cibulke s vajickom,, a olovrant mavame ovocie s vlockami,, chlebik s maslom, marmeladou, a na veceru krupicku s maslom a horkou cokoladou, kasu s miekom, alebo vlocky s kyslou smotanou tvarohom,

..moj polievka velmi nechce, vsetko vy som to mala porozlievane na nom a vsade okolo neho,,,, nieledy je to fuska ho nakrmit,..alw nakoniec vzdy zje vsetko, aj ked spekulacie okolo toho musia byt....

inac moj mi tiez povypluva vatsie kusky,

luciferkax
27. júl 2012

@zigzag ved to, hladného h onenechám, :D raz sa naučí aj hrýzť :D :D staršiemu som strúhala často čistú mrkvu, alebo s jablkom, ten mladší zje len vaernú. Polievky mu dávam málo, on radšej "hustejšie" :D :D ovocie nemá až tak rád, on radšej zemiačiky, masko, zelenina, toho zje aj dospelácku porciu :D

mandarinkadarinka
28. júl 2012

@zigzag ahoj, vidim, ze davas dietatku tak ako ja zdravu stravu, my sme tiez tak nauceni, papame len bio a zdravo. Len ma prekvapilo, ze davas smotanu aj tvaroh. My mame alergiu na kr.mlieko, takze papame len sojove jogurty, no pokial viem, rocne dieta by este nemalo tvaroh a smotanu. Je to prilis bohate na bielkoviny a zatazujes oblicky aj imunitny system.

dejka77
28. júl 2012

@zigzag Nas jedalnicek nie je nic moc. Ranajky ovsena kasa s bananom, ine ako banan dat nemozem lebo je to kysle a nezje mi to. Chlieb chce malokedy, nevie to poriadne pozut a aj ked zje tak je to na ranajky malo a trva to celu vecnost takze ziadne pomazanky s chlebikom ako som planovala jej davat nehrozia. Desiata 2 jogurty a zopar kukuricnych chrumiek s roznymi prichutami. Obed mi uz odmieta jest, asi preto, ze to nie je sladke. Olovrant ovocie, aj ked uz fakt neviem co dat lebo ma len 4 zuby a nevie pohryzt, jablko zje len kusok, ine je pre nu kysle, jedine co zje je banan, ale to nemozem davat kazdy den, este cerv.melon spapa. Vecera krupicova kasa, ale minule som kupila celozrnu s jablkom a to jej chutilo.
Mrzi ma, ze neje obedy a tym padom neje zeleninu, maso. Kamaratka mi radila, ze jej mam stale ponukat a nechat ju nech sama papa, ale ani to nezabera. Vcera si napchala cele usta a potom to tam drzala, nakoniec to vyplula, takze takyto mala obed.

natas4
28. júl 2012

@dejka77 ahoj nasa tiez bojkotuje obedy...ale po troch mesiacoch vyvarania vsetkeho mozneho mi zje aspon tri variacie...pomixovane kura s ryzou a cukinou (ryzu zje iba gulatozrnnu), nakrajane spagety s kecupom, syrom a pomixovanym kuracim masom (kupila som bio kecup), granatir s pomixovanym kuracim masom...inak som zistila, ze kebyze jej dam na vsetko jedlo ten kecup tak zje aj to co inak odmieta..ten kecup je totiz sladky..vcera som jej skusila dat spagety s tekvicou, cervenou sosovicou a na to kecup a zjedla to 😀 len zas kecup nemoze asi jest kazdy den 😕
@mandarinkadarinka tvaroh a smotanove jogurty moze urcite dieta po roku jest