Jedálniček pre 11 mesačné dieťa

mimika1973
20. máj 2015

Co davate papat 11 mesacnemu dietatu? Okrem tej klasiky zeleninky, maska, ovocia, jogurtov? Zatial len mixovane je, ale musim ho naucit uz aj na kusky jedla, vsak? Okrem detskej piskoty este nic take nezul. Dakujem za rady, napady a pod.

ivkadracova
20. máj 2015

a ked si ozuzle korku alebo jablcko, tenky kus bez supky? na niecom sa musi naucit

moni244
20. máj 2015

@mimika1973 no to by si už mala začať, mojej som nemixovala od 8 mesiacov, v 11 mesiacoch aj pečivo, nátierky domáce som dávala, cestovinu

ivet1371
20. máj 2015

Moja 6 mesačná vnućka a ani moje deti mixovane nejedli.mix len meso.a je uz maslovy chlebik.kràsne a bez zubov to zuje.ved od roka može všetko okrem koreneneho,udeneho.

prego81
20. máj 2015

@mimika1973
ahoj, nas 11 mesacny uz jedol skoro vsetko ako my, akurat sme mu to krajali na mensie kusky. V jasliach sa uz najedol sam s rukami. Mal uz 8 zubov. Ak ma aj tvoje dost zubov a teda moznost jedlo pozut, prestan vsetko co mu momentalne davas mixovat a miesto toho to len popuc vidlickou. Ak bude dobre, tak uz len nakrajaj. Dobry je banan, akekolvek ine maksie ovocie, uvarena zelenina. Kusok cerstvej mrkvy napriklad je dobry aj ako hryzatko ked idu dalsie zuby. Kusky peciva, cestoviny to si moze dieta uz same davat do ust. Nezabudni na fotky a videa, su to potom pekne spomienky na ten bordel okolo 😀

henikav
20. máj 2015

@mimika1973 Ja si myslim ze ste uz davno mali prejst z mixovaneho na pucene jedlo a cim dalej tym menej ho popucit vidlickou, aby sa drobatko naucilo papat aj kusky. Nasa Emmka v 11tich mesiacoch uz jedavala takmer vsetko ako my, samozrejme, sme vynechavali korenene a pikantne. Nasej babuli to vobec nevadilo, rada papa, v 11 mesiacoch uz sama pozula napriklad na ranajky cely chlebik.. Ale je pravda ze v tom veku uz papavala sama vidlickou s nami pri stole, alebo v jaslickach, videla ako my jeme, tak opakovala. Len masko jej krajajte na malinke kusky, ja som jej este vzdy do kazdeho kuska niekolkokrat zarezala nozikom, ze to mala akoby pozuvane 😉

ivet1371
20. máj 2015

@henikav moja 6 mesačná vnućka zje s celého krajicu chleba striedku🙂

mimika1973
autor
20. máj 2015

dakujem za rady babulky, no ideme teda na zmenu! Skusat povarit zeleninku ale ju nemixovat ale len popucit, a nechat mensie kusocky. Masko hadam este pomixujem trosku. Skusim narajbat aj jablcko a nie ho mixovat, uvidim ako bude reagovat. Furt sa bojim, ze co ak nahodou nebude prezuvat ale hltat?
No ma dole 2 zubky, a hore 3, a taka sa nam dalsi hore, takze dokopy bude ich 6. Este nie su velmi velke ale uz trcia a vidno ich...asi za to som doteraz cakala s tym zutim 🙂
Skusim aj ten chlebik, ale lepkovy ci daky specialny mam? zatial zul len piskotu, ta sa roztapala sama v ustach.

henikav
20. máj 2015

@mimika1973 neboj sa, nieco vie pozut aj dasienkami a male kusky nevadi aj ked zhltne cele. A chlebik daj na zaciatok biely, bez nejakych zrniecok 😉 a nerob si z toho nic, ked bude robit smiesne ksichtiky spociatku, je to prenho nieco nove. Nech sa Vam dari 😉

mimika1973
autor
20. máj 2015

@henikav oki, skusime. Dakujem 🙂

silvia62256
20. máj 2015

Fu no moja mala ma 9 mesiacov a uz ale mesiac jej davam len popucene a to nema ani jeden zub takze u vas uz naozaj najvyssi cas. A kusky vselicoho,korku s chleba,kus bananu,grissiny take tycinky...

drobcek888
22. máj 2015

ahojte baby..mam skoro 11 mesacneho syna a mam problem ..stale mu mixujem jedlo .som prvorodicka a neviem ako ho zrazu ucit papat aj vacsie kusky.Spapa mi kukuricne chrumky a trham mu chlebik ale neviem ako stym zacat .vopred dakujem za rady

drobcek888
22. máj 2015

A to som zabudla ze uz ma 6 zubkov,ale bojim sa ze sa mi bude drhnut ..

henikav
22. máj 2015

@drobcek888 ako sme uz pisali vyzsie nemixuj, ale puc vidlickou a stale menej a menej. Nedavaj take ako napriklad surova mrkva, lebo to je tvrde a nerozpusti sa mu, ale su keksiky pre babatka, korku z chlebika, zrele jablcko, banan.... take veci mu davaj cele do rucky a samozrejme sleduj ked papa
Pre istotu sa vopred pouc co robit keby sa ti babo dusilo, cize obratit dopredu az takmer dolu hlavou, ci prehnut cez koleno ako na bitku a udriet hore medzi lopatky, vysoko, skoro az na krk ak dietatko rozumie, povies mu nech pritom kasle... a myslim ze sa stale zide vediet pouzit heimlicha https://www.youtube.com/results?search_query=he... idealne je nikdy nemusiet ho pouzit, ale dobre vediet co robit keby nieco, pri detoch sa to zide, obcas aj pri dospelych 😉

drobcek888
22. máj 2015

velmi pekne ti dakujem velmi si vazim tvoju radu. 🙂 tak dnes idem na pucenie 🙂

ivet1371
22. máj 2015

@mimika1973 chlebik,vianočku može