Jedálniček detičiek s alergiou na mlieko

nelynka18
31. okt 2014

🙂 Dobrý večer. Môjmu 3 ročnému synovi vyšli z krvi pozitívne výsledky na alergiu mlieka. Testy sme mu dali robiť z dôvodu, že po každom jedle ide na wc a niekedy mi povie,že ho aj bolí bruško. Mňa by zaujímalo pár vecí. Aké testy bude robiť doktorka na gastro? Aký jedálniček majú vaše deti alergické na mlieko? A kde všade kúpim vhodné potraviny? Hlavne čo sa dá zohnať napríklad v tescu,coop jednote. A pečivo aké kupujete,jogurty ktoré? Ja som si čo to už prečítala na internete ale radšej by som ak by mi nejaká mamina poradila čo má už aké-také skúsenosti. Tofu nám nechutí ani moc sójové mlieko... mlieko mu kupujem zatiaľ to bez laktózy.
Ďakujem

sabina1975
31. okt 2014

@ nelynka18 Ahoj moja dcerka sice este nema potvrdenu alergiu ale vsetko tomu nasvedcuje tak ja jej davam ryzove mlieko od Alnature z DM (chuti ako materske mliecko ) ja jej z neho varim krupicku ,puding, ale aj privarky, tak isto ryzove jogurty Kika z kauflandu

alenie3
31. okt 2014

Ahoj, aj my sme mali tuto diagnozu ale nastasite sme z nej vyrastli. Syn jedol vsetko ale nemohol sladkosti pretoze vo vsetkych je mlieko aj cokolady a podobne veci co bolo aj dobre. Aj cukriky obsahuju mlieko tak si na to treba davat pozor, rovnako aj slane pochutiny. Varila som z pohankoveho mlieka ako maslo na studenu kuchynu som pouzivala Floru a na varenie Ramu. Buchty a knedliky som robievala doma a namiesto mlieka som pouzivala vodu do ktorej som rozrabala drozdie. Jogurty sme kupovali ryzove pretoze tieto potravinove alergie su casto v kombinacii a neskor sa ukazala aj alergia na soju. http://www.sojaprodukt.sk/kika.htm hladaj tieto jogurty. Co sa tyka peciva v chleba a rohlikoch mlieko nie je ak nekupujete tie tukove ale klasicke. Co sa tyka satociek a pod to vsetko ma mlieko alebo aspon bielkovinu mliecnu, svratku a pod co vlastne nemoze ak ma tento druh alergie. Neviem odkial si ale v Kosiciach je jedna pekaren Janosdeak z Plesivca a maju pecivo sladke bez mlieka. Ak potrebujes este nieco vediet kludne sa pytaj bojovali sme s tym 4 roky.

alla24
31. okt 2014

Kocky a tie ryzove mlieka vase deti "nestavaju" moja sa nemoze potom vykakat.... takze u nas ide skor ovsene mlieko alebo mandlove.... soju iba ojedinele pouzivame. Ja nejako v tom nie som az tak striktna, neviem... hnacky nema ked nieco zje kde je mlieko.... chodi do skolky a tam sa mlieko na 100% vylucit ani neda ☹

sabina1975
1. nov 2014

@alla24 ak mas potvrdenu dg od lekara tak ti v skolke musia vyjst v ustrety ak maju moznost ( viac deti ) tak varit zvlast a ak nie tak podavat jedlo donesene z domu je velmi dolezite dodrzat dietu ,pretoze je az 95% sanca ze sa dieta z toho dostane moj najstarsi syn mal alergiu ked mal rok a v osmich rokoch uz bol z toho vonku dnes ma 22 rokov a nic mu nie je sice mlieko ani jogurty nemusi

janickacrazy
1. nov 2014

@sabina1975 V školke ti vobec nemusia vyjst v ústrety, to teda možeš čakat. Ja mám 2 deti s alergoiu na mlieko a v žaidnej školke mi ich nechceli zobrat, pokial som povedala, že sú alergické, vraj oni nemožu varit osobitne, lebo nemajú na to podmienky, bla bla bla. Malý mi chodí do školky a povedala som, že nemože len čisté mlieko, tak mu dávajú čaj. Inak v strave mlieko je, ale tak vo vačšine jedál nie je a moj už inštinktívne tie mliekové nezje.
@nelynka18 Ak má alergiu, tak nemože ani bezlaktozové mlieko. Bezlaktozové sa može pri intolerancii laktozy. Sú to 2 rozdielne diagnozy. Ja používam sojové mlieko, naši ho lúbia. Takisto len sojové alebo ryžové jogurty. Starší syn može už aj normálne, ale ten už má 14 rokov. Mladší len sojové alebo ryžové. Inak v jedlách mlieko nahradím sojovým alebo vodou, ked sa dá.

alla24
2. nov 2014

@sabina1975 ano skolka ma papier ze ma alergiu na mliecnu bielkovinu ale mam poci ze asi si zajdem za veducou kuchyne. Oni to nejako ponali tak ze mlieko nemoze ale ze ani maslo atd.... im asi nedochadza lebo mala mi stale vravi ze jedla chlieb s maslom a pomazankami a tam maslo ide... tiez polievky zahustuju smotanou atd a to opat davaju malej.... extra polievku jej nedaju... a jedlo sa priniest neda ☹ pojdem to tam asi riesit lebo toto sa mi nepaci.

alla24
2. nov 2014

@janickacrazy presne ako pises. mlieko im nedaju ale ine ano... ale hneva ma to ze nemozem priniest svoju stravu... asi pouzijem argument ze mojmu dietatu ohrozuju zdravie a uvidime ci zaberie.... ak je dieta chore nemozu mu vedome podavat stravu ktora skodi a tak umoznit aj jedlo z domu pripadne.... 😠

janickacrazy
2. nov 2014

@alla24 Joj ani sa o niečo také nesnaž, lebo ti ju zo školky vylúčia s tým, že na to nemajú povolenie varit osobitnú stravu alebo podmienky, mne tak bolo povedané, skoro žiadna školky to nemá, možno tak v Blave, ale u nás nie. Mne je to jedno, lebo moj malý maslo ani pomazánky nezje a polievky mliečne tiež odmieta, on je dost múdry na to, aby cítil, čo mu škodí, takže ja to už ani neriešim. Ale fakt som z toho sklamaná, že to u nás takto úžasne funguje. 😖

nelynka18
autor
5. nov 2014

Ďakujem dievčence 🙂 🙂