Jedálniček 21 mesačného dieťatka

jankaferancova
31. okt 2012

Ako vyzerá jedálniček Vášho 21-mesačného dieťatka?

dukokatka
31. okt 2012

ja mam 21 mesacnu dcerku a papa vsetko co my okrem kyslej kapusty.

157misicka
31. okt 2012

ahojcek tak: ranajky vasciou jogurtik, alebo chlebik cottage cheese a zeleninka, potom desiata nejake jablko, mandarinka, ine ovocie,...obed to co navarim zje, vascinou najprv polievka, druhe jedlo az neskor nie vsetko naraz, olovrant nieco lahke alebo este dojeda obedik, a vecera bud vajicko, parky, nejaka natierka, syr, pecivo, jogurt,......toto papa tak hodinku pred spanim a v postielke este mliecko Hami 3 🙂

babajaga
31. okt 2012

@jankaferancova ahoj,rano ma mliecko 180ml,pije ho hned ked vstane...co je rozne,zhruba o 6.30,o 9 ma chlebik,alebo roztek...to bud ma maslo,sunku,syr,alebo natierku-vajickovu,rybaciu...podla toho aku robime....pred tym ako ide spat,este mu davam mliecko,ale to uz cele nevypije....ked vstane,mame polievku a druhe....druhe niekedy vynecha..ak mu chuti polievka...ale poslednu dobu na polievku strajkuje....o 16 ma jogurt,alebo ovocnu vyzivku a k veceru este so starsimi pojeda bud ovocie,alebo pecivo,vecer mliecko.V noci este vstava 1x na mliecko..vypije 210ml.Ale papa indi-vindi...m dni,ked spapa vsetko co nalozim a este hlada a pyta hamu-mnamu,ale su dni ked spapa 2 lyzice a dost.....

kristiii
31. okt 2012

moj malý v 17 mesiacov jedol tak isto ako teraz, t.z. ráno nejaký chlebík alebo rožtek, na svačinu ovocie /banán alebo jablko, iné nelúbi doteraz/, na obed to čo ja, na svačinu väčšinou jogurt, na večeru má najradšej krupicu alebo bebepuding, alebo čo je z obeda alebo niekedy tiež len nejaký chlebík a potom ešte pred spaním 250-400 ml mlieka. Inak mliečko ešte popíja niekedy aj k raňajkám alebo ku svačine ak má nejaký koláčik, vianočku a pod.alebo len tak

babajaga
31. okt 2012

@bubelko som cakala,kedy naskocia linky 😀

jankaferancova
autor
31. okt 2012

@babajaga vzdy sa najde niekto,kto ta upozorni na to,ze sa o danej teme uz diskutuje aj niekde inde 😉

babulka1978
31. okt 2012

Moja babulka papa to, co my....rano mliecko (bud umele, alebo kravske ) alebo kakavko, desiata ovocie, zeleninka (mrkvicka), piskotik, potom na obed polievocka, ked ma chut, tak aj druhe, ale vacsinou sa napapa z polievocky, lebo ju ma strasne rada, na olovrant ovocie, a na veceru to, co my, alebo obedovu polievocku....pred spanim este mliecko.

babajaga
31. okt 2012

@jankaferancova to ano,ale osobne mam radsej novu temu a aktualne odpovede..nie 3 roky stare 😀

kvetinka211
31. okt 2012

dobry den:
ranajky: muesli s jogurtom alebo avokadova pomazanka s chlebikom/pecivom
desiata: ovocie v celku, sam si odkusuje inak nechce
obed: co mu uvarim - rizoto so zeleninkou, cous-cous alebo hotovy prikrm z flasticky lebo inak mi mäso nezje
olovrant: rozok ked sme v obchode, ovocie alebo nejake zdrave celozrnne chrumky
vecera: co ostalo od obeda

zly den:
ranajky: 2 lyzicky jogurtu alebo jeden kusanec chleba
desiata: kusok ovocia
obed: par lyziciek prikrmu
druhy pokus o obed: ciste cestoviny
olovrant: celozrnne chrumky
vecera: hotovy prikrm
pomedzi to samozrejme mliecko, ktore keby nemal tak by asi bol menej vyberavy :S

No obcas je to fakt bieda ... a to som si o prikrmoch nastudovala takmer vsetko .. no ale syncek je po svojom tatovi, ani ten vraj nejedaval poriadne ... takze moze sa clovek snazit a nic z toho 😉 Dufam ze mu casom zachuti, lebo niekedy uz fakt neviem co mu mam uvarit, nezje mi ani natrety chleba, cottage cheese, lucina nehrozi, chutia mu iba syrove nite. Ovocie len v celku, jogurt ma rad, polievocky tiez ale iba riedke, mäso normálne upravené nezje, zeleninu iba niektoru ... dopadli sme takto po tom co mu zacali rast zuby, dovtedy papal krasne. Teraz by jedol iba ryzu, ciste cestoviny, avokado a cucoriedky keby bolo podla neho ...

bubelko
31. okt 2012

@babajaga ved ok, akurat, ze uz sa pomaly diskutuje fakt po mesiaci o tom, co jedia deti od 3-4-5-6....18-19-20-21....mesiacov. a ked sa prihodi niekto do starsej temy, tak ta automaticky naskoci v odseku - kde sa diskutuje a kazdy to vidi. 😉

kvetinka211
31. okt 2012

@bubelko @katren ma dovolenku? 😉

zuzu1983
31. okt 2012

ráno hned ako vstane vypije 200 ml mlieka (kravského). o hodinu dáme rožtek s maslom a džemom a čajík. potom ešte dáke ovocie poĎobe a ide spať okolo 11h. ked sa zobudí tak papáme polievku a druhé (vačšinou čo varím aj pre nás, papá aj Matej). potom chodíme von. no a potom papá bud jogurt, dáke ovocie alebo párky s rožkom alebo rožtek s niečim. no a pred spaním má mliečko 150 ml.

bubelko
31. okt 2012

@kvetinka211 netusim 😉

kvetinka211
31. okt 2012

@zuzu1983 @dukokatka @kristiii @babulka1978

Ahojte, tie co pisete ze papa na obed to co vy ... ake jedla zvyknete najcastejsie varit? Lebo to co varim ja bud nie je vhodne alebo mu to nechuti ...

babulka1978
31. okt 2012

no....nasa je strasne dobry papkac...uz papa vsetko....jedine, co jej nereze su jogurty, co ma dost mrzi....ale robim jej piskotove nepecene tvarohovo-jogurtove torty, a tie zje, tak aspon to 🙂 No a k tomu vareniu.....najradsej ma zeleninkovu polievocku so slizikmi....vela zeleninky......minule som tam pridala pyre z tekvice hokajdo....no isla sa zabit a oranzova bola aj za usami.....nasa je skor na slane.....masko na stave, ryza.....miluje zemiacky a zemiakove pyre.....jedine, co nemusi, su rezne, asi je to na nu moc suche.....este ma rada ako kazde dieta cestoviny....spagety s kecupom......v podstate je vsetko, okrem hribov...tie som jej este nedala, lebo mi pripadaju strasne tazke na travenie.....treba skusat....a k tym prikrmom....moja mala ich tiez vobec nemusela.....

zuzu1983
31. okt 2012

@kvetinka211 polievky robím všelijaké zeleninové. moc ich nesolím ani nevegetím. potom strukovinové a rôzne vývary. druhé robím rôzne cestoviny s tvarohom, ovocím. masko+ryža a nejaká omáčka, lebo malý nemá rád suché jedlá. masko sa snažím upravovať dusením, žiadne korenie, trocha soli. nevravím že všetko čo robím pre nás dávam aj malému ale vačšinou áno. varím tak, aby to nebolo moc korenené, smažené. s mužom sme si zvykli, a ked , tak si dochutíme my s mužom rovno na tanieri. 🙂

jankaferancova
autor
31. okt 2012

@babajaga ja takisto a prave preto,ked nieco potrebujem otvorim novu diskusiu a samozrejme ocenujem aktualne info 😀

jankaferancova
autor
31. okt 2012

@kvetinka211 to je dobre 😀 katren poznam aj ja,ta velmi rada upozornuje na linky

sofia2008
31. okt 2012

nas jedalnicek vyzera asi takto:
07,00 - 210ml Hami
08,00 - rozok, chlieb s hocicim /domaci dzem, tvrdy syr, paradajka, detska sunka/
9,00 - cerstve ovocie
12,00 - polievka a druhe jedlo, varim jej osobitne, nijaky bujon, iba sol a bylinky
15,00 - jogurt
16,30- ovocie alebo rozok, chlebik
18,30 - krupica alebo privarok

- nikdy nedavam parky, salamu, bujony do polievok, nejedla este ani cokoladu, keksy, brumikov a ine..od mala jej varim z domacej zeleniny, bio masa, domacich vajicok a pod. 🙂

katren
31. okt 2012

@kvetinka211
@jankaferancova
@bubelko nie, ma tyzdnove dieta 😉
a aspon jedna slusna ma oznacila, ked uz sa o mne bavi, za co jej velmi dakujem 😉

kvetinka211
31. okt 2012

@katren jeej, gratulujem 🙂

matozazzo
31. okt 2012

mam dcerku sice 15m ,ale papa skoro vsetko, co my... rano o 6hod flasa mlieka (1,5%), 8hod ranajky - ma rada chlebik s pomazankami, s maslom a sunkou, s dzemom, syrom, dokonca uz ochutnala aj musli, ked ich jedla aj starsia. Okolo 10.30 po prvom spani spapa jogurt alebo tvaroh, ak nechce, len ovocie. O pol 12 obed - polievka + druhe jedlo vsetko ako my, okolo 15hod olovrant - chlebik so zeleninou, papa paradajku, uhorku, redkovku, papriku,... alebo aj sladke pecivo obcas, vianocku s maslom, 18.30 varena vecera, ak mam este z obeda, alebo pecivo + obloha. Pred spanim o 19hod flasa mlieka. Snazim sa to menit, aby tam bol raz denne jogurt, varene, pecivo... niekedy puding, krupica, podla chuti.

kristiii
31. okt 2012

@kvetinka211 moj malý má najradšej rizoto alebo cestoviny s vajíčkom. inak masko na akejkolvek šťave s ryžou, alebo kašou, špenát, paprikáž, guláš, fašírky, plnenú papriku,pečené kuriatko, to ma zatial napadlo..a z polievook rajčinovú, vývar, zemiakovú-inak tie moc nemusí a ked spapa polievku tak už neje druhé, kedtak na večeru, takže u nás moc polievky nerobíme. ani sladké obedy ako palacinky, gulky, cestoviny na sladko a také nelúbi

abika26
26. mar 2013

nas jedalnicek:
7-8 220ml UM plus odjedanie z mojich ranajok(chlib s niecim)
10 jogurt
12 polievka
12-14 spanok ponom obed(maso,cestoviny,ryby vacsinou co mame my)
16 vyziva alebo ovocie
okolo 19 kasa,alebo chlebik s niecim
plus cez den maskrti keksik,chrumky....daktory den by zjedla aj kona a daktory vymysla 🙂