Jedálniček 13 mesačného dieťaťa

mata2014
22. okt 2014

Ahojte baby, mam 13 mesacnu dcerku a uz neviem co jej mam davat papat....chcem sa spytat davate svojim detom uz obycajne maslo, syry...ako vyzeraju jedalnicky Vasich deti?...ake pomazanky im robievate..dakujem

anuskaaprazko
22. okt 2014

Nas maslo papal daaavno - odkedy chlebik/roztek a ty mu co natieras na chlebik? 🙂 syry by som davala tvrde a NEudene, tavene radsej nie, ked uz natieratelne tak nejaku lucinu alebo podobne kvalitnejsie, tavenaky su plne ecok 🙂 A pozvem ta do skupiny Varime detom od 1 roka popytaj sa aj tam aj pocitaj dost tam toho je ;)
Napr. nas den: ranajky - kasa, desiata - ovocie, obed - polievka, druhe (akokedy striedam masite, nemasite, sladke nedavam), olovrant - jogurt alebo vyziva, vecera - roztek/chlebik s niecim natrety + syr ak chce + ovocie ak chce 🙂 + rano, pred spankom na obed + vecer pred spankom - materske mliecko 🙂

culia1
22. okt 2014

Jedalnicek nasho krpca vyzeral v tom obdobi podobne,ako moj,aby som sa z toho nezblaznila.

mata2014
autor
22. okt 2014

@anuskaaprazko dakujem za pozvanie do skupiny...hned si ju prestudujem...ja davam dcerke vacsinu lucinu ci cottage cheese alebo skusam dokola pomazanky ci jogurt sem tam spapa samotny biely alebo aj kase🙂

anuskaaprazko
22. okt 2014

@mata2014 do jogurtu ak by nechcelo cisty tak momzes dat bud kusok vyzivy alebo postruhane jablcko alebo pomliagane nejake sezonne ovocie ja davam aj vlocky, bud ovsene alebo pohankove, viac to nasyti a nas je hlados (ma uz ale 20 mes.)

livocka21
22. okt 2014

Moj syncek papa hned po zobudeni - materske mlieko, o hodinu ranajky - chlebik s maslom, syrom...uz sme skusali aj sunku...dokonca aj parky 😲 ...o 11-tej opat dojcime a spinkame, obed bud to co varime doma, a ak to este nemoze, tak uvarim nejaku drobnost...polievky odmietame....o 16-tej dojcenie...a spanok...po zobudeni jogurt....a na veceru vacsinou zvysky obeda....pred spanim opat dojcenie 🙂 🙂 🙂 priberame v pohodke, len cin je starsi, tym je tazsie ho nakrmit 🙂 lebo chce papat sam a viac jedla je okolo neho ako v nom 🙂 🙂 🙂
@mata2014