Je toto mäso podľa vás ok?

janka0215
23. sep 2022

Ahojte baby. Prosím vás, čo si o ňom myslíte? Kupovali sme ho síce v pondelok, bolo ale zabalené v pôvodnom obale a trvanlivosť ma do 26.9. ☹️ Neviem posúdiť, či smrdí tak, ako by nemalo. Mne smrdí každé mäso 🙈

lucia7933
23. sep 2022

ja mäso moc nejem...neviem posudit, ale podla mna asi nevyzera uplne ok

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cyberk
23. sep 2022

no tak ak je maso pokazene to smrdi po zdochline, to rozoznas urcite aj ked ti kazde maso smrdi :D malo by ta z neho napinat... ale akoze nevyzera dobre a ked to mas od pondelka v chladnicke a este v povodnom obale.. ja ked kupim maso moze mat trvanlivost aj do neviem kedy, vzdy ho spotrebujem do 2 dni, na 3ti uz je vacsinou pokazene...

nelca84
23. sep 2022

@janka0215 ak nesmrdi, tak mu nic nie je, sfarbilo sa, lebo si ho vybrala z vakua na vzduch

januska12323
23. sep 2022

Nič mu nie je, pokazené mäso spoznáš.

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nadazdi
23. sep 2022

Ak sa ti to nezdá, poodriezaj z toho to hnedé a sprav sote, riadne podus, tepelne uprav a nemá sa ti čo stať :D

ninusa221
23. sep 2022

Vzdy ked viem ze maso nebude robit na druhy den dam ho do mraznicky..

stanulienkat
23. sep 2022

To je oxidacia. Nic by mu nemalo byt. Inak ja po kupe spracujem maso do 2 dni. Hnusilo by sa mi skoro tyzden valat mrtvolu v chladnicke.

beatrixx1525
23. sep 2022

Vyzerá to na hovädzie, hovädzie mäso vystavením na vzduchu oxiduje, pokiaľ si ho mala trošku dlhšie vonku, prípadne aj v chladničke sa o mäso niečo opieralo alebo dotýkalo sa ho tak to môže byť aj z otlačenia, na hovädzine je toto úplne bežné. Ak by bolo pokazené určite to cítiš, má to úplne iný pach ako keď cítiš prirodzenú arómu mäsa. Ak si chceš byť istá na 100% odrež z toho najtmavšieho kúsku tú hnedú časť a ostatné nevhaj kľudne tak, stačí lepšie povariť

mondolina
23. sep 2022

keď nie je mazľavé tak ok

tessa2299
23. sep 2022

Fuj. Oxidacia, neoxidacia. U mna by skoncilo v kosi 🤢

suve99
23. sep 2022

..keď ešte samo nebehá, v pohode zjedz.. 😂😂 ... je zoxidované..ale ja by som v domácej chladničke mäso vákuovo balené kúpené v super, hyper markete nejedla po skoro 5 dňoch... aj keď má záruku do 26.9. .. od pondelka bolo skladované v úplne obyčajnej chladničke a nie v chladiacich boxoch napr. ako v obchode...
Ak však nesmrdí hnilobou, ale len klasicky ako mäso a po dôkladnej kuchynskej úprave mu nebude nič...

hiro
23. sep 2022

Hovadzie vydrzi v chlade v pohode 2 tyzdne a pri nizsej teplote ho mozes nechat vyzriet aj 2 mesiace. Ta neprirodzene cervena farba je sposobena specialnou atmosferou a nepristupom normalneho vzduchu. Takze zahnednutie mozes mat aj tam kde sa maso dotykalo krabicky. A nakoniec - tak ci tak tepelnou upravou zabijes vsetky bakterie ci virusy ktore by tam mohli byt.

nelca84
23. sep 2022

@tessa2299 no to by si musela vyhodit vsetko vakuovo balene maso, pretoze to je normalny proces a masu nic nie je 🙈

elizabet173
23. sep 2022

@ninusa221 na sviečkovú je mäso lepšie pár dní odležané

elizabet173
23. sep 2022

@janka0215 mäsu nie je vôbec nič

pinkgirl
23. sep 2022

Mäso je v poriadku, akurát je na niektorých miestach zoxidovaná vrstva. Je to len chybička krásy😉

enziii78
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
halci
23. sep 2022

@ninusa221 Aj ja presne. V chladnicke ho skladujem max 2h. Inak ide hned do mraznicky.

janka0215
autor
23. sep 2022

Ďakujem. Spravila som ho, nič mu nie je. Nevidím problém v tom mať mäso v chladničke aj dlhšie, mám ju nastavenú na 3 stupne a je tam možno ešte menej ako v chliadiarenskom boxe v supermarkete, ktorý sa každú chvíľu vetrá. Hovädzinu väčšinou kupujem len mletú a s týmto som sa ešte nestretla, tak som sa chcela len uistiť. Ďakujem ešte raz za všetky rady. 🙂

agajka22
24. sep 2022

@athom ano?a nie na plastovych? ja som zasa citala ze drevo je najlepsi material na dosku na krajanie mäsa lebo prirodzene tie bakterie zabija, nemnozia sa na nom

kittykat22
24. sep 2022

@janka0215 je uplne v poriadku - ale tiez ked som 1x videla tmave sfarbenie tak som sa zlakla :D spominam si na to dodnes. Ja vzdy maso ovoniam a nesmie byt mazlave alebo nejake divne. Inak by malo vzdy byt ok 🙂

lenkakravcova
24. sep 2022

@stanulienkat ono je to vtipné tvrdenie pri hovädzom mäse, ktoré spravidla dozrieva len tak v chladiarenskom (nie mraziarenskom) boxe od 10 do 14 dní, aby bolo mäkké a chutné a až potom ide do predaja - aspoň teda tie najdrahšie a najkvalitnejšie kúsky. 🙂
https://www.jaz.sk/blog/zrenie-masa/302c/

stanulienkat
24. sep 2022

@lenkakravcova viem o divine, ze by mala dozrievat. Je to mozne, mne sa to vsak hnusi. Avsak o dozrievani v retazcoch, kde sa nedodrziava skladovanie, preprava ani teplota-dakujem, neprosim.

lenkakravcova
24. sep 2022

@stanulienkat No ako oni to ma svoje špecifiká a dodržané chladničke teploty. Dozrievanie mäsa sa nerovná kazenie mäsa v teple pri zlom skladovaní. To sú dve úplne odlišné záležitosti. Jedno zvyšuje kvalitu mäsa, druhé podstatne znižuje.

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz