Je to pleseň v torte?

17. mar 2024

Zdravim, bola som vcera na svadbe, dostala som vysluzku, reku dnes okostujem tortu (kremovo-ovocna). Ako na nu kukam, skumam ju a zda sa mi ze to je plesen. Je to naozaj plesen alebo co to je prosim? Este som sa s tym nestretla. Normalne ma presla aj chut. Vdaka

10zabka
17. mar 2024

žeby čučoriedky?

autor
17. mar 2024

@10zabka no su tam cucoriedky ale na tych miestach kde sa mi zda ze je to plesen, neni cucoriedka

malinovka333
17. mar 2024

Fotka je nekvalitna takze tazko posudit ale takto zvyknu zafarbit cucoriedky

10zabka
17. mar 2024

ich časti sa mohli dostať do krému. Pleseň ide do zelena, nie do modra.

deti95060810
17. mar 2024

ovocie...

0silvia0
17. mar 2024

No vyzera to na foto vselijako, ale noz mohol byt od cucoriedok a ta farba z nich sa mohla dostat do kremu

reanda
17. mar 2024

je to zafarbene od cucoriedok 🙂

asocial
17. mar 2024

Ťažko podľa foto. Ovocné koláče, aj bublanina, aj torty, vyzerajú plesnivo na druhý deň. Z fotky ťažko zistít. Keby to však bola pleseň, podľa mňa by bol krém kyslý, cítila by si to. My sme raz tak dostali výslužku a išla do koša druhý deň. Torta totiž nebola v chladničke a praktický x hodín bola na izbovej teplote v sále a skysla

mabenn
17. mar 2024

Z fotky mi to ide do zelena skor...cucoriedky farbia na modro...

anavixy
17. mar 2024

tazko povedat z fotky, uplne kludne to moze byt z ovocia.. toto je rez ktory si dostala alebo je to odkrojene? Ak je to odkrojene, tak je to z ovocia skor podla mna, ak si to takto dostala tak to moze byt chytene, plesen ide, aspon z mojich skusenosti, zvonku, takze ked to vnutri nie je (ze odkrojis druhy rez), tak by som to skor povazovala za plesen 🤷🏻‍♀️ ak je to len na tychto dvoch castiach a nikde ine nie, tak to skor bude plesen…. Myslim ze toto musis posudit ty sama nazivo

autor
17. mar 2024

@anavixy nakrajala som to a na kazdom reze je take modraste

victoriab
17. mar 2024

Vzdy ked je v torte ovocie, tak to farbi. Ved ochutnaj, ak ti chuti, tak plesniva nie je.

aj47456
17. mar 2024

To je od uplne od cucoriedok podla mna 😀

anavixy
17. mar 2024

Ja si myslim, ze ak je to v kazdom reze tak to plesen nie je. Ale ako som pisala, ty to musis identifikovat najlepsie.

h2
17. mar 2024

Neviem, čo to je, ale pleseň nie.

miskakyska
18. mar 2024

.. keby sa nejednalo o tortu poviem, že tam je niva😁

mirkava
18. mar 2024

Mne keď sa niečo bezdá, tak to radšej nejem...

janka1011
18. mar 2024

Takto zvykne farbiť ovocie všeobecne, nie len čučoriedky. Alebo aj lekvár v roláde mi to takto robí pri bielom kréme.

martinkatinka
18. mar 2024

To je ovocie, cucoriedky 🤦

ibatanecnica
18. mar 2024

@anavixy tiež si myslím, že je to ovocím, aj ja keď dávam tmavé ovocie do bielej plnky tak sa sem-tam zafarbí.

tana85
18. mar 2024

ked krajas tortu, tak nozom rozkrojis cucoriedky, farba sa prenesie na nozi aj tam kde nie su, je to z ovocia. bezne davam do tort prave cucoriedky a takto to potom vyzera. krem nezacne takto plesniviet, najskor by podla mna isiel kde je vzduch, cize okraj torty. chut by bola vyrazne ina, ved to musis citit.

fido69
18. mar 2024

Ochutnaj a hneď budeš cítiť či je to pleseň alebo čučoriedka. 😉

kitycat
18. mar 2024

Uplne ta vidim na tej svadbe ako si vsetko s horenosom ohodnotila.

Ochutnaj, nezda sa ti? Vyhod.
Ale riesit toto na fore je uz ozaj vrchol 🙈

malinovka333
18. mar 2024

Tak ked si to krajala tak je to zafarbene.ako tu uz bolo spomenute plesen ide zvonku.to by si asi takto nenakrajala.jedine zeby bola cela plnka chytena od plesne.plesen vidis ci je chlpata alebo je to len zafarbene

lavender94
18. mar 2024

Fotka ako z kalkulačky takže ťažko posúdiť, ale podľa toho, že by to malo byt viditeľne na každom reze súdim, že je to z ovocia. Pleseň sa predsa rozširuje z jedného miesta prírodne z par ložisiek, iné som nevidela pleseň ze by bola rovnomerne všade po celom pokrme.
Keď ta presla chuť tak ju proste vyhoď a nerieš. Aj keby ti tu pol Slovenska napíše, že si nemyslí, že to je pleseň. Ty už to máš v hlave s s chuťou to asi jesť nebudeš. Hlavne o tom nemusíš dávať vedieť ostatným svadobčanom a robiť z toho aféru, jak keby ti dal niekto plesnivú tortu naschval

banderaska29
18. mar 2024

no keby som nad tym lamentovala tak dlho ako ty, už by som to nejedla ani keby to plesen nebola, lebo by som mala v mozgu iba to, že to je plesen 😀

ericka168
18. mar 2024

Podľa mňa to určite nieje pleseň, to sa tak zafarbilo od ovocia

klip0
18. mar 2024

V torte sú čučoriedky, máš na torte kúsky čučoriedok a krém zafarbený od čučoriedok byť nemôže ? 😅

maciatkoe
18. mar 2024

Mna by zaujimalo, ci si tu tortu zjedla, ked si ju tak skumala? 😃