Je možné vysušiť paradajky v rúre za hodinu?

29. aug 2023

Je možné vysušiť paradajky v rúre za hodinu? Našla som taký recept. 100°C asi hodinu.
A následne keď ich chcem skladovať, tak naložiť do olivového oleja alebo je možné aj do obyčajného?
Idem prvý krát skúsiť, tak sa ospravedlňujem za otázky

simik22
29. aug 2023

Určite za hodinu nie. Sušila som minimálne 3-4 hod...skoro som skapal v tomto teple 🤣

autor
29. aug 2023

@simik22 tak bud sa na to vykašlem alebo zapojím rúru v pivnici 😂

autor
29. aug 2023

Len mame toľko paradajok že neviem čo s nimi a pred zavaranim mam rešpekt

peter0123
29. aug 2023

Za hodinu riadne neusušíš. Ja suším na slnku, naložím do kvalitného olivového oleja, vydržia aj rok

zitaje
29. aug 2023

Ja suším v sušičke, na papier, netreba ani zalievať olejom, mám ešte od vlaňajška, nič im nie je.

simik22
29. aug 2023

@peter0123 ako dlho na slnku?

ivangeline
29. aug 2023

Omnoho dlhsie. Skusali sme.

anesim
29. aug 2023

Ja aj zavaram, najprv osupem,a dam do poharov bud cele alebo polovicky. Do jedneho 7 dcl pohara dam cca 15-20 rajcin, podla velkosti.Nedavam nic ine. Potom sterilizujem cca 15 min na 90 stupnov.
Pouzivam potom na rajc polievku, plnenu papriku, aj na pizzu, ale to musim trochu povarit, aby to nebolo take riedke.

peter0123
29. aug 2023

@simik22 aj niekoľko dní, záleží od hrúbky, odrody paradajky aj od teploty, ale asi už také horúčavy tento rok nebudú ako keď som ja sušila

viestta
29. aug 2023

@simik22 keď je teplo, na čiernom plechu na slnku, ich vysusis tak za dva tri dni. Teraz už asi slnko nepomôže, už len rúra alebo sušička. Rýchlejšie schnu ak sa z nich vyberu semienka aj s tou tekutinou a sú na malé mesiačiky alebo tenké atky nakrájané, ale ani v sušičke to nie je za hodinu

loliki
29. aug 2023

Urob takú omáčku na pizzu, môžeš použiť aj do iných jedál. Na olej 2-3 pokrájané cibule, 6kg pokrájaných rajčín, variť, 2-3 PL soli, 4-5 PL cukru, pomixovať, pridáš korenie aké chceš (čierne mleté, 3 feferónky, oregano, bazalka), 2 celé cesnaky-mixované. Horúce naliať do pohárov, zavrieť, otočiť hore dnom, hotovo. 🙂

paulikk
31. aug 2023

Ja som akurát sušila paradajky v rúre, nastavila som si funkciu teplovzdušné pečenie a vtedy na teplote 100°C je možné ich vysušiť za hodinu a pol, keď som dala vyššiu teplotu skoro mi zhoreli. Klasicky pri dolný horný ohrev sa sušia dlhšie a môžeš nastaviť aj vyššiu teplotu