Je kúpený korpus chutný?

ladynina
29. dec 2023

Ahojte, tlačí má čas, nestíham, potrebujem tortu na zajtra, je kúpený korpus chutný? Plnku plánujem pribinacikovu. Videla som v Kauflande korpusy, máte ich vyskúšané niekto? Alebo ak nie, ktorý kúpený je podľa vás dobrý? Zachráňte ma😢

syslik81
29. dec 2023

vzdy kupujem korpusy -moja truba by neupiekla ... a nikdy nebol problem ... su suchsie takze ja zohrejem ovocie s cukrom rozmixujem a potriem aby boli vlacnejsie

ladynina
autor
29. dec 2023

@syslik81 stačilo by aj potrieť džemom ? A ktorý kupuješ? Ten z Kauflandu?

syslik81
29. dec 2023

@ladynina ja nelubom dzem takze neviem ci sa ten vsiakne .. a kupujem kde zrovna maju 😀

tramtada31
29. dec 2023

@syslik81 čo znamená, ze by trúba neupiekla?

ladynina
autor
29. dec 2023

@syslik81 ďakujem

alickapusinka
29. dec 2023

môžeš poliať šťavou s kompotu alebo sirupom s troškou vody aby si nerozmočila korpus.

lauruska1234
29. dec 2023

Pravidelne kupujem ci kaufland alebo tesco a som spokojná 😉 len daj pozor, niekde je 1poschodovy a niekde 3poschodovy

cafelatte
29. dec 2023

Raz a už nikdy..pozri si zloženie a presne to tak aj chuti.

axelina
29. dec 2023

2x som ich kupila a hrozné. 1x som ich natrela len džemom aj tak boli suché, väčšina išla do koša. 2x som zvhlčila a rozpadlo sa to celé, zase to išlo do koša. A chuťovo nič moc.

nikpa
29. dec 2023

@ladynina vyhrali sme dva také v kauflande, tortu z nich som sa neodvážila urobiť ale podrvila som ich, pridala džem a mascarpone a spravila som z toho také gulicky. No ale čistá umelina, ako tie kupované koláče čo majú spotrebu rok a keď otvoríš obal tak ta ovalí plastový smrad.
Upiecť korpus trvá so všetkým pol hodinu...

ladynina
autor
29. dec 2023

@nikpa ďakujem vám za rady. Nakoniec som sa hecla a aj keď je skoro jedna hodina v noci, mám upečený svoj domáci korpus 😄

hyta
30. dec 2023

@ladynina Určite máš svoj domáci chutnejší, než tie umeliny z obchodu. Kúpila som iba raz a nikdy viac.

ladynina
autor
30. dec 2023

@hyta vždy pečiem korpusy , len teraz som mala veľmi zlú časovú situáciu , tak ma napadlo že kúpim, ale keď tu čítam ako chutia a voňajú , presne som si predstavila tu chuť a vôňu a teda radšej som bola do noci hore a upiekla svoj

maryetta
30. dec 2023

Ja ked robim detom tortu. Tak kupim. Ale zazrak od toho necakaj. Aj to som len asi raz spravila ze cisto korpus. Inac dam len na spodok. A potom dalsie vrstvy radsej klasicke detske piskoty naukladam.