Jahodový džem - recept

15. jún 2023

Ahojte ako robíte jahodový džem, máte nejaký recept? Chcela by som spraviť tak do 10 fliaš malých koľko kíl asi potrebujem?

deedol
15. jún 2023

teraz som robila. 2,5 kg jahod + 1 kg zelirovaci cukor - vyslo tusim devat 3 dl malych poharikov. nic ine som tam nedavala.

zuzkaa1991
15. jún 2023

Newem aky chcete robit ja som spravila zo 6kg jahod a tym zelirovacim cukrom cca 21ks malých fliaš

simsalabim
15. jún 2023

Robila som vcera z 2kg do 14 malych poharikov (1,5-2dcl).

marca12
15. jún 2023

Cca 3 kg a ja davam 400-600g cukru,podla toho,ake su sladke a na kilo jahod kavovu lyzicku kyseliny citronovej

riamia91
15. jún 2023

Ja robim tento... 3kg jahod a 1,5kg cukru.
Vyjde cca 13 flasticiek.

oli18
15. jún 2023

@riamia91 to musí byť veľmi sladký. Ja som dala na to isté množstvo 1kg a zdá sa mi sladký. Ale asi vec chuti .

euka210
15. jún 2023

4kg jahod, 2kg cukru, 4x gelfix 1:2 a bolo asi 15-16 3dcl poharov.

asocial
15. jún 2023

Žiadne gelfixy. Nakrájam, vrstvy zasypeme cukrom a dáme do chladničky. Na druhý deň respektíve o niekoľko hodín varím na panviciach a potom v hrnci. Keď dám do pohárov, otočím na hodinky dole vrchnákom. Nevážime, od oka. Nesterilizujem.

Pre niekoho zdlhave, no nám to takto chuti. Ak je veľmi sladký, dám trošku kyseliny citrónovej.

riamia91
16. jún 2023

@oli18 nie je... na kilo jahod davam pol kila cukru a nechavam presladzovat z vecera do rana.

riamia91
16. jún 2023

Zabudla som vyssie pridat link:
https://bonvivani.sk/recepty/jahodovy-dzem

Tak pre upresnenie.

janca704
16. jún 2023

@asocial robim skoro rovnako. zasypem cukrom (tiez od oka, ale na 3kg jahod som dala asi 15-20 polievkovych lyzic cukru a trochu kys. citronovej. Na druhy den necham rozvarit v hrnci, zmixujem (mame radi hladky) a po troche odparujem na panvici, ak treba, dochutim na panvici cukrom, alebo kyselinou. A rovno do poharov a do deky (neotacam dole vieckom, lebo neznasam potom spinave vrchnaciky😅).

autor
16. jún 2023

@janca704 mozem jahody mixnut pred tým keď ich budem ich variť? Alebo až po uvarení

janca704
16. jún 2023

niekto ich popuci uz predtym, ako ich zasype cukrom a necha odlezat. Ja ich v tej faze len davam na polovicky. Mixuje sa to lahsie, ked uz su zmäknute varenim. Ale fatalna chyba to nebude urcite, ak mixnes predtym 😉

asocial
16. jún 2023

ja ich na panvici nemixujem, tam sa trosku zmixuje a ked vidim, ze ked prejdem vareskou a ostava cesticka, potom to je. POtom to prelejem do hrnca, kde davam este z inych panvic, a tam to tycovym mixerom vstko spolu.. Ale zas ja tie jahody predtym, ako ich cukrujem nakrajam bud na polovice, alebo podla velkosti.. tiez si myslim, ze to nebude chyba, ked rozmixujes predtym