Inšpirácie na varenie pre deti do 1. roka

egyptanka
26. nov 2013

Ahojte, zakladám túto tému, lebo niekedy rozmýšľam čo by som malej Katke navarila. Tak možno nájdeme viaceré každodennú inšpiráciu a nemusíme googliť polhodinu detské recepty.
Dnes som pre Katku varila pšeno s mrkvou a tekvicou hokkaido + sézamovy olej.
Včera kôprový prívarok so žĺtkom (uvarila som zemiaky, rozmixovala a zjemnila ryžovým mliekom, pridala najemno nasekaný kôpor, troška oleja a uvarené nastrúhané žĺtko).
Tak čo jedli Vaši drobci dnes???

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikolet_89
26. nov 2013

@egyptanka ahoj moja dcerka od roka jedla vsetko to co my, len sme menej solili a korenili, problem mam podobny ako
@anetkaadamko malo papa a skoro nic nechce...najradsej ma fazulovu a sosovicovu polievku, stavu z masa s ryzou, lebo maso je nepriatel, hranolky vzdy a vsade neviem preco 😒 jogurty vzdy rano na ranajky iba ochutene cisty ani za nic...a UM tiez na pockanie 😀 sem tam som s toho na nervy, ale vravim si, ze o chvilku bude mat 2 roky tak hadam zje aj nieco ine a hlavne ze sa naje po menej ako 6-tich hodinach

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jajus28
26. nov 2013

Ranajky momentalne odbavujeme chlebikom i ked len par kuskov ale konecne ho nevypluje 😉, lubi vsetky pomazanky a najviac vajickovi chlebik. Desiata je jogurt s bananom alebo bez, to zje jedine zabavanim pri hrackach. Obed polievky vseho druhu od rajciinovej, kyslich, zasmazenych no najradsej ma kremove s krutomni aj dnes mal brokolicovu a plnu misku upeceneho chleba. Ked poobede vstane papa to co mi k obedu i ked je velmi vyberavi, ale povadsine zje zemiakovu kasu s masom a stavou, ryza ho napina, cestoviny, parky, vajicka, kolaciky, hrianky, hranolky no najviac zo vsetkeho miluje nadievku 🙂. A navecer papa ovocie nakrajam kiwi, banan, hrozno, jablko a chrume. Pred spanim papava puding s flase sa potulime a rano od znovaaaa 😉.

ixi
26. nov 2013

@egyptanka ahoj tak mi sme mali dnes len zeleninku na pare lebo predvcerom mala nelka taku koliku ze az mostiky robila tak kus striedmejsie dala som jej tam len take co moc nenafukuje cuketa zemiak mrkva petrzlen a kuracie maskoa zbastila zajtra jej spravim zajka so zemiakmi a cviklou to ona moze a asi tam dam aj brokolicu nech je to pestrejsie vacsinou robim vsetko na pare a potom to mixnem ale chcelo by to dajaku zmenu tak jej zacnem robit dajake jedla co sa podobaju na nase ale v detskej forme 😀

egyptanka
autor
28. nov 2013

Vcerajsie menu: mrkva, cuketa, zemiak a masko.
Dnes: mrkva s hraskom a bulgur.

egyptanka
autor
30. nov 2013

vcera: batat s feniklom a maskom
dnes: to iste a pridana mrkva

elliah
30. nov 2013

Rano mliecko, desiata jogurt s bananom, obed prikrm masko,zelenina, nlieko, chlebik s maslom,mlieko, mlieko...medzitym chumky pohankove....

egyptanka
autor
5. dec 2013

pondelok: sosovica+mrkva a zemiak
utorok: cestoviny so spenatovo-cuketovou omackou a zltko
streda: pseno s brokolicou a mrkvou a kuracim maskom
stvrtok: zeleninove rizoto s hraskom, mrkvou a cuketou