Inšpirácie na desiatu pre stredoškoláka

9. sep 2024

Syn, stredoškolák sa rozhodol, že už nebude chodiť na obedy. Dajte nejake tipy, co si vase deti beru...

h2
9. sep 2024

Tak chceš desiatu, alebo obed? Ani môj syn nechodí v škole na obed, naobeduje sa doma po príchode zo školy. Desiatu má tým pádom štandardnú (rohlík, či chlieb s niečím + ovocie). Ale môj je ešte na základke.
Chodí tvoj syn zo školy nejako neskoro? Prípadne majú vyučovanie aj poobede?

dskjhfdlkdjhl
9. sep 2024

No, moja dcera, ked sa na gymnaziu rozhodla, ze nebude chodit na obedy, tak si vecer vzdy nieco uvarila a to si potom v krabicke odniesla do skoly. Takze ak synator nevie varit, tak potom by som na veceru varila o 1 porciu viac a to by si vzal, alebo by to zjedol po prichode domov. Na desiatu by dostal to, co aj predtym.

lujza123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
9. sep 2024

No, ved desiatu + obed. Ale teda obed suchy. Prichádza okolo 16 takže normálny obed ho počka doma

h2
9. sep 2024

Tak asi len zabaliť mu viac toho suchého, varené jedlo si aj tak v škole nemá kde odložiť do chladu a následne zohriať. 16:00 je už síce dosť neskoro, ale ak nechce chodiť na obedy v škole, asi iná možnosť nie je. Teplý obed si dá až doma.

lujza123
9. sep 2024

To už musí asi zistiť on sam co mu chuti a co nie a hlavne co sa mu chce večer chystať - toho by som sa asi bála najviac ze sa mu nebude chciet to riešiť a v škole alebo po škole sa dotlačí nejakým fast food-om 🤷🏼‍♀️ Niekomu namiesto obeda stačí väčšia desiata, mozno chlieb navyše, alebo viac náplne do neho, navyše nejaký syr, jogurt, banán, oriešky, niekto si vezme normálny obed do krabicky a zje ho taký studený. Niektoré obedové jedla sa dajú jesť aj studené burger, kebab, zemiakové placky …

Moja tiez vymyslala ze nechce chodiť na obedy ale presvedčila som ju nech tam ostane.
Pretože viem ako by to dopadlo, veľkú desiatu by ju nebavilo si ju chystať, už teraz na to kašle a kúpi si nejaké pecivo v bufete. Bez obeda by bola hladná ako vlk a normálny obed ju veru doma nečaká, my všetci pracujeme a vari sa u nás len rýchla večera.

tarvika
9. sep 2024

dcere davam vacsiu desiatu, okolo pol tretej je doma. To znamena ze chlebik s niecim jablko, banan, ine ovocie, aspon dva ks, k tomu jogurt, nejaky maly keksik, hrozienka alebo oriesky.

simca06022011
9. sep 2024

Stredoskolak = nech si povie co chce. Nechce obedy, ktore su tam navarene, tak nech sa trochu potrapi on a nie mama predsa...

autor
9. sep 2024

on si chysta kazdy vecer jedlo sam. Ja hladam cisto iba inspiracie....

gaja78
9. sep 2024

Dá sa zbaliť cestovinový šalát - ten sa robí nastudeno, napr s tuniakom, alebo rôzne rolády na slano či už mäsové, alebo závin so zeleninovou prílohou, pizza - síce studená, ale niekomu to nevadí, posúchy ....

autor
9. sep 2024

@gaja78 vdaka

paulina291
9. sep 2024

Existuje aj termoska na jedlo- ráno si do nej môže zohriať obed a neskôr ho zje.

danica2711
9. sep 2024

proste dvojnásobnú desiatu, teplým jedlom sa dotlačí doma

nelka93
9. sep 2024

Nejaké sendviče na studeno, šalát cestovinový je tiež fajn studený, placky, palacinky alebo len dve desiaty

autor
10. sep 2024

ja som skor myslela inspieracie na suche desiaty. Na zs sa stravoval v skole, takze nebolo treba riesit. Nosi vacsinou rozky, toasty, rozne sladke - makovnik, atd., ovocie, vrapy....

libusak
12. sep 2024

Mozno tousty alebo aj o rohlik viac nech si spravi. 🤔

autor
12. sep 2024

@libusak ano, momentálne fici na rozkoch a toastoch

gaja78
16. sep 2024

Ak s tym nemá problém, dá sa zbaliť aj treska, alebo parížsky šalát... Moja spolužiačka nosievala aj chleba vo vajíčku, mala to tak zlepené a medzi tým kyslú uhorku 🙂