Hus verzus kačka na Vianoce

1. dec 2020

Ahojte zienky prosim poradte mi co je lepsie na stedrovecerny stol hus alebo kacku?? Chceme trosku zmeny,,.. Dakujem za kazdu odpoved

gelifil
1. dec 2020

jedava sa to an prvy sviatok vianocny...kacka je lacnejsia

osky
1. dec 2020

Vy nemavate rybu?
Ake mate inak tradicne menu?
Robievam vianocnu hus,aj kacka uz bola...
Ale robievam to bud na Stefana alebo medzi sviatkami,prip.az po novom roku.
Zalezi,co mate radi.
Hus ma suchsie mäso ako kacka,ma-zda sa mu,viac kosti,pecie sa dlhsie..
Ale zase je to take netradicne,krasne to vyzera a ked nas je pri stole vela....
Kacka ma take fajnovejsie mäso,tym ze je mastnejsia.
Upecie sa skor,jednoduchsie sa s nou manipuluje.
Ale za mna-hus je hus.
Na slavnostne prilezitosti.
Kacku spravis hocikedy...

asia83
1. dec 2020

My nemáme na večeru v Štedrý deň rybu, ale kačku, knedle a kapustu na sladko urobenú. Kapustovú polievku so sušenými hríbami a klobásou. Takže kačku. Mama ešte aj zapiekla rybu, ako tretí chod. No ja robím rybu 26. decembra na obed, vypražím so zemiakovým šalátom.

vikss1
1. dec 2020

tak v tom pripade by som volila kacicu

vikusjk
1. dec 2020

mne z oboch chutia iba stehna 😂 🙈 a oboje s mastenymi loksami a cervenou kapustou na skaramelizovanej cibulke, mnam 🙂 No ked chces medzi nimi vyberat, tak asi podla toho, co mate radsej ozaj. Kacka je lacnejsia a asi aj dostupnejsia v obchodoch. Pokial mozes mat domace, tak mne by bolo jedno, ze co, lebo domace je domace 🙂 Ja robim na Stedry vecer pre nas klasika rybu a majonezovy salat, kapustnicu a pre dceru slepaci vyvar, rezne a zemiakovu kasu 😀

tana85
1. dec 2020

kacku, podla mna je lepsia, aj ked je mastnejsia

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
1. dec 2020

Nezijeme na slovensku a tu je kacka/hus standard na vianoce. Robievam rybaciu polievku na dodrzanie mojich tradicii a potom kacku a hus na dodrzanie tych muzovych. Nerobim nemecke knedle - robim slovenske lokse. Proste uplny kompromis. Ale k teme, kacku spravis hocikedy, to je fakt, ale uprimne mojim detom chuti viac, preto robim kacku a dokupim 4 husacie stehna a dam ich ku kacke do velkeho pekaca a kazdy je spokojny.

klarissa25
1. dec 2020

my napríklad mame na Silvestra husokačku 🙂 je to niečo medzi, ale teda domacu 🙂

h2
1. dec 2020

My budeme mať kačacie prsia, ale až na 1. sviatok Vianočný na obed. Na Štedrý večer bude klasika, kapor so zemiakovým šalátom. V tomto u nás zmeny neprichádzajú do úvahy. 😀

henrietkatr
1. dec 2020

Budem robit na prvy sviatok viacnocny husokacku, kedze mam od sestry, oni ich chovali. Bude mnamka domaca 🙂

jankaalaci
1. dec 2020

My keď sme na štedrý večer s mojimi rodičmi tak máme hus, ak sme sami tak kačku. 😊 Zbožňujem oboje ☺️☺️

kittykat22
1. dec 2020

maso husy je trosku suche. Je lepsie ked ho naplnis plnkou, aby bolo vlacnejsie. Ked robis samotne maso, tak je lepsia kacka 🙂 My mame na vianoce operencov 😀

cookie29
1. dec 2020

Vezmi husokacku a je to vyriešené

sandokanka36
1. dec 2020

@cookie29 heh akurat ma to napadlo 🙂

deti95060810
1. dec 2020

@kittykat22 mäso má hus suchšie? to odkedy? Hus je mastnejšia....

deti95060810
1. dec 2020

my ryby... ale inak moja mama mávala rezne....😉
ja osobne mám hus radšej

kittykat22
1. dec 2020

@deti95060810 nepride ti? Mne pride ze ma hus suchsie maso. Mozno je to pocitom, ale ja by som prisahala ze kacka je v tomto smere lepsia 🤷‍♀️

hettinka
1. dec 2020

Hus sj kačku treba piecť dlho a pomaly, pri nižšej teplote, potom bude masko mäkké a šťavnaté.
Ja robím na striedačku hus a kačku. Hus stačí polovica, kacka cela. A neplnim ich, my to s plnkou nemáme radi.