Horký cuketový prívarok

5. dec 2022

Urobila som cuketovy privarok a zdal sa mi horky. Cuketu som kupila pred 4 dnami. Moze nam z toho nieco byt? Manzel zjedol cely tanier, jemu sa nezdalo ale mne dost.. Mate skusenost? Teraz som googlika, ze horke cukety sa nemaju jest 🤦‍♀️

aceris
5. dec 2022

Uvidis za daky cas. Podla mna tak max moze brucho boliet. Urcite ste sa neotravili😅

dixitka
5. dec 2022

Ošúpala si ju? Ak nie a bola horká len šupka, tak také som už jedla a nič mi z toho nebolo, akurát som si teda moc nepochutila na tom :D

autor
5. dec 2022

@dixitka nesupala som ju. Narajbala aj so supou a tak dusila na cibuli

dadka128
5. dec 2022

Vždy šupu dole, nikdy nie s tým to som ani nepočula, potom sa nečudo, že máte horký prívarok... Ešte k tomu ak je kupovaná z obchodu, tak bohvie čím je striekaná

evica17
5. dec 2022

@dadka128 neviem,my vždy dávame aj so šupkou, ale.ju umyjeme.
Ale nemyslím že horká bude kvôli šupke, skôr celkovo horká cuketa. Osobne by som to nejedla,radšej,keď som čítala podľa.netu.

liv1
5. dec 2022

Ak si ju neosupala a bola starsia, bolo to preto. Nic vam nebude. Ja ked si niesom cuketou ista ze je mlada cerstva, vzdy osupem

liv1
5. dec 2022

@dadka128 ak mas cerstvu cuketu a napr. vies odkial napr. bio ci zo svojej zahradky, staci umyt netreba supat a je vyborna. Aj v plackach aj grilovana, na panvici, ci cuketove spagety, k masu, plnena, atd. Ale musi byt mlada

belasy_motylik
5. dec 2022

Vždy kúsoček cukety skús, akonáhle je horká, treba vyhodiť. Už sa mi viackrát stalo, že bola horká, čerstvá, aj staršia, maličká, aj väčšia. Odkedy som čítala ako sa otrávili cuketou z vlastnej záhrady skúšam vopred vždy. Šupkou to nie je.

roja01
5. dec 2022

Uhorka a cuketa sa horkostou brani proti skodcom. V podstate je horkost prejavom urcitej toxicity a moze najma malym detom velmi uskodit. Dokonca som v lete citala, ze sa v Anglicku niekto z dospelych priotravil. Uhorky a cukety vzdy ochutnavam, osupem a okrajam konce.

dixitka
5. dec 2022

Práveže tá šupka býva často horká, a vnútro je pritom ok. Ak je horká celá cuketa, tak len vyhodiť, ale ak je horká iba šupa, tak stačí ošúpať 🙂 a teda hlavne to treba ochutnať vopred.