Gouda syr - možná pleseň

26. nov 2022

Dobry vecer myslite ze to je plesen? Syr ma zaruku do januara 2023 syr som kupovala v piatok .. 🤷‍♀️ teraz bol otvoreny dakujem

simik22
26. nov 2022

Nie. Ak bol otvorený, to sa bežne urobí na syre, ako keby oschnuty

autor
26. nov 2022

@simik22 teraz som ho otvorila.. len som zosyala zaskocena.. akoze malo to taku zvlastnu chut ...🤷‍♀️

nnnuuunnn
26. nov 2022

Nie, to je skôr vyzerážané čosi soľ, syridlo alebo čo.

simik22
26. nov 2022

To si už nahováras, že zvláštna chuť 🤣 určite to nie je plesen

victory7897
26. nov 2022

No neviem,mne to príde ako pleseň.

0silvia0
26. nov 2022

Plesen neplesen, odrezala by som to a nejedla urcite.

veronika3110
26. nov 2022

Nie je to pleseň

dzulli1980
26. nov 2022

Ja teda nie som nejaká paranoidná, no mne, keď sa čosi nezdá, podľa čuchu, chuti, vyhadzujem ... za tie prípadné zdravotné problémy muža či dcéry my tie peniaze nestoja.

nadazdi
26. nov 2022

Daj to zapiect.. boha jeho tieto problémy..

dadada8388
26. nov 2022

Presne tento istý so spotrebou v januári som bola predvčerom vrátiť. Je to pleseň a náš aj smrdel, ja by som ho nejedla teda ani po odkrojeni. Na predajni mi ho bez problémov vymenili.

autor
26. nov 2022

No nevsimla som si a z druhej strany som si kusok dala .. ale po zvlastnej chuti som to vyplula do kosa .. inak som v 30tt myslite ze sa nic nemoze stat.. bolo to aj na jednom aj na druhom konci. A ten jeden som odfotila ..

patus_2
27. nov 2022

Nič sa ti z toho nestane. Ak by si pravidelne jedla plesnivé potraviny, tak možno, ale z jedného syra, ktorý ani nieje plesnivy, ale len obschnuty sa ti nič nestane. Bežne sa toto stáva so syrom aj na suchých salamach sa zvykne takto vyzrazat soľ.

gertrudaosem
27. nov 2022

Mne sa presne toto spraví na syre, keď ho mám už dlho otvorený. Takže za mňa to asi nebude len tak a normálne. Vždy to buď odkrojím, alebo vyhodím ak je toho viac. Nie je to ok že to tam je. Neviem čo to je ale ja si myslím že začínajúca pleseň alebo niečo podobné.

gertrudaosem
27. nov 2022

@simik22 nie je oschnuty. Oschnuty vyzerá inak.

mamusa123456789
30. nov 2022

U nás by už letel do koša, ja by som toto nejedla... Podľa mňa to pleseň je

ivanavin
2. dec 2022

Určite je to pleseň, ja takéto rozpoznam aj len čuchom, skús, smrdí to inak ako normálny syr. Nič sa ti z toho nestane, ani tím, čo si nahovárajú že je to vyzrážaná soľ 😁 Ja by som to tak 0,5cm-1cm skrojila a použila na zapečenie alebo tak (tepelná úprava skrátka, tá prípadné zvyšky plesne zneškodni)

simca06022011
11. dec 2022

Ci to je plesen neviem, nejedla by som to ak sa ti nezda chut. Ja som kupila takto baleny syr, spotreba do neviem kedy (viac kao mesiac urcite) a doma v chladnicke normalen chytil riadnu plesen, do postreby daleko. Cize datumom spotreby a tym ze nebol otvoreny sa uz vobec neriadim.