Farbivo na tortu bez E120

5. jan 2024

Ahojte cukrarky idem si po radu. Existuje farbivo na tortu červenej/ružovej farby ( do krému príp. na zafarbenie bielej čokolady) ale bez éčok E120 a E129? Najlepšie aj link. Ďakujem pekne.

lizatko1009
6. jan 2024
autor
6. jan 2024

@lizatko1009 ďakujem krasne!! 😊

autor
6. jan 2024

Len akurát kukám že aj v tom je E120 keďže sú to chrobáky čiže je to prírodné :/

stefi_k
6. jan 2024

To ze je nico prirodne neznamena, ze to je zdrave. Karmin je na prirodnej baze a je skodlivy ,Existuje farbivo na baze betaninu [ E162], co je vytazok.z cervnej repy, len odtien tej cerbenej nie je taky pekny a cokoladu s nim nezafarbis. Napr od nemeckej.formy.biovegan.

autor
6. jan 2024

@stefi_k súhlasím, akú farbu teda používaš keď chceš pekný odtieň? Vyskusam tie biovegan ďakujem

marianarem
6. jan 2024

Ja farbim na cerveno/ruzovo jahodovym alebo malinovym praskom, len to uz zase doda aj chut.

stefi_k
6. jan 2024

Ked robim veci pre seba nepouzivam farbiva skoro ziadne, nevidim v tom zmysel na silu nieco farbit. Ked robim veci pre niekoho , tak to neriesim. Nemozes chciet cienu tortu bez toho aby tam nebola tona farby. Inak realne, ked zjes par krat do roka kus torty kde je trochu farbiva ta to nezabije, ovela skodlivejsie su potraviny, ktore jedavas kazdy den a obsahuju nezmyselne taketo farbiva napr jahodovy jogurt, kde jahodovu zlozku prifarbia pretoze nema peknu cervenu farbu.

lizatko1009
6. jan 2024

Tak ja nepoužívam farbiva, len som použila Google, ja ak potrebujem, farbím mrazom sušeným ovocím.

milanemila
6. jan 2024

Ak chces ruzovu, tak skus pozriet aj prasok z ruzoveho dracieho ovocia alebo mrazom susene ovocie ako bolo spomenute vyssie. Ja na ruzovu pouzivam maliny.

autor
6. jan 2024

@stefi_k ano to úprimne pre dospelakov by som neriešila ale je to torta pre 2r dieťatko a ešte k tomu pre moje😁 a tomu veru vyslovene tie zdraviu škodlivé Ečka netreba ... nedala by som ziadnemu dietatu keby si mozem vybrať..super nápad ale s tym sušeným ovocím ďakujem všetkým 😊
@milanemila
@lizatko1009
@marianarem