Farba domácej cvikly

6. okt 2023

Je takáto domáca cvikla zo záhrady po uvarení v poriadku? Je skôr oranžová ako ružová a voda z nej bola tiež taký mix..:

mamamasama
6. okt 2023

Lebo si varila bez šupky 🙂

autor
6. okt 2023

@mamamasama áno oskrabala som šupku preč, a to je dobre alebo zle ?

mamamasama
6. okt 2023

Ja varím len v šupke a farba je veľmi intenzívna. Skús 🙂 Prvýkrát som varila bez šupky a dopadlo to ako u teba

autor
6. okt 2023

@mamamasama a myslíš že vitamíny sa zachovali ?

stefi_k
6. okt 2023

Moze to byt aj odrodou, nie vetky su tmavo cervene. Pestovaly sme uz aj zltu, zihanu a tiez takuto bledsiu, je to v poriadku.

viestta
6. okt 2023

Moze to byt odrodou, moze to byt tym, ze si ju varila osupanu, v kazdom pripade jedla je

nevenka
6. okt 2023

Tak cecko asi nie, to sa rozklada hned...

viestta
6. okt 2023

@stefi_k zltu pestujeme aj my, je nachutnejsia zo vsetkych

autor
11. okt 2023

@mamamasama
@viestta
@stefi_k baby tak ja som ju dnes opäť varila, ale so šupkou a výsledok je rovnaky ako minule :D neviem teda, varila som v tlakovom hrnci 30 minút

viestta
11. okt 2023

To je odrodou. Niektore maju viac farbiva, niektore menej. Su vyslachtene tmave odrody, su vyslachtene odrody, kde sa islo viac po chuti ako po farbe. Ak si este nemala zltu cviklu, tak vyskusaj. Ta je taka cviklova chut aku nema ziadna cervena.

autor
11. okt 2023

@viestta a myslíš že neni chyba v tom že som ju varila v tlakovom? V surovom stave má fakt kraaasnu farbu

beronsche
11. okt 2023

Tento rok mam aj ja taku cviklu. Je chutna, akurat nie tak cervena, ako som zvyknuta.
Je to odrodou. 🙂

viestta
11. okt 2023

Varim bezne v tlakaci. Farba naozaj na cvikle nie je to najdolezitejsie, zbytocne sa tym zaoberas