Džem z arónie

nicicka
8. okt 2022

Ma niekto prosím overený recept? Vďaka

malinovka333
8. okt 2022

ja som ju odstavila a robila som to gelfixom 2:1, nato netreba zvlast nujaky specialny recept iba pridat cukor podla chuti kyselky, a varit do pozadovanej hustoty ak nechces robit s gelfixom alebo niecim podobnym

nicicka
autor
8. okt 2022

@malinovka333 super, vďaka 😉

malinovka333
8. okt 2022

@nicicka ale je chutny, len aronia je horka trpka tak tam treba dat viac cukru, ale s tym gelfixom som to mala presne ze som si odmerala stavu podla navodu,lebo volakedy som robila aj tak ze curor kyselka, tam sa ale riedila aronia s vodou a to sa mi nepacilo

nicicka
autor
8. okt 2022

@malinovka333 a nevarila si to pred odšťavenim? Mi príde že nemá veľa šťavy

tinkavvv
8. okt 2022

@nicicka ja som tiez len z odstavenej aronie robila. Pustilo to dost vela stavy. A aj sirup som robila.

nicicka
autor
8. okt 2022

@tinkavvv super, vďaka 😉

malinovka333
8. okt 2022

@tinkavvv hlavne ze kazdy hovori ze aronia sa odstavit doma neda, dokonca nam to povedali aj na trhoch kde predavaju tu stavu zamio, ze oni maju nato specialne stroje a ze doma to neodstavim, a ked som to skusila tak sa stava len tak liala, ze som bola prekapena ze kolko ma stavy,ale zalezi aj aky odstavovac ma clovek, a ten ostatok bol az uplne suchy ako ju dobre odstavilo, ono je to vlastne take rosolovite ten dzem potom ale je to dobre, ja mam aj sirup robeny, to som len rozriedila stavu vodou dala kyselku a cukor povarila a vrele naliala do flias, a mam aj 100% odstavenu stavu to mame v chladnicke to si muz dav trosku denne, aj zamrazene mam take kocky, aj bobule

nicicka
autor
8. okt 2022

@malinovka333 paráda. Super nápad. Len musím odstavovac zohnať 🙈

hyta
9. okt 2022

Ja som využila na prípravu smothie mixér, pridala cukor, škoricu, trochu kyseliny citrónovej a mňamka je na svete. Do ďalšej várky som dala i pár jabĺk, je s nimi taký jemnejší.

nicicka
autor
22. okt 2022

@hyta normálne len celé mixla? Neodšťavila?

hyta
22. okt 2022

@nicicka Áno, mixovala som to v smothie mixéri, dosť dlho, necedila som to.

nicicka
autor
22. okt 2022

@hyta super. To sai páči 😉

hyta
23. okt 2022

@nicicka Mne tiež.😀 Dávala som jednu fľaštičku pred týždňom známej, tak mi vravela že je skvelý a začne ho tiež robiť.

nicicka
autor
23. okt 2022

@hyta a v surovom stave, či povarene? A s gelfixom? Ja som amatér totálne v tomto 🤣

malinovka333
23. okt 2022

@nicicka podla mna ak robis takto pomixovane tak by stacil cukor a kyselka.malo by to byt hustejsie ako len stava.a tu keby mas robit do husta len s cukrom tak to by velmi dlho trvalo kym by to bolo aspon trosku huste a mala by si malo poharikov.preto som dala ja gelfix.

nicicka
autor
23. okt 2022

@malinovka333 aha. No ja som niekde čítala že ťa aronia bez gelfixu nezhustne. Preto sa pytam

hyta
23. okt 2022

@nicicka Dala som jeden Gelfix, krásne mi to zhustlo.