Dvojposchodová torta - nápady, skúsenosti

viki113
18. jún 2024

Ahojte chcem sa spýtať krv krát robím dvoj poschodovou tortu ako na to keď sám jednu tortu na druhú nestane sa nič mate nejaké nápady alebo skúsenosti??

andaluzia12
18. jún 2024

stane, nebude to pekne vypadať, potrebuješ to spevniť, dávajú sa také tyčky do tej spodnej vrstvy, navrch okrúhla podložka a na to položíš vrchnú časť, prípadne sa dá kúpiť aj "zariadenie" na poschodovú tortu, pozri si to na nete

zuzikak
18. jún 2024

spodna cast by mala byt vacsia ako vrchna. Aky tam uz bude rozdiel je na tebe. Potom ich zlep dzemom. Medzery vies vyplnit kremom prip. nejakou ozdobou aby nebolo vidno spojenie. Ja som vzdy do stredu cez obe poschodia pichla este zo 2-3 slamky aby to drzalo spolu. Celu tortu potom uloz na pevnu hrubsiu podlozku.

patka06
18. jún 2024

Dcérina skúsenosť - 1x piekla poschodovú, musí v to byť ako píše vyššie so stojanom vo vnútri. Kúpiš ho v cukrárskych potrebách alebo aj cez net, sú rôzne veľkosti aj počet poschodí

viki113
autor
18. jún 2024

@andaluzia12
@patka06
@zuzikak ďakujem za rady a kde sa dajú tie tyčky kúpiť a správy názov sú tyčky??

patka06
18. jún 2024

@viki113 daj do goole stojan na poschodovú tortu
My sme mali niečo takéto
https://www.liana.sk/tovar/7385/podlozka-12-cm-...

zuzikak
18. jún 2024

@viki113 ja tie tycky nepouzivam, preto som spomenula hrubsie slamky 😉

lucilaines
18. jún 2024

Bezne robim poschodove torty. Vzdy do spodnej casti pichnem asi 3 palicky, ja teda pouzivam obycajne hrubsie spajdle alebo ked mam doma, tak palicky z cinskej restauracie z donasky nevyuzite 😀medzi poschodia nedavam nic. Skusala som aj tie podlozky, ale sa to zbytocne smyka. Len ich polozim jednu na druhu, pekne bez problemov to drzi .

viki113
autor
18. jún 2024

@zuzikak
@zuzikak takže nemusíš byť

viki113
autor
18. jún 2024

@lucilaines dobre a to ich spojí lebo nechápem vlasne ten význam toho ze tam. Tie paličky sú

lucilaines
19. jún 2024

@viki113 tie palicky su tam preto, aby sa ta spodna cast neprepadla pod vahou tej vrchnej. Ja ich ani nedsvam tak, aby trcali, mam ich vzdy zarovno tej spodnej casti. Napcham ich do trojuholnika do stredu tam, kde bude vrchna cast polozena. A na to potom postavim tu vrchnu. Robim vacsinou fondanove torty, aj som ich viezla autom a nikdy sa mi ta vrchna cast neposuvala ani sa nesmykala.

zuzikak
19. jún 2024

@viki113 vies co nutne nemusis. Palicky su aj preto co opise @lucilaines ale aj preto aby sa ti vrchna cast nezosunula nabok 🙂 Ak ju budes robit doma a nebudes presuvat a torta nebude velmi tazka plnkova tak by si nemala mat problem.

viki113
autor
19. jún 2024

@zuzikak no to že sa bude presúvať cca 20 km dám tam umelé slamky keď mozem

paty277
19. jún 2024

@viki113 ale nie tie tenke ale tie plastové hrube daj

petulda333
19. jún 2024

Hrube slamky a pod vrchnu tortu podlozku