Domáca zmrzlina/zmrzlinovač

ivette1223
22. máj 2023

Ahojte. Chcela by som sa opytat, ci sa oplatí investovat do zmrzlinovaca. Dcéra miluje zmrzlinu vedela by ju jest furt, chcela by som hlavne nieco domáce. Doteraz sme robievali domace drene, a tak klasiku. Napadlo mi kúpiť zmrzlinovac, len neviem ci sa to oplati, ci to vyslaha klasicku zmrzlinu alebo to iba okoolo toho prejde 🤭😂
popripade, da sa spraviť bez tohto stroja domacu zmrzlinu? Napr taku co sa kupi normalne v obchode v plastových teglikoch ( carte dor atd..) guglila som dost ale viacmenej ma toto cele zmiatlo... Dakujem za rady 👍

stellarstar
22. máj 2023

@ivette1223 ja mám jeden dno sa dáva na 24 h do mrazničky a potom treba urobiť zmrzlinu a zas naspäť do mrazničky. Minulý rok som robila zo salka ale nebolo to ono. Teraz v lete skúsim ešte iné recepty kt mam odložené a potom to vzdám 🤣 škoda že som v at by som ti to poslala

babulkomale
22. máj 2023

@ivette1223 urcite sa oplati, uz len preto ze aj drahe balene zmrzliny su v podstate len ofarbena voda so skrobom. Pozri zlozenie...je to smutne za tolke peniaze predavat shity.
Ja robim domacu zmrzku zo Salka a slahackovej smotany plus cokolada, alebo karamel alebo ovocie.
To sa neda porovnat...

anicka176
22. máj 2023

@ivette1223 áno mám zmrzlinovač od Guzzanti, je to super vec, robím aj krémové smotanové zmrzky a aj sorbet, u nás v lete ide často, tiež
mám ten typ, kde sa nádoba musí namraziť, za 30-40 min je zmrzlina hotová, to čo sa nezje dávam deťom do formičiek a zamrazím, je to lepšie ako dať do formičiek hneď, v dreni je menej vodových kryštálikov

ivette1223
autor
22. máj 2023

Super ďakujem, tak asi pojdeme do toho, vyskusame 👍😂

20zuzana20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz