Doma pripravený burger

nika23t
25. máj 2023

Ahojte, tie, ktoré pripravujete doma burger, akýkoľvek, prosím, kde kupujete žemle? A celkovo, ako pripravujete, aj zapekate? Chcem nejaké pripraviť deťom aj manželovi ako takú rychlovku na večeru, len nechcem, aby to skončilo ako obložená žemľa 🥴 Prosím aj o rady, aký dressing urobiť, a ak máte aj nejaký vychytavky, aby bol burger top, poraďte. Na nete som hľadala, skúšam ešte tu, ak niekto častejšie pripravuje. Vďaka.

dskjhfdlkdjhl
25. máj 2023

Ja si zemle peciem a aj ich zapekame.

nelca84
25. máj 2023

@nika23t zemle kupujem v tescu original na burgre, nezapekam. Syn s muzom chcu len masove, ja si obcas spravim s vyprazanym syrom.

januska20
25. máj 2023

@nika23t žemle kupujeme z tesca alebo z lidlu. Nie však tie balené, ale pečené predpokladám u nich.
Čo sa týka mäsa, tak ho pripravujem z hovädzieho krku.
Dresing klasika - kečup, tatárka. Iné u nás nechcú.

dino15
25. máj 2023

@nika23t zajtra idem akurat robit. Zemle kupujem v lidli alebo upeciem. Maso klasika hovadzie, ochutim podla chuti. Zemke prekrojim a dam na chvilku do rury zapiect na gril. A potom vrstvim, spodna žemľa, majoneza, špenát, cervena cubula, opecena slanina, maso pecene so syrom, paradajka, volske oko a prikryjem vrchom zemle s majonezou

vanilkovazmrzka
25. máj 2023

V lidli mavaju obcas cerstve burgrove zemle, su fajn ;)

martinmmartin
25. máj 2023

burgerovu zemlu daj rozrezanou plochou na rozpalenu suchu panvicu a za par minut to mas otoastovane. Ma to vyhodu ze rozrezana plocha sa zatiahne a nenasava omacky takze ti burger ostane manageovatelny ked ho jes.

zuzanaete
25. máj 2023

Burgre robim podla kuchyna lidla a maju uspech. Zemle kupujem hamburgerove v tesco a trochu opeciem na panvici.

nika23t
autor
26. máj 2023

Ďakujem Vám krásne za pomoc, dnes mam teda večeru vybavenú 😊

mima1608
26. máj 2023

Žemle kupujem v tescu, dám trochu zapiecť na panvicu, aby boli chrumkavé. Neviem aké mäso plánuješ použiť, mne sa najviac osvedčilo hovädzie. Len čisté, urobiť placky a osoliť okoreniť až na panvici, vždy dám pred koncom na mäso toastový syr a je to mňam. Tiež karamelizovaná cibuľka + opečená plátková slaninka sú topky. Dresing robím buď barbecue alebo cesnakový.

domak2
26. máj 2023

@nika23t ja ich sem tam robím ale až taká rychlovka mi to nepríde, bordel v celej kuchyni a zjedene za 30 sekund 😅

nika23t
autor
26. máj 2023

@domak2 no jasne, s tým rátam, takto to mam, keď chcú tortily alebo niečo podobné. To je rychlovka na jedenie, nie na prípravu... Mam hodinu pred aj po zjedneni co robiť. Ale tak raz za čas, nech im doprajem zmenu.

nika23t
autor
26. máj 2023

@mima1608 hovädzie použijem, ja zvyčajne korením celú zmes a pridávam aj pažítku. A vajíčko do mäsa nedávas?

vikusjk
26. máj 2023

@nika23t cele vajicko by si nemala pouzit, ak tak, tak len zltko ;)

nika23t
autor
26. máj 2023

@vikusjk ďakujem krásne 😊

danica2711
26. máj 2023

žemle a mäso ako píšu baby hore, čo sa týka dressingu, u nás okrem horčice a kečupu frčí aj zmes majonéza + sriracha (asi 2:1, podľa toho, aké štipľavé to chceš) a Jalapeno omáčka z Lidla

mima1608
26. máj 2023

@nika23t nie, nedávam. Voľakedy som zarábala aj ja zmes a potom nám v hamburgerarni začal robiť známy a ten mi poradil, že najlepšie je to mäso takto - bez ničoho a soliť a koreniť, keď už je zatiahnuté, tak ja som si potom tak zvykla.

lululilien
26. máj 2023

Ja dávam do mäsa aj orestovanú cibuľu, tu si rozsekám v mixéri.

simca06022011
26. máj 2023

Inak nám ako omáčka chutil mix majonéza a kečup ( dokopy ) 🙂 neviem kde to chlap našiel.. inak žemle pečieme. Prekrojíme opečieme trochu ( niekedy) a plníme. Chedar, paradajky. Kto chce cibuľa, šalát... mäso na Burger nie je fašírky. Dava sa hovädziny aj s lojom, či ako sa to vola. Bez čohokoľvek. Môj chlap to ale koreni, soli. Ale inak je to na každom ako to ma rad 🙂) ja si dám aj s pečením mäsom Burger. Alebo syrom, aj grilovanym iba.

saxana000
26. máj 2023

Skusali ste aj na vonkajsom grile niekto robit? Z kuraciny uz zacneme lietat zachvilu.ltak ma napadli burgre len sa bojim ze sa mi tam ta placka rozpadne a popada do uhlikov..

mima1608
26. máj 2023

@saxana000 áno, treba dať hliníkovú grilovaciu tácku (v hocijakom supermarkete to predávajú).

saxana000
26. máj 2023

@mima1608 super vyskusam.. a davate aj vajicko?

mima1608
26. máj 2023

@saxana000 nie, len čisto mäso, soľ, čierne korenie ☺️