Dobrá pekárnička aj na kváskový chlieb

animator
11. okt 2020

Ahojte, zháňam pekárničku s keramickou alebo nerezovou nádobkou (nie teflónovou), v ktorej ide pohodlne zamiesiť, kysnúť a upiecť aj kváskový chlieb. Vyšla mi zatiaľ len značka SANA, ale tá je dosť drahá. Máte s ňou niekto skúsenosti? Rsp. poradíte nejakú lacnejšiu? Ďakujem 🙂

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
animator
autor
11. okt 2020

@bambulienka25 viem, že aj v rúre sa dá piecť. Zháňam pekárničku, ktorá dosť uľahčí prácu.

osky
12. okt 2020

@animator no.viem ze su uz nove ktore maju aj extra program na kvaskovy chlebik.ale prehlad nemam,s tym.ti neporadim.
Ale upecies ho v hocijakej.to je uplne jedno.
Mam lidlovu,jednu z prvych na trhu.
Ked sa mi nechce babrat,nahadzem tam vsetko ,co len chcem.dodrzujem len mierku vody a muky,zapnem program cesto.pred koncom vyberiem haky.potom vytiahnem zo zastrcky a
Necham nakysnut az povrch nadobky.
Zapnem program pecenie,potom ho vyberiem,prevratim hore nohami a znova program pecenie ale uz stopujem-staci pol hodina.
A hotovo.
Je bezpracny,nic mu nechyba.akurat je hranaty.

megy08
27. dec 2020

@animator dobrý deň, aj ja plánujem kúpiť túto pekáreň Sana. Prosím vy ste sa ako rozhodli ? Máte ju ? Odporúčate ? Ďakujem

animator
autor
28. dec 2020

@megy08 Dobrý deň, áno, kúpili sme Sana Standard. Som veľmi spokojná, odvtedy nekupujeme vôbec chlieb. Robím aj so sušených kvasníc aj z kvásku- oba sú veľmi chutné. Problém je trochu zo zhánaním receptov (ak nie ste ten typ, čo rád experimentuje z nastavovaním programov), ale ja zatiaľ pečiem len chlieb asi z troch receptov, takže ešte ju nemám vôbec odskúšanú na maximum 🙂 Nevýhodou sú len 3 programy na chlieb- viete si ich uložiť a nastaviť, ale ked máte viac receptov, musíte si niektorý z uložených prenastaviť a prepísať, aby ste nezabudli. Inak je perfektná- dúfam, že za tie peniaze bude kvalitná a vydrží dlhší čas. Dajte vedieť ako ste sa rozhodli a či ste spokojná- potom si môžme nejaké recepty vymeniť, ak nájdete, vymyslíte 🙂

megy08
28. dec 2020

@animator už ju mám aj ja objednanú 🙂 budem mať verziu Sana Exklusive 🙂 áno jasné, môžeme si vymieňať recepty budem veľmi rada 🙂 ak by ste boli taká zlatá mohli by ste mi poslať vaše odskúšané recepty ? Ďakujem

miska569
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
animator
autor
24. mar 2021

@miska569 Ja mám nakoniec tú istú 🙂 máš nejaký dobrý základný recept na chlieb? nemusí byť kváskový..mám trošku problém ako nastavovať teploty a dĺžky cyklov pri kvasnicovom chcebe, keď chcem sladký, sendvič atd.

lenkasim
22. feb 2022

Ahojte dievčatá, zvažujem kúpu tej istej pekárničky, ale s nerezovou nádobkou. Ako ste s ňou spokojné? Nepripaľuje sa tam chlieb alebo je problém ho vyklopiť? Ďakujem.

megy08
22. feb 2022

@lenkasim nie, ešte sa mi chlieb nepripálil. Piekli sme v nej zatiaľ pár krát, akosi sme zatiaľ nenašli ten správny recept na chlieb, ktorý by nám chutil 😁 ale inak som spokojná, inú by som si kvôli tej teflónovej nádobe ani nekúpila 🙂

animator
autor
22. feb 2022

@lenkasim ja mám tiež nerezovu,som spokojná,pečie zatiaľ dobre 🙂

lenkasim
23. feb 2022

A sú k tomu pridane aj recepty? Našla som aj pekárničku s keramickou nádobkou, ale nerez mi pripadá nezničiteľný a nič sa z neho neuvoľňuje, najzdravší materiál. Teflón nechcem, to sa časom poškriabe. Skúšali ste v tom piecť aj kváskový chlieb? Je tam na to špeciálny program? Len tiež je asi problém s receptom.

megy08
23. feb 2022

@lenkasim sú k tomu recepty ale sú zamerané hlavne na pečenie kvaskoveho chleba a ďalšieho pečiva z kvásku 🙂

111anjelik111
20. apr 2024

@megy08 dobrý deň s odstupom času ako ste spokojná s pekárničkou oplatí sa za tú cenu?nádoba vydržala? Dobre sa vyklápa chlieb? Ďakujem pekne.

megy08
20. apr 2024

@111anjelik111 dobrý deň, bola som s ňou spokojná, z nádoby sa to vyberalo podla návodu dobre (prekryť a až potom vyklopiť) ale už ju nemám pretože som na to nemala čas 🙂

111anjelik111
22. apr 2024

@megy08 ok ďakujem pekne

111anjelik111
22. apr 2024

@megy08 ok ďakujem pekne