Diétna strava po prekonaní rotavírusu

kate1616
18. apr 2015

Mamičky poraďte mi. Moje deti vo veku 3 a 5 prekonali rotavírusa. Zatiaľ im dávame prísnu diétu akú im dávali aj v nemocnici. Z nemocnice sú už druhý deň doma a dostávajú suché pečivo, varená ryža, varené zemiaky, čierny čaj, piškóty a trošku horkej čokolády. Z ovocia a zeleniny banán a mrkvu. Čo im postupne môžem pridávať aby nedostávali dva týždne to isté dookola. Už mladšia 3 ročná ma formovanú stolicu a staršia ešte stolicu nemala. Čo mi poradíte? Máte skúsenosti ? Ďakujem

pribinak
18. apr 2015

Suché biele masko, ako kuracie ci morčacie prsia, zajačik, alebo ryba, Ale nie vyprážané

wiki07
19. apr 2015

ahoj.....ak môžem trochu Ti poradím....mi sme prekonali rotavírus a adenovírus behom 3 týždňov.....takže sme držali bielkovinovú bezzvyškovú diétu asi 2 mesiace.....z vlastnej iniciatívy....doktorka nám radila tak maximálne 2 týždne... z jedálničkom je to trochu horšie,keďže je veľa vecí obmedzených.... veľa si toho už nepametám.....takže varili sme len na vode a na sucho,prípadne minimálne množstvo rastlinného oleja....kuracie prsia som dcérke robievala na sucho osmažiť a dovariť na vode s troškou soli.... mliečne výrobky som jej vylúčila....mlieko a bryndzu mi nejedla pol roka... ale tak jedine čo som jej trošku dovolila bol tvrdý syr.....robievala som to väčšinou tak,že som ho zabalila aj so šunkou do kuracieho prsíška....prsíčko som potom obalila v strúhanke a na sucho opiekla pomaličky na panvici... polievočky na masle alebo s kuracích krídel,len s mrkvičkou a cestovinou....poriadne prezreté banány....jablko môže ale postrúhané a bez šupky.... čistú vodu a čaj.... tarhoňu....cestoviny s kuracou šunkou.....tuniaka vo vlastnej šťave sme nechali odkvapkať a zmiešala som jej to len s masielkom ( nie veľa).... a spravila som jej rybaciu nátierku.... rožteky s troškou masielka a kuracia šunka.... mäsové guľky z kuraciny osmažiť a so zemiakmi.... dcérka mohla aj paradajkovú omáčku, samozrejme ľahšiu podobu.... recepty sa na internete ťažšie hľadajú..... brali sme trištvrte roka probiotiká.....pre istotu.....teraz máme pauzu,ale začnem jej ich dávať znova.... mi sme inak dostali v nemocnici aj papier na bielkovinovú diétu.....
ak ešte budeš niečo potrebovať pokojne napíš aj na mail.....

wiki07
19. apr 2015

piškóty a čokolády sme nejedli vôbec....je to pre črievka dosť zaťažujúce a hlavne sladké....

kate1616
autor
19. apr 2015

@wiki07 ďakujem ti veľmi pekne. Si zlatá 🙂

kate1616
autor
19. apr 2015

@wiki07 presne toto dávali v nemocnici

viva13
31. jan 2022

To tak dlho dietna strava? Syn v piatok vracal vela x v sobotu sme boli na pohotovosti odvtedy nic az vcera vecer 1x aj vrchom aj spodom dr.nam povedala ze ak nic nepride od dnes postupne prechadzat na norm.stravu no nie tazke hned, no zase sme na zaciatku ked vecer prislo to.spal celu noc uvidime ako bude dnes