Desiaty do školy

26. aug 2022

Žienky budem mať prváčika a absolútne netuším, čo mu baliť na desiatu, dajte mi tipy, prosím.
On je navyše taký montacik, bojím sa, že otvoriť si obedar bude pre neho ťažké a tiež sa bojím, aby sa mu to nevylialo do tašky, keď prípadne nejaké ovocie čo by pustilo šťavu. Bude chodiť na obedy. Čo balite deťom, aby im to chutilo, a ľahko sa jedlo?

jaskolka
26. aug 2022

Normálne mu daj pečivo s niečím, jablko banán, čaj ci vodu vo fľaši.
Prečo by si nevedel otvoriť box s jedlom? Veď to už aj 1,5 ročne dieťa zvládne. Alebo mu daj v sáčku a hotovo.
Myslím, že zbytočne sa atresujes

adamadent
26. aug 2022

Chlieb/rožok s pomazankou + jablká na štvrtky voda klasika... Ráno ranajkuje vločky alebo kasu

moni2522
26. aug 2022

Ja mojim nedavam do desiatovych boxov. Mala som teraz prvacika, dostal 2 rohliky - jeden zjedol na desiatu, jeden na olovrant + jablko alebo banan som mu pribalila. Balila som do servitky a sacku. Do boxu si obcas brali, ked sme napr. piekli bublaninu alebo babovku a podelili sa s kamaratmi. Takze zbytocny stres 🙂 deti vsetko zvladnu, aj ja som taka bola

kacena4
26. aug 2022

dnes uz predavaju desiatove boxy krasne delene. ak je motak nauci ho, ze v kazdom oddeleni bude mat jedlo na jednu prestavku + druzina ak bude chodit (napr. rohlik na velku prestavku, a na male prestavky, nakrajane ovocie, zeleninu, drobnu sladkost...)

zabina27
26. aug 2022

Pečivo so šunkou, salámou, paštétou, nátierkou, zeleninu, chlieb vo vajíčku, zapekaný toast, nejakú sladkosť alebo ovocie. Takto sa snažím striedať synovi. Napr jogurty on neje, sladké (Nutela, džem, koláč) mu veľmi nedávam, lebo dám tu sladkosť, tak nech nemá všetko sladké. Piť chce len vodu.

iwesska
26. aug 2022

Preco by nezvladol otvorit desiatovy box?? Co ho bude mat na PIN? 😂 Ked decka vedia obsluhovat elektroniku,zvladnu otvorit aj krabicku😂 Moji maju Sistema boxy delene na poschodia a desiatu podla chuti: nejake pecivo, zeleninu,ovocie a mnamku.

oliviakatka
26. aug 2022

Odporúčam Papaničkovo na FB, je tam album 'do školy' úžasné kombinácie a super recepty 🙂)

patka06
26. aug 2022

6 ročný neotvorí box? To nemyslíš vážne, to zvládajú 2 ročné deti
Na desiatu pečivo s nátierkou, so šunkou, nakrájaná zelenina napr. paprika nepúšťa šťavu, sladké pečivo.
Ak doma raňajkuje veľa toho nepotrebuje. veď okolo 12stej už bude mať obed /polievka + hlavné jedlo/

pallacinka29
26. aug 2022

@iwesska presne to som isla napisat… ze doma sa komplet obsluzi, isto vie zapnut telku, Netfix a podobne zrucnosti, ale krabicku si neotvori 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Rodicia casto robia zo svojich deti nemtave stvorenia, ved to je “prva signalna” najest sa…

zuzubb007
26. aug 2022

Ak nevie otvorit dieta box, tak nema co ist ani do skoly, desiata klasika roztek, chlebik, nakrajane jablcko alebo hrozno alebo hocico ine, domaci kolacik a cajik alebo voda

vv88
26. aug 2022

Boze, zeny, ake viete byt hnusne.. Mila autorka, nevsimaj si tie empaticke a napomocne reakcie, na desiatu davaj to, co buducemu prvacikovi chuti aj doma a nezadzabe sa pri tom prilis a na trenovanie otvarania boxu mate este vyse tyzdna, to date 🙂 Tieto prvacke zalezitosti sa spocatku javia zlozito, ale v praxi sa vsetko rychlo utrasie 🙂

monkasponka
26. aug 2022

Takto, mne to liezlo na nervy občas, ani nie ich robit ale rozmyslat den predtym ze ci mam vsetko 😃, na prvom stupni toho vela nepoje.. staci kazdy den rozok a natriet ho na striedacku... Pomazanka, maslo a sunka, nutela, ina pomazanka, kupena plnena buchta, alebo chleba vo vajicku.. supnut pomedzi to zeleninu a je to . Na druhom stupni ale dvojnasobok 😀

iwesska
27. aug 2022

@vv88 Co je hnusne na tom,ked sa opytam,ze preco by prvak nevedel otvorit krabicku?🤔 Prvak si musi poradit v skole aj so zlozitejsimi vecami,ako je krabicka. Moja bola tak mala,ze si nevedela otvorit ani vchodove dvere, potom sa zabuchla na zachode a nevedela otvorit😂 Ale poradila si a vychodila prvu triedu aj napriek tomu😁. Ako fakt netreba dopredu vyrabat problemy. Staci ist do obchodu s dietatom,poskusat rozne boxy, ci su dostatocne pevne, zaroven lahko otvaratelne a problem vyrieseny.

mamusa123456789
1. sep 2022

@jaskolka co takto myslieť trosku na prírodu a nepoužívať sáčky... Vieš koľko ich minies za sk. rok?

jaskolka
1. sep 2022

@mamusa123456789 tak keď tu ma autorka strach ze 7 ročne dieťa si nevie otvorit desiatovy box (co zvládne bez problémov a vysypania aj môj 2 ročný) tak nech mu kupuje hoci aj papierove alebo opakovane mu dáva ten istý jeden sáčok.
Neviem, alr ja dokážem dookola v pohode použivat jeden sáčok, ale nie o tom bola téma.

autor
2. sep 2022

@vv88 💛

ysseba
2. sep 2022

Ahoj. Aj tu na MK je skupina kde baby pridávajú fotky desiat na inšpiráciu 🙂 Posielam link. A neboj sa, desiatový box otvorí. A nič sa mu nevyleje, predpokladám, že polievku mu dávať nebudeš. Neviem aké ovocie pustí šťavu. Melón? Však mu to dáš do nádoby, ktorá neprepustí. A keď to nejakým nedopatrením vyleje, tak vyčistíš a ide sa ďalej, či? 🙂
https://www.modrykonik.sk/group/5884/

mamusa123456789
2. sep 2022

@jaskolka a myslíš ze to dieťa ten sáčok nehodí do v lepšom prípade kosa ak nie niekde na tém? Nemyslím si ze to donesie domov aby mu zbalili aj na ďalší deň do toho

patka06
2. sep 2022

@mamusa123456789 záleží od dieťaťa, moja dcéra nosí domov ešte aj servítku, alobal alebo papierik od keksíka, lebo koš je ďaleko a preplnený, určite by doniesla aj sáčok

elanor
2. sep 2022

@mamusa123456789 ked bude jak moje, tak nie, nevyhodi. Pecivo om balim do servitku, a vzdy ho donesu zhuzvany domov. Reku ved to ste mali vyhodit do kosa, navo to nosia domov. Ze aby som videla, ze spapali 🙂 este aj papieriky od cukrikov, ci coko, ked dostanu od ucitelky ci spoluziakov, alebo ja ked im obcas pribali maskrtu, donesu domov. detska logika, no...

shee11
2. sep 2022

@mamusa123456789 Moj prinesie vzdy vsetok odpad z desiaty a doma zoseparuje. Používať jeden sáčok dookola absolutne nie je problém.

shee11
2. sep 2022

Tieto vrecká na desiatu sú super 🙂 https://www.prijemneveci.sk/latkove-vrecko-na-d...

mamusa123456789
2. sep 2022

@patka06
@elanor
@shee11
Tak potom máte uvedomele deti, ale nie všetky sú také, ja ostanem verná pre istotu krabička, aj keď doma triedi ako o život... Aspoň to nebude mať popucene

patka06
2. sep 2022

@shee11 sú tie vrecká aj pevné, alebo len také mäkké látkové.
Ak do neho dáš napr. rohlík, nestane z neho placka?

kittykat22
2. sep 2022

tak najdi gumickovy box https://www.bonami.cz/p/obedovy-bento-box-rex-l...
nieco take 🙂

shee11
2. sep 2022

@patka06 jasné, sú mäkké. Je to alternatíva k sáčku alebo neforemnej krabicke.

gondyo
2. sep 2022

Syn nosí len ovocie,malú ovocnú tyčinku z dm...v prvej triede nás prosila p.učiteľka, aby sme nedávali tak veľa toho na desiatu..prváčence chodia na obedy velmi skoro,majú najviac 4 hodiny..deti potom nechceli jesť obedy,lebo pol hodinku predtým pchali chleby rožky...a pri tom sme aj zostali...len ovocie

deniska14
2. sep 2022

Odporucam lunchbox.sk Som maximalne spokojna ja aj dcerka ....dcerka je papac chlepik alebo rozok prerezem ma polovicu/toust/...a kombinujem ovocie /zeleninu/ nejaka drobna sladkost. ...niekedy este zvlast jej jogurt alebo vytlacaciu vyzivu.

patka06
2. sep 2022

@shee11 ďakujem, tak ostaneme pri boxe

sense
2. sep 2022

Moja mávala bud jablko, alebo iné ovocie, alebo cherry rajčiny, jogurt alebo ovocné pure v sáčku, snack uhorky, mrkvu pripadne k
Orechy