Čo varite škôlkárom?

1. nov 2023

Ahojte🙂 dajte inšpirácie čo varite vašim deťom, mám pocit že varím stále to iste dookola.
Nejake omáčky, polievky .. nemáte nejake špeciálne tajne recepty, ktorými ste očarili vaše deti? 😅😆

tosomja
1. nov 2023

Nič mu nevyvaram, je to, čo aj my. Dnes napríklad obrátené rezne s ryžou.
Včera fazuľová s údeným a cestovinou
Palacinky
Cestoviny s tvarohom
Fazuľová mliečna s parkom a zemiakmi nakyslo
Plnená kapusta
Šošovicový prívarok, fašírka
Vývar s cestovinou
Paradajková omáčka, plnená paprika, knedlík
Koprova omáčka, knedlík, hovädzie mäso
A čo má vyslovene rád a jedol by aj každý deň, je tá mliečna fazuľová a krupica s grankom. 😃

babulkomale
1. nov 2023

absolutna topka je paprikas z kuracich prs s kolienkami, chlieb vo vajci - aj my ho milujeme a vôbec ho neberieme ako nudzne jedlo, krupicova kasa, pudingy a nas maly lubi paradajkovu polievku 😃
Niekedy uz tiez neviem co, vsade nieco prekaza 🤦

autor
1. nov 2023

@babulkomale paprikas varím stále! 😅 ja už ho niekedy ani nejem, lebo mám pocit že som paprikasu už prejedena😅

babulkomale
1. nov 2023

zda sa ze je to univerzalne detske jedlo 😃

evinqua
1. nov 2023

Môj je dosť výberavy ale ma rad maso na prírodno, omáčky paradajkovu, paradajkovou batatovu, slaninovu, mrkvovu,...prílohy akékoľvek. Nemá rád jedla typu rizoto, francúzske zemiaky kde je vsetko zmiešané a on nevie vyrypat časť, ktorú nechce ;)). Všetko sladke ma rád, ale skadky obed/veceru ma tak raz tyzdenne

hortenziaj
1. nov 2023

Zeleninové placky, guľky bud z mäsa, ryby alebo tofu, omáčka a zemiaky, rizoto zeleninové, zapekané zeleniny, lievance, mäsko s ryžou a zeleninou, kyslou kapustou, strukovinve prívarky, cestoviny, lasagne.

domiklik
1. nov 2023

Tvarohové sulance s makom (1 tvaroh, šálka krupice, 1 vajce)
Francúzske zemiaky
Batatove "hranolky" s avokadom
Banánové lievance
Špagety carbonara (slanina, smotana, vajce, mozzarella)
Kolienka s vajcom
Lokse s maslom
Zeleninová polievka s červenou sosovicou
Divina na hrášku, ryza
Granadir
Cuketovo mrkvove placky

oli18
1. nov 2023

To iste, co skolakom a studentom.

sasitimi17
1. nov 2023

moja má rada kašu s mäsom, ryžu s mäsom, klasika pečené kura, cestoviny syrové, mleté mäso so špagetami, lievance som robila predvčerom
s polievkami je to ťažké, zje len vývar a paradajkovú...

dadka128
2. nov 2023

Vsetko jedia čo dospelý .. tazke recepty od A po Z čo ťa len napadne

ivangeline
2. nov 2023

U nas vsetci zjedia cestoviny a rizota na rozne sposoby. Tiez polievky. Zvysok sa deli...niejto viac prilohu,iny viac maso,.. Mliecne chuti tirz vsetkym. Huby a podivnosti jeme minimalme. A tiez tie nezdrave vyprazane varianty chutia..no to robim vynimocne. Mozes skusit nieco nezvycajne,napr kuskus,rozne zdrave kase (aj na slano),ryby, a no porzi recepty. ;D Vela x staci imac okorenit a cele jedlo je ine.

4stanka4
2. nov 2023

U nás frčí všetko tak sa snažím variť tak aby sme mali napr každú nedeľu inú prílohu- raz zemiakovou kašu, inokedy ryžu, tarhonu alebo knedľu. Mala väčšinou jedáva až večer keď je v škôlke (poobede si dá nejaký roztek alebo jogurty). Polievkou nepohrdne nikdy-najcastejsie robíme vyvar, šošovicu, fazuľu alebo aj hrstkovu, zeleninovú. Zbožňuje špenát tak robím ten so zemiakmi a vajcom alebo spenatove halušky. Halušky so syrokremom môžu byť u nás stále, rovnako ako fliačky s kapustou. Ja varím také tradičnejsie jedla tak sa teším ze mala nie je vyberava a zje všetko čo pred ňu polozim

vroni
3. nov 2023

U nás je hitom čokoľvek zo šošovice, deti (aj chlap) sa za tym idú zabiť. A mäso s ryžou (v jednom hrnci, na spôsob rizota). Špagety s bolognskou omáčkou, zapekané mäso s cestovinami, wrapky (mohli by byť aj palacinky, keby som nebola hnila) plnené spôsobom "co dum dal".... Sladké jedlo mi mladšie decko nedá do huby. Ze to je mlsa a nie jedlo (tento názor je evidentne daný chromozómom Y a je vrodený, môj muz ho ma tiež, ale nezverejňuje ho, takže to decko neodkukalo. )