Čo varíte na Štedrý deň?

cavalierka
19. dec 2023

Toto budú moje prvé Vianoce v novom a rozmýšľam nad zavedením vlastných tradícií a jedálnička. Ako je to u vas?
Ja budem mat určite rybu, ale vôbec neviem akú, lebo vysmážaná mi už ide hore krkom a priateľovi neviem co, lebo ryby neľúbi 😁

cyberk
19. dec 2023

biela kapustnica a potom zemiakovy salat s reznom v trojobale (manzel) a sumcek africky (ja a dcerka) :D

sejbipi
19. dec 2023

Kyslá dubáková polievka, zemiaková kaša s varenou kyslou kapustou s cesnakom, šalát a losos

katica06
19. dec 2023

@cavalierka pôstnu kapustnica, šalat a rybu (určite nie vypražanú)

pe_mi
19. dec 2023

@cavalierka šošovicova kyslá so sušenymi slivkami a dubakmi.kapor vyprážaný , majonezovy šalat alebo sumček (meníme,jeden rok kapor,jeden rok sumček)

dori2
19. dec 2023

@cavalierka my klasika v nasoch koncinach- oblatky s medom, potom hrachova husta polievka, potom kapustnica a potom salat a ryby. ryby vyprazam, ale uz sme mali aj lososa na prirodno k tomu salatu… ked vyprazam tak najradsej tresku.

zuzanaokasova
19. dec 2023

@cavalierka hríbovú polievku...syn nemá rád hríby, takže jemu šošovicovú polievku. Lososa na masle a zemiakový šalát...

stellarstar
19. dec 2023

24.12 - würstle, zemiakový schmarrn a kapusta
25.12 - rezne a zemiakový šalát
26.12 - fašírky

sense
19. dec 2023

24.12.
Oblátky a medom, kapustnica s klobásou a údeným, Zemiakov šalát a ryba
25.12 linguine s langustou
A 26.11 neviem keďže budem sama doma, chlap v práci a dieťa u otca

marcellka32
19. dec 2023

Šošovicová polievka so slivkami, zemiakový šalát a losos

lindous
19. dec 2023

Oplátky s medom a orechami, kapustnicu (aj s mäskom), zemiakový šalát, rezne a rybu rôznu, buď filé alebo na prírodno napr. losos, treska... čo sa kúpi 🙂 veď priateľ nech si povie čo máva tradične 😀

leonie35
19. dec 2023

@cyberk Ahoj, mozem sa ta opytat, ako pripravujes sumceka? 🙂 Mam ho tiez v plane na Stedry vecer, ale este sme ho nemali.Dakujem 🙂

babulkomale
19. dec 2023

@cavalierka konfitovanu kacicu, cervenu kapustu na karamele a knedlu 😋

klarissa25
19. dec 2023

Opekance s makom. Kapustnica ( huby udene, klobásy) losos q rezne so salatom

natall113
19. dec 2023

Šošovica, ryba zo šalátom, oplátky a ovocie

anjelicek26
19. dec 2023

24.12. - Rybacia polievka zo zeleninou a opekanym chlebikom
Hus, cervena kapusta, lokse
1.sviatok vianocny - dojedat hus🤣🤣Silny hovadzi vyvar a slize
2.sviatok vianocny - rezne a zemiakovy salat

leonie35
19. dec 2023

@cavalierka My mavame kapustnicu (s klobaskou a masovymi gulickamu, s hubami a sus.slivkami), zemiakovy salat a rybu (kym zil ocino, mavali sme kapra) inak pstruh alebo losos, tento rok zrejme africky sumcek 🙂 Mamine varim aj sosovicovu polievku, nakolko ma uz druhe Vianoce histaminovu intoleranciu.

nika3136
19. dec 2023

Oplátky s medom, kapustnica, mačanka, pirohy a fučky! Hádaj, hádaj, odkiaľ som si to doniesla 😁😁

bublinka1426
19. dec 2023

kapustnica, krkovicka, salat a ryba. 🙏

leonie35
19. dec 2023

@cavalierka Este som zabudla...pred vecerou mavame oplatky s medom a neskor po veceri opekance s makom alebo orechami 🙂

liusa82
19. dec 2023

Klasika.Kapustnica,ale tú máme hocikedy aj počas roka takže výnimočné to u nás nebude.Potom kapor,ale ja ho nelúbim mne to smrdí bahnovinou takže ja jedávam lososa.Ved uvar si čo lúbiš.Toto je taká téma že každý nech si spraví po svojom.X domácností x variacíí jedla🙂 napr u nás sa nikdy nejedla tá kapusta so slivkami ani tie bobalky či čo sa to robí na vianoce.Záleží aj z akého kraja pochádzaš

tiezjedna
19. dec 2023

@cavalierka my máme na obed len kapustnicu a večer rezeň/vínna klobása v trojobale a zemiakový šalát. A dusíme sa pri tom sladkým, klasika😉

cavalierka
autor
19. dec 2023

@babulkomale mnam, to budem mat 25.12., už sa neviem dočkať 😁

cavalierka
autor
19. dec 2023

@nika3136 z východu na zapad? 😂

cavalierka
autor
19. dec 2023

@liusa82 len chcem vedieť, aké ryby robievaju, chcela by som zmenu

domkakvet
19. dec 2023

@cavalierka klasika oblatky, kapustnica, ryba, salat a na stol este co som napiekla cize medovniky, suhajdy a podobne.

milanemila
19. dec 2023

@cavalierka my v podstate cely rok nevysmazame, lebo este aj fasirky robim v rure, takze na vianoce mame vysmazaneho kapra a vysmazaneho lososa+ zemiakovy salat. Polivka sosovicova na kyslo so susenymi slivkami a hubova so zemiakmi na kyslo. Kapustnicu varievame az na silvestra.

patriciavojto1
19. dec 2023

@cavalierka losos a pangasius na prírodno 👌 zemiakový šalát a dcérke kašu . Mne kapustnicu a mužovi a malej šošovicová kyslá

bucko555
19. dec 2023

Kapustnica s klobásou a hrozbami obed , dcéra tam bude mať vývar , a na večeru bude filé ale len na chuť a potom kuracie a bravčové rezne a zemiakový šalát ....a to bude aj prvý sviatok vianočný

simaa1105
19. dec 2023

Oblatky s medom, domace hrube rezance s medom a maslom, podusena kysla kapusta s cesnakom a zemiaky, salat s rybou alebo losos so zemiakmi. A ked som este byvala s maminou, mavali sme aj krupicovu kasu🙈. Samozrejme male porcie

terka224
19. dec 2023

@cavalierka u nás biela kapustnica. Zubáč s opekanymi zemiakmi a trochu šalátu🙂